Çevre projesi bitiyor

Çevre projesi bitiyor

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz kolektör hattı projesi için, “Türkiye'nin en büyük çevre projesini tamamlamak üzereyiz”dedi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz kolektör hattı projesi için, “Türkiye'nin en büyük çevre projesini tamamlamak üzereyiz”dedi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bolu Havzası kolektör hattı projesi bitme aşamasına gelirken, çevre bazında ve kapsadığı alan bakımından Bolu Belediyesi'nin Türkiye'de gerçekleştirdiği ilkleri arasında yer alıyor.

Bolu Karacasu yolu üzerinde bulunan Büyüksu Köprüsü'nün batısına kadar tamamlanan kolektör hattı; bir ucu Abant'a diğer ucu Mudurnu yolu üzerindeki tepe Karakolu'na bir diğer ucu da Bolu Dağı'na gidecek ve başta Büyüksu kenarındaki fabrikaların ve yerleşim bölgelerinin pis sularını toplayarak bu bölgedeki tüm atıkların arıtılması için pis su arıtma tesisine taşıyacak.

“15 MİLYON YTL'YE MAL OLACAK”

Bolu Belediyesi tarafından başlanılan Bolu Havzası kolektör hattı projesi bitme noktasına geldi.

15 milyon YTL'ye mal olacak olan kolektör hattı bittiğinde, Bolu'nun içme suyunu verecek olan Gölköy'de yaşanan çevre katliamına son verilecek. Karacasu yolu üzerinde bulunan Büyüksu Köprüsü'nün batı ayaklarından başlayarak Abant'a kadar tamamlanan kolektör hattı toplam 100 kilometre uzunluğunda olacak.

Çalışmalarla ilgili olarak açıklamada bulunan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu Belediyecilik tarihinin en büyük projesinin adım adım sona doğru yaklaşmasının heyecanı içindeyiz. Dün sadece pis su arıtma tesisi olarak planladığımız çalışma, günü değil Bolu'nun geleceğini kurtarma adına şekillendi ve bugün pis su arıtma tesisi ve Bolu Havzası kolektör hattı çalışması olarak hızla devam ediyor” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.