CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan; "Umarsız ve duyarsız tavırlarını kınıyoruz"

CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan; "Umarsız ve duyarsız tavırlarını kınıyoruz"

ORÜS gündemdeki sıcak yerini korurken, siyasilerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan, ORÜS Tesislerinin durumunun vahim ve üzücü olduğunu belirterek; “AKP milletvekillerini ve o zamanlar İl B

ORÜS gündemdeki sıcak yerini korurken, siyasilerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan, ORÜS Tesislerinin durumunun vahim ve üzücü olduğunu belirterek; “AKP milletvekillerini ve o zamanlar İl Başkanı olan Alaaddin Yılmaz'ı duyarsız ve umarsız tavırlarından dolayı kınıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yüksel Ceylan, ORÜS hakkında milletvekilleri ve Alaaddin Yılmaz'ı suçlayarak; “Türkiye'de Et Balık Kurumu ve ORÜS'ün özelleştirilmiş tüm tesislerinde çalışma yapılmadığı ve kapatıldığı biliniyor. Bu durum yaşanıyor. Şu anda ORÜS Tesislerinin durumu vahim ve çok üzücü. Özelleştirilmesi yapıldığından bu yana ne işçi çalıştırıldı ne de bir yatırım yapıldı. ORÜS'ü alan Burhan Çelik gerekli yatırımları yaparak üretime geçeceğinden eminiz. Duyarlı bir sanayici olduğuna inanıyoruz. Bizim bu konuda yaptığımız çalışmaları ve halkın taleplerini dinlemeyen milletvekillerimizi ve o zamanlar AKP İl Başkanı olan Alaaddin Yılmaz'ı duyarsız ve umarsız tavırlarından dolayı kınıyoruz” diye konuştu.

Ayıp kapatıyorlar

ORÜS konusunda 2003-2004 yılında yapılan Kent Kurultayı sırasında bazı çalışmalar yaptıklarını belirten Yüksel Ceylan, şöyle devam etti; “Kent Kurultayı sırasında özelleştirilemeyen ORÜS Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne devredilmişti. Ama AKP hükümeti iş başına gelir gelmez, ORÜS AİBÜ'den geri aldı ve özelleştirilmeye tekrar açtı. Biz ısrarla Karacasu'daki tesislerin üniversitede kalması gerektiğini savunmuştuk. Mimarlık ve mühendislik fakülteleri için uygun bir konum olduğunun altını çizmiştik. Bu durumda bölgenin sosyo-ekonomik ve kültürel açıdan gelişmesini ve canlanmasını sağlayacaktı. Ancak o zamanlar AKP İl Başkanı olan Alaaddin Yılmaz ve milletvekilleri 'Kampüste yer mi yok?' diyerek, yörede gayri meşru olayların olacağını ve ahlaki değerlerin tehlikeye düşeceğini savunarak ne bizi ne kamuoyunu dinlediler. Sonra da üniversiteye yapılacak mimarlık ve mühendislik fakülteleri için ödenek bile çıkartamayıp onu da İzzet Baysal Vakfı’nın üzerine yıktılar. AKP milletvekilleri ve o zamanlar AKP İl Başkanı olan Alaaddin Yılmaz, yapamadıkları işlerin ayıbını örtmek için utanmadan ayıp kapatmak için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.”

Kendi işlerini büyütüyorlar

Ceylan, AKP Bolu Milletvekillerini kendi işlerini büyütmekten başka bir şey yapmadıkları iddiasında da bulunarak; “AKP'li milletvekillerimizden ve hükümetten Bolu'ya bir şey gelmiyor, gelmeyecek. Hanımlarının üzerine kurdukları şirketleri büyütme, kendi işlerini yürütme çalışmaları yapıyorlar. Onları kutluyoruz. Hayırlı olsun. Ama Bolu halkı bunun hesabını seçimlerde onlardan soracaktır” ifadelerini kullandı.

23.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.