Can kaybı olursa vebali kimin olacak?

Can kaybı olursa vebali kimin olacak?

Dün gerçekleşen İl Genel Meclisi Toplantısı'nda, Mengen AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Ozulluoğlu, Mengen duble yolunun mevcut durumuna tepki göstererek, “Duble yolda can kaybı olursa vebali kimin olacak?” dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ise bu soruya ilginç bir cevap verdi: “Biz kazaya ve kadere inanan insanlarız.”

Mengen AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Zeki Ozulluoğlu, dünkü yapılan toplantıda, “Yazın çok hararetle çalışma yaptığımız MengenYeniçağa arasındaki duble yolun şuan son derece sağlıksız bir seyir hali mevcuttur. Valiliği ve Karayolları'nı bu konuda acilen tedbir almaya çağırıyorum. Yollar labirent gibi ve buz tutmuş halde. Yolda müthiş araç kaymaları var. Karayolunda çeşitli trafik kazaları da meydana geliyor” dedi.

AKSAKLIK SENDİKADAN KAYNAKLANIYOR

İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu konuyla ilgili ilginç bir tespitte bulunarak, “Ülke genelinde Türkİş'e bağlı sendikalardan biri olan Yolİş sendikasında iş yavaşlatma eylemi başlatıldı. Bu sorun bundan olsa gerek. Çünkü geçen akşam otoban girişindeki kaza nedeniyle otobanda trafiğe kapanmıştı. Bizim Özel İdaremizin makinelerinden yardım istediler. Bizim makinelerimizin büyük gayreti ve emeği sonucu yol açıldı. Bir de yoldan kaynaklı şöyle bir sıkıntı var. Bu yol ham bir yol. Yeni yapıldı. Şu anda kar yağıyor ve yolda tuzlama çalışmaları yapılıyor. Toprakta belli çökmeler meydana geldi. Bu konuda bir şey yapamayacak bir yere geldik. Ama havalar açınca gerekli çalışmalar yapılacak” diye konuştu.

HEPİMİZ KAZAYA VE KADERE İNANAN İNSANLARIZ

Ozulluoğlu yeniden söz alarak duruma tepki gösterdi: “Yol konusunda belli tedbirler alınabilir. Yeni yolun değil de eski yolun kullanılmasını teşvik edecek tedbirler alınabilir. Orada bir kaza meydana gelir ve can kaybı yaşanırsa, vebalini karayolları mı çekecek?”

Ozulluoğlu'nun yanıtına Kutlu şu şekilde cevap verdi: “Hepimiz kazaya ve kadere inanan insanlarız. Neyin nerden geleceğini bilemeyiz. Ama kamuda çalışan bütün arkadaşlarımız görevlerinde hassasiyetle çalıştıklarına inanıyorum. Bu hassasiyetle bakmak zorundayız” dedi.

YOLDA BUZLANMALAR VAR

Mengen AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Nuri Gürsoy konuyla ilgili söz alarak, “Yol çalışmaları yapılmaya başladıktan sonra gözle görülen çalışmalar var. Bir de gözden kaçan çalışmalar var. Bu gözden kaçan çalışmaların başında menfez çalışmaları sona ermediğinden, yağan yağmur ve karlar neticesinde akan su asfalt üzerinde nereye gideceğini bilmiyor. Bu nedenle yolda ciddi buzlanmalar meydana gelmektedir. Dolayısıyla biz konuyu Karayolları'na söylememize ve bildirmemize rağmen, bugüne kadar bir sonuç alınamadı. Bu konuda sizin vasıtanızla tekrar gündeme alınması önlemler noktasında etkili olabilir” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.