Çevre kentlerde festivaller, festival gibi yapılıyor... "Bakalım biz ne yapacağız"

Çevre kentlerde festivaller, festival gibi yapılıyor... "Bakalım biz ne yapacağız"

Gerek Ereğli, gerek Akçakoca ve gerekse Düzce'de festivallere bir çok ünlü ve son günlerin popüler sanatçıları gelirken, Bolu'da 17 Temmuz etkinliklerinin ne şekilde geçeceği merak konusu...

Gerek Ereğli, gerek Akçakoca ve gerekse Düzce'de festivallere bir çok ünlü ve son günlerin popüler sanatçıları gelirken, Bolu'da 17 Temmuz etkinliklerinin ne şekilde geçeceği merak konusu...

Kimisi “Pahalıya mal oluyor, ne gereği var?” derken, kimisi bu işi geçiştirme yolu arar.

Ama festivaller, bir kente dinamik sağlar, neşe kaynağı olur. Festivallerin organizasyonu iyi yapılır, günün popüler sanatçıları getirilirse, o günü kentte yaşayanlar iple çekerler.

Festival ne kadar iyi organize edilir, ne kadar ünlü sanatçı gelirse, bir çok ulusal basın mensubu itibar eder, o festivalin, o kentin bir o kadar da reklamı olur.

İŞTE EREĞLİ FESTİVALİ

Karadeniz Ereğli'nin sevgi-barış- dostluk kültür ve sanat adı verilen festivali, 7-8-9 Temmuz günleri olmak üzere üç gün olarak organize edilmiş. Bu yıl yapılan organizasyon programı ise yazmakla bitmez.

Davet edilenler ise başta mega star Tarkan olmak üzere Sibel Can, Serdar Ortaç, Ebru Gündeş, Kibariye, Hadise, Asena, Yeliz Yeşilmen, Harem ve Grup 84 gibi son günlerin en popüler sanatçıları...

Bunun yanısıra, organizasyonda, bu üç gün boyunca halk müziği konserleri, caz konserleri, voleybol turnuvaları, uçurtma şenlikleri, çocuk tiyatroları, gösteriler, gençler için eğlenceler ve daha bir çok etkinlik var.

DÜZCE'NİN İLÇESİ AKÇAKOCA NE YAPIYOR?

Düzce'nin ilçesi Akçakoca'da her yıl düzenlenen Turizm-Kültür ve Fındık Festivali de geçtiğimiz yılları aratmayacağa benziyor. Organizasyonda, yine günümüzün popüler sanatçılarından Yıldız Tilbe, İsmail Türüt ve İsmail YK başı çekerken; Zara, Vira Cemal ve Recebim gibi sanatçılar da var.

Daha başka bir çok etkinliğin yapılacağı festival üç gün sürecek.

DEPREMİN ETKİSİNDEN KURTULAMAYAN DÜZCE

Depremin etkilerini daha üzerinden atamayan Düzce'de yapılan festival bile ulusal basın tarafından büyük ilgi gördü.

Halk oyunları-turizm ve kültür adı verilen festivalde yine son günlerin iki ünlü ismi Gülşen, Murat Başaran ve yine son günlerin popüler grubu Sefarad birer konser verdiler.

Bir çok etkinliklerin yapıldığı festivalde yerel sanatçılara da yer verildi.

Düzce turizm ve kültür festivali de tam dört gün sürdü.

PEKİ, BİZ NE YAPACAĞIZ?

Son birkaç yıldır radyo sanatçıları ve eskiden ünlü olmuş sanatçılarla geçiştirilen ve oldukça sönük geçen 17 Temmuz Atatürk'ün Bolu'ya gelişi kutlamaları için, bu yıl acaba ne düşünülüyor?

Bolu Belediyesi basın bürosundan aldığımız bilgiye göre, bu yılki organizasyon da son birkaç yılın organizasyonlarını aratmayacağa benziyor. Bu yıl yapılacak etkinliğe, eski ünlü sanatçılardan Coşkun Sabah ve Müşerref Akay katılacak. Ayrıca bir de halk oyunları gösterisi yapılacak.

Öte yandan, edindiğimiz bilgiye göre, Bolu Belediyesin’in sünnet şöleninin 15 Temmuz tarihinde yapılması, 16 Temmuz'da da daha birincisi düzenlenen Abant havacılık festivali olması nedeniyle, önceki yıllarda üç gün süren 17 Temmuz etkinlikleri, bu yıl sadece bir gün sürecek.

Çok değil, bundan birkaç yıl öncesine gittiğimizde, gelen sanatçıların etkisiyle büyük ilgi gören İzzet Baysal Günleri ve 17 Temmuz etkinliklerine ilgi her geçen yıl azalıyor.

10.07.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.