BÜZ SÜS BİBERİ DEĞİLİZ

BÜZ SÜS BİBERİ DEĞİLİZ

CHP'li Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın CHP'li belediye meclis üyeleri hakkında yaptığı “seviyesiz, zavallılar” yorumuna sert tepki verdi. Beykoz yaptığı açıklamada, “Biz Bolu'nun menfaatleri konusunda hiçbir şey söylemeyecek miyiz? Bolu bir tek Alaaddin Yılmaz'dan mı ibaret? Onun dediği her şeyi kabul mü edeceğiz, yanlışlarına ses çıkarmayacak mıyız? Biz meclise süs biberi olalım diye gitmedik ki?” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yapılacak olan terminal ihalesi hakkında basın açıklamasında, CHP'li belediye meclis üyeleri hakkında yaptığı yoruma CHP kanadından sert yanıt geldi. CHP'li Belediye Meclis üyesi Erhan Beykoz gazetemize yaptığı açıklamada, “Belediye'de yapılan ihaleler, şartnameler hazırlandıktan sonra, her şey bittikten sonra bizim haberimiz oluyor. Sayın Başkan bizi beğenir beğenmez, sever sevmez bu bizi çok ilgilendirmez ama biz de burada öncelikli olarak Bolu'nun hakkını arıyoruz. Bolu'ya yapılan yatırımların doğruluğunu denetlemek üzere mecliste bulunuyoruz. Kesinlikle biz birilerinin, özellikle Sayın Yılmaz'ın ne emir eriyiz ne de memuruyuz. Başkan bir defa bunu böyle bilecek. Bu şartnameyi hazırlayıp önümüze koymuşsunuz, utanmadan, sıkılmadan bizlere seviyesiz, zavallı diyorsunuz. Eğer bizim seviyesizliğimiz, zavallılığımız Bolu halkının, Bolu'nun geleceğinin hakkını savunmaksa seviyesizlik bu anlamı taşıyorsa biz bu seviyesizliği ve zavallılığı kabul ederiz. Ama Alaaddin Yılmaz ve ekibi bilmelidir ki, Bolu'nun hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz. Boluluların 25 kuruşunu hiç kimseye yedirmeyeceğiz. Daha önce gazetenizde yapmış olduğunuz bir haberde hatırlarsanız, Belediye'ye bir özle kalem müdürü getirileceği konuşulmuştu mecliste ve ben 120 bin nüfuslu Bolu'da bu işi yapacak bir adam yoksa Bolu'yu terk edelim, Belediye'yi kapatalım demiştim. Başkan bana 'Sen sus, sen yabancısın' demişti. Ama biz bu noktada Alaaddin Yılmaz'a çok büyük bir iyilik yapmış olduk. O dışarıdan getirdiği arkadaşlar şimdi nerdeler?” dedi.

SİZ TERMİNALİ Mİ İHALEYE VERİYORSUNUZ, TERMİNALİN TEMİZLİĞİNİ Mİ?

