CHP MERKEZ iLÇE BAŞKANI ÖZCAN: "Şikayet ediyorum"

CHP MERKEZ iLÇE BAŞKANI ÖZCAN: "Şikayet ediyorum"

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'i anarak, taziyelerini bildirdiği açıklamasında, belediyeyi Bolu halkına şikayet etti. Özcan; “Ecevit'in adını bulvara vermeyi red

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'i anarak, taziyelerini bildirdiği açıklamasında, belediyeyi Bolu halkına şikayet etti. Özcan; “Ecevit'in adını bulvara vermeyi reddederek halkın duygularını ve düşüncelerini hiçe sayan AKP'li belediye başkanı ve meclis üyelerini halkımıza şikayet ediyorum” dedi.

Tanju Özcan, eski Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit'-in, hayata vedası ile duydukları üzüntüyü dile getirdiği bir basın açıklaması yaptı. CHP Merkez İlçe Başkanı Özcan; “Atatürk'ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti'nin yetiştirdiği ender insanlardan biri, 4 defa Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı olan, uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokratik Sol Parti Genel Başkanlığı yapan Sayın Bülent Ecevit, geçirdiği rahatsızlığı atlatamayarak ebediyete intikal etmiştir. Ecevit gerçekten her alanda Türkiye'ye damgasını vurmuş ender simalardan biri olmuştur... Halkçı kişiliği, dürüst ve namuslu tarafı, düzenli aile yaşantısı ile yediden yetmişe herkesin kendisine örnek aldığı, çocuklarına örnek gösterdiği bir insan olmuştur. Bolu Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatları olarak tüm ulusumuza, rahmetlinin ailesine ve saygıdeğer DSP camiasına başsağlığı dileriz” diye başladığı konuşmasının devamında, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı ve AKP'li meclis üyelerini halka şikayet etti.

REDDETTİLER

Belediye Meclisi'nde yaşanan ve kendilerini üzen bir gelişmeyi paylaşmak istediğini söyleyen Tanju Özcan; “Geçtiğimiz akşam yapılan meclis toplantısında Bolu'muzda mevcut cadde sokak ve bulvarların isimlerinin tespiti aşamasında Cumhuriyet Halk Partisi meclis grubu olarak kamuoyunda köprülü kavşak olarak bilinen, Kalıcı Konutlardan- Sümer Mahallesi'ne doğru inen bulvara sırf Sayın Ecevit'in adı Bolu'da yaşasın düşüncesi ile 'Bülent Ecevit Bulvarı' ismi verilmesine ilişkin verdiğimiz önergemiz AKP'li başkan ve meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmiştir” dedi ve ret oyu kullanan meclis üyelerinin mantıklı bir gerekçe öne sürmemelerine de tepki gösterdi.

REVA GÖRMEDİLER

Özcan şunları kaydetti: “Halkımızın düşünceleri doğrultusunda verdiğimiz önergemizin makul ve mantıklı bir gerekçe dahi gösterilmeksizin ret edilmesi, temsilcisi bulunduğumuz Bolu halkı adına bizi son derece üzmüştür. Bolumuz’a bakanlığı ve başbakanlığı sırasında çok önemli katkıları bulunan Sayın Bülent Ecevit'e bir cadde isminin bile reva görülmemesi ‘affedilebilir bir hata’ değildir. Geçmişte Bolu halkının oy vererek 4 defa Başbakan seçtiği mümtaz insana yapılan, en hafif anlatımı ile saygısızlıktır... Sayın Ecevit'in adını bulvara vermeyi reddederek halkın duygularını ve düşüncelerini hiçe sayan AKP'li Belediye Başkanı ve meclis üyelerini halkımıza şikayet ediyorum”

GÜNDEMDE TUTACAĞIZ

Bolu kamuoyunun gündeminde bulunan ve her seçim döneminde siyasi partilerin siyasi malzeme konusu yaptığı Büyük Suyun temizlenmesi konusunda son yıllarda herhangi bir adım atılmadığına da dikkat çeken Özcan konuyu gündemde tutmaya kararlı olduklarını söyleyerek şöyle konuştu: “Büyük suyun giderek kirlendiğini üzüntüyle takip etmekteyiz. 5 Kasım tarihinde yapılan Belediye Meclis toplantısında grubumuz tarafından gerekçesi de izah edilmek sureti ile