CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan;"Kırgınlık kaçınılmaz"

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan;"Kırgınlık kaçınılmaz"

CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, otoparkların özel bir şirkete devredilmesi ile başlayan süreçte, sorunun Bolu'nun üzerine kabus gibi çöktüğünü belirterek, uyardı. Özcan; “Uygulamanın devamı halinde halkımız ile Boluspor arasında kopukluk ve kır

CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, otoparkların özel bir şirkete devredilmesi ile başlayan süreçte, sorunun Bolu'nun üzerine kabus gibi çöktüğünü belirterek, uyardı. Özcan; “Uygulamanın devamı halinde halkımız ile Boluspor arasında kopukluk ve kırgınlık yaşanması kaçınılmaz olacaktır” diye konuştu.

Otoparklar sorun olmayı sürdürüyor. Yoğun tepki alan uygulama da, işletmeyi alan şirketten çok, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı hedefte. Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, özellikle bir soruna dikkat çekti. Belediye Başkanı ve Boluspor Kulüp Başkanına seslenen Özcan; “Şunu gayet iyi biliniz ki, Boluspor hepimizin Bolusporu'dur. Bu güne kadar biz Bolulular, Boluspor uğruna işimizi, gücümüzü, evimizi, köyümüzü ihmal ettik... Çoluğumuzun-çocuğumuzun rızkından kestik, yeri geldi evimize ekmek alamadık ama, her zaman bilet alıp maça gittik....Boluspor'un peşinde yağmurda-çamurda, karda-kışta bu ülkeyi il-il, ilçe-ilçe, kasaba-kasaba dolaştık, Boluspor ile ağladık..... Boluspor ile güldük.....”

BOLU HALKINI OTOPARKÇILARA YEM ETTİNİZ

“Ama maalesef sizler böyle bir uygulama yaparak Bolu halkının Boluspor'a olan desteğini süistimal ettiniz. Bolu halkını adeta profesyonel otoparkçıların önüne yem gibi attınız... Çaresiz bıraktınız.... Bu halka vatandaş veya taraftar gözüyle değil, adeta müşteri gibi baktınız. Daha basit anlatmak gerekir ise, Bolu’nun huzurunu kaçırdınız...

Öyle görünüyor ki, bu uygulama belki Boluspor'a biraz daha fazla ekonomik katkı sağlayacak ama, uygulamanın devamı halinde halkımız ile Boluspor arasında kopukluk ve kırgınlık yaşanması kaçınılmaz olacaktır” diye konuştu.

ELİN YEDİ KAT YABANCISINA DEVRETTİNİZ

Boluspor'un kendisine devredilen park işletmeciliğini yaklaşık iki yıl boyunca kimseyi kırmadan yürüttüğünü belirten Özcan, Boluspor'un bir anda aldığı karar ile, ihale ile aldığı bu hizmeti Bolu Ticaret Siciline kayıtlı olmayan, Bolu ile hiçbir bağlantısı bulunmayan bir şirkete verilmesini de eleştirerek şunları kaydetti; “Elin yedi kat yabancısı olan bir şirkete bedel karşılığında otopark işletmeciliğini devretmiştir. Boluspor'dan otoparkı teslim alan şirket profesyonel ve ticari bir şirkettir. Doğal olarak da bu işi Boluspor yararına değil, en yüksek karı sağlamak amacıyla yapmaktadır. Bu sebeple de, çalışanları, Boluspor'un çalışanlarından farklı olarak halkımızdan park ücretini alabilmek için daha çok ısrar etmekte ve bir kısım şirket çalışanı muhtemelen bilgisizlik veya eğitimsizlikten olsa gerek ücret almak için baskı yapmaya, hatta-hatta zor kullanmaya dahi cüret etmektedir. Türkiye'nin en sakin şehirlerinden birisi olan Bolumuzun, bu uygulama sonucunda adeta huzuru kaçmıştır.”

ASIL SORUMLU ALAADDİN YILMAZ

Otopark konusunda yaşanan sorunların asıl sorumlusunun Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olduğunu vurgulayan Tanju Özcan, Yılmaz'ın bu güne kadar yaptığı işler ile Bolu halkının yüzünü güldüreceğine, hep huzurunu kaçırdığını söyledi. Özcan; “Sayın Başkan, üç yıldır Bolu’nun temizliğini, toplu taşımasını, kökezini eline yüzüne bulaştırdığı gibi, otopark işini de eline yüzüne bulaştırmıştır. Bolu halkının Sayın Başkan'dan tek beklentisi, sessiz köşesine oturup bir işe karışmadan başkanlık süresini doldurmasıdır.”

BOLUSPOR'UN RENGİNİ BİLE BİLMEZKEN, ŞİMDİ SİYASİ MALZEME YAPTI

“Seçilmeden önce bırakınız bir maça gitmesini, Boluspor'un formasının renklerini bile bilmeyen, ama Başkan seçildiğinden bu yana Boluspor'u siyasi malzeme haline getiren Sayın Belediye Başkanı şunu iyi bilmelidir.... Bolu halkı Boluspor'a desteğini her zaman vermiştir ve vermeye devam edecektir. Ancak, bu son uygulama Bolu halkını canından bezdirmiş... hatta sayenizde Boluspor'a karşı biraz da olsa soğukluk duymasına yol açmıştır” dedi.

GARİP UYGULAMADAN VAZGEÇİN

Özcan, açıklamasının son bölümünde, yine, Belediye Başkanı ve kulüp başkanlarına seslenerek, uygulamanın başarısız olduğunu kabul et-melerini ve makul ve akla yatkın bir kararla, tatsız bir olay yaşanmadan bu işe son verilmesini istedi. Özcan şöyle dedi; “Bolu büyüklüğünde bir şehirde böyle bir uygulama bu şekilde sürdürülemez. Israr edilir ise de, ileride telafisi olmayan tatsız olayların yaşanacağını söylemek için MEDYUM VEYA FALCI OLMAK gerekmez. Gelin yol yakınken DERHAL BOLU HALKINDAN ÖZÜR DİLEYİN ve hemen vazgeçin bu garip uygulamadan. Yoksa Bolu halkı sizi asla affetmeyecektir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.