“Ismarlama ihale” diye tepki gösterilen terminal halesi konusunda değerlendirme yapan Beykoz şunları söyledi: “Bunun değerlendirmesini yapmak için Alaadin Yılmaz'ın bana ihaleye katılanların ismini vermesi lazım. İhale şartnamesini para verip almak isteyen herkes alabilir. Siz bir ihale şartnamesi hazırlıyorsunuz, biz bunu sonradan öğreniyoruz. Belediye meclis üyesi olarak önce bizim haberimiz olması gerekirken en son bizim haberimiz oluyor. Biz de oradaki çekincelerimizi kamuoyunu bilgilendirmek adına paylaşıyoruz. Şartnameye uyan herkes ihaleye katılır, bizim bunda bir sıkıntımız yok. Ama terminal ihalesinin şartnamesinde T2 belgesini öngörmüyorsunuz. Bizim tepkimizi çeken şey budur. Sonradan şartnameyi incelediğimizde istenilen temizlik malzemeleri ve ekipmanları ancak ve ancak bir temizlik firmasında olması gereken malzemelerdir. Siz terminali mi ihaleye veriyorsunuz, terminalin temizliğini mi? Şartnamenin birinci maddesi ihaleye girecek her kim olursa olsun T2 belgesi sahibi olmak zorunda olsaydı, bizim ihaleye hiçbir tepkimiz olmazdı. T2 belgesi terminal işletmeciliği belgesidir. Bu belge olmadan ihaleye çıkılması doğru değil. Bu belgeyi istemeyeceksiniz, bu belgenin sonradan sağlanabilmesini öngöreceksiniz. Bu iş para meselesi sonuçta, gider paramı basarım alırım ihaleyi. T2 belgesini de birinden kiralayabilirim. Ben Alaaddin Yılmaz'ın bu kadar yaygara koparmasını şuna bağlıyorum: Alaaddin Yılmaz çok büyük bir hata yapacaktı ve biz bu büyük yanlışın önüne geçmeye çalıştık. Biz Bolu'nun menfaatleri konusunda hiçbir şey söylemeyecek miyiz? Bolu bir tek Alaaddin Yılmaz'dan mı ibaret? Onun dediği her şeyi kabul mü edeceğiz, yanlışlarına ses çıkarmayacak mıyız? Biz meclise süs biberi olalım diye gitmedik ki? Alaaddin Yılmaz da dahil herkesin hakkını korumak için oradayız.”

KUSURA BAKMASIN BOLU ALAADDİN YILMAZ VE ONUN FİKİRLERİNDEN OLUŞMUYOR

CHP'liler olarak doğru yapılan işlerin her zaman arkasında olduklarını belirten Beykoz, “Alaaddin Yılmaz yatırım yapıyor, yapacak da. Ama şunu bilmelidir ki Belediye'de 5 yıl önceki politikalar uygulanmıyor. Kendisi şahittir. Yaptığı her doğru işin altına Cumhuriyet Halk Partisi olarak imza atıyoruz. Meclise siyaseti sokmayın diye feryat ediyor ama bunu zaman zaman kendisi yapıyor. Belediye dükkanları satılıyor ve buradan gelecek para alt yapı eksiklikleri için kullanılacak. Tabi dükkanların öncelikli olarak içindeki işletmecilere satılması koşuluyla. Ve biz bu şartlarda yapacağınız dükkan satışlarında sizi destekliyoruz dedik. Biz burada siyaset mi yaptık? Bolu'nun geleceğine yatırım yapılsın istiyoruz. Bu dükkanlar satıldıktan sonra bu paraların nerelere aktarıldığını, hangi kaynaklara gittiğine hep beraber şahit olacağız. Alaaddin Yılmaz verdiği sözü tutup da bu kaynağı alt yapı için harcarsa biz kendisinin bu konuda her zaman arkasında duracağız. 2 yıldır Başkan yüzde 57 oranında kaçak su var diyor, doğrudur da. Ama be kardeşim 2 yıldır da bir kazma vurup bunu düzeltmedin ki? O zaman bunun bir anlamı yok ki. Şimdiye kadar onun yaptığı doğru işlere muhalefet yaptıysak, doğru olduğu halde karşı çıktıysak çıkıp bunu açıkça söylesin. Desin ki ben bunu yaptım da onlar karşı çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak şimdiye kadar Bolu için doğru ne varsa yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Ama kusura bakmasın Bolu Alaaddin Yılmaz ve onun fikirlerinden oluşmuyor. Bizim için seviyesiz demiş, ne yazık ki meclis üyeleri demiş. Başkanın kişileri tartıya koyup analiz etme niteliği yok. Bunun kararına ancak Bolu halkı karar verir. Alaaddin Yılmaz veremez. Verebilecek olsaydı 31 meclis üyesinin 31'ini de kendisi çıkarırdı” diye konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.