CHP İL BAŞKANI YÜKSEL CEYLAN: "Yasak savmak için"

CHP İL BAŞKANI YÜKSEL CEYLAN: "Yasak savmak için"

CHP Bolu İl Başkanı Yüksel Ceylan, Bolu şehir merkezinde yapılan İzzet Baysal Şükran Günleri ve 17 Temmuz etkinliklerinin sönük geçmesinin nedenini, yasak savmak için yapılmasından kaynaklandığını söylerken, 21. Mengen Aşçılar ve

CHP Bolu İl Başkanı Yüksel Ceylan, Bolu şehir merkezinde yapılan İzzet Baysal Şükran Günleri ve 17 Temmuz etkinliklerinin sönük geçmesinin nedenini, yasak savmak için yapılmasından kaynaklandığını söylerken, 21. Mengen Aşçılar ve Turizm Festivalinin daha coşkulu geçeceğini söyledi.

Mengen Belediye Başkanı'nın, 20'nci Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali'nin ardından 21. Festival için kolları sıvayıp çalışma yürüttüğünü kaydeden Yüksel Ceylan, Bolu şehir merkezinde yapılan etkinliklerin ise, son 15 gün kala organize edildiğini, bundan dolayı da eldeki sanatçılarla yetinildiğini açıkladı. Şehir merkezinde yapılan etkinliklerde en büyük payın belediyeye düştüğünü belirten Ceylan, konuyu sadece ekonomik boyutuyla ele almamak gerektiğini ve İzzet Baysal Şükran Günleri'nin asıl amacına ulaşmadığını kaydetti.

ŞÜKRAN GÜNLERİNİN FORMATI DEĞİŞMEDİ

Bolu'daki etkinliklerin sönük geçmesinin nedeninin sadece sanatçılar olmadığını belirten CHP Bolu İl Başkanı Yüksel Ceylan, konuşmasına şu şekilde devam etti; "İzzet Baysal Şükran Günleri, sivil toplum örgütlerinin katılımı, Valilik, Belediye ve Üniversite işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Fakat yerel yönetimin en önemli unsuru olan Belediye'ye daha fazla iş düşüyor. Çünkü işin öncüsü, lokomotifi Belediye olmalı. İzzet Baysal Şükran günlerinin formatında yapılan tek değişiklik sadece Milli Piyango Çekilişi'nde İzzet Baysal'ın fotoğrafının konulmasıydı, bu da Valimizin kişisel girişimiyle gerçekleşti. İzzet Baysal Şükran Günleri'nin asıl amacı, Bolu'da yetişmekte olan genç nesillere ve ülkemize İzzet Baysal'ı tanıtıp, onun Bolu için yaptıklarını Bolululara ve Türkiye'ye anlatmak; Türkiye'nin diğer yörelerinde de İzzet Baysal gibi değerlerin ortaya çıkmasını sağlamaktı. Ancak A.İ.B.Ü. Mimar ve Mühendislik Fakültesi'nin temel atma töreninde yaşananlar hem bunu, hem de AKP Hükümeti'nin Bolu'ya yapıp yapmadıklarını gölgeledi. Bundan dolayı, İzzet Baysal Şükran Günleri de amacına ulaşmadı. Mengen Belediye Başkanımız bir yıldan bu yana bu organizasyon için uğraşınca, ortaya daha güzel bir organizasyon çıkmıştır. Hem CHP Bolu İl ve Merkez İlçe yöneticilerimiz, hem de Genel Başkanımız Deniz Baykal da festivale katılacak. Buradan tüm Bolulular’ı da festivale davet ediyorum" şeklinde konuşurken, daha önce Bolu'da yapılan etkinliklerin günü kurtarmak için yapıldığını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.