CEYLAN GÖREVİ YILMAZ'A DEVRETTİ

CEYLAN GÖREVİ YILMAZ'A DEVRETTİ

Belediye Başkanlığı devir teslim törenine binin üzerinde vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, görevi törene katılanların duaları eşliğinde teslim aldı.

Belediye Başkanlığı devir teslim törenine binin üzerinde vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, görevi törene katılanların duaları eşliğinde teslim aldı.

Belediye’nin girişinde düzenlenen Belediye Başkanlığı devir teslim töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, görevi aldıkları günden itibaren Bolu için seferber olacaklarını anlatarak; “Seçim yarışı bitti. Bu günden sonra hizmet yarışı başlıyor” dedi. Eski Bolu Belediye Başkanı Yüksel Ceylan ise beş yıl boyunca bir gün bile izin kullanmadan Belediye için çalıştığını belirterek, “Bolu’nun yaşanan iki büyük depremden sonra canlanması için her gün çalıştık. Günlük 16 saat mesai yaptım. Bize verilen süre zarfında Belediye’nin kalkınması için çok çalıştım” dedi.

İZDİHAM YAŞANDI

Konuşmalarından sonra Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkanlığı görevini törene katılan binin üzerinde vatandaşla birlikte dua ettikten sonra eski Belediye Başkanı Yüksel Ceylan’dan teslim aldı.

Metin Yılmaz; “Yeni oluşan dünya düzeninden Türkiye de geri kalmayacaktı. Bu değişiklik, Türkiye’de 3 Kasım’da başlamıştır. Ama hani tamamlanmamış puzzlelar vardır ya, işte onun gibi Türkiye bu puzzlelı 28 Mart’ta Bolu’da tamamladı. Bu mutlu gün umarım hep böyle sürer ve başarılara vesile olur.”

Yüksel Coşkunyürek; “Bize sürülen çamurlara, yapılan saldırılara sandıkta cevap veren Bolu halkına teşekkür ederim. Ak Parti olarak şimdi sorumluluğumuz 2 katına çıktı. Daha yapacak çok işimiz var.”

Mehmet Güner; “Demokrasi gereği olarak bazen Hükümet, bazen de yerel yönetimler el değiştiriyor. 3 Kasım’da Türkiye doğru bir karar verdi ve bu bütünlüğü yerel seçimlere yansıtmak istedi. Bolu halkı bizi göreve getirerek görevini yapmıştır. Geçmişteki Belediye Başkanlarımıza yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ederim”.

Meydanda yapılan bu konuşmaların ardından Belediye Başkanlığı makamına çıkıldı. Alaaddin Yılmaz’ı kapıda karşılayan Yüksel Ceylan, odasında şu sözleri sarfetti; “Seçimler demokrasinin bayramıdır. 1999 yılında göreve geldiğimde, bütçenin % 27’si kadar bir açık vardı. Bugün ise görevi %15’lik, yani Belediye’nin 2 aylık geliri kadar bir açıkla görevi teslim ediyorum. Bu süre zarfında Bolu Belediyesi’ne ait hiçbir mülkü satmadım. 500 milyarlık kamulaştırma yaparak Belediye’yi zenginleştirdim. 5 yıl boyunca 1 gün senelik izin kullanmadan 16 saat hizmet verdim. Vatandaşlarımız bizi buraya nasıl koydularsa, şimdi aralarına öyle dönüyorum, ancak görevimi doğru yapmış olmanın haklı gururuyla. Partimizin 9 Meclis üyesini de arkadaşlarımızın emrine sunuyorum."

Ceylan’ın ardından Alaaddin Yılmaz şunları söyledi; “Hem Necdet Gören’in hem de Yüksel Ceylan’ın yanında 5’er yıl staj gördüm. Şanslıyım ki 3 sağ eski Belediye Başkanımız var ve onların da yardımlarıyla Bolu’yu iyi yerlere getireceğiz. Bugüne kadar Bolu’ya hizmet vermiş herkese teşekkürlerimi sunarım.” Yılmaz’ın konuşmasının ardından Yüksel Ceylan hoşçakalın dedi ve Belediye binasını eşinin elinden tutarak terk etti. Alaaddin Yılmaz her ne kadar Belediye arabasıyla gitmesi için ısrar etse de Yüksel Ceylan, “Seçim yasağından beri Belediyenin arabasını kullanmıyorum” dedi ve kendi imkanlarıyla gitti. Ceylan giderken karanfillerle uğurlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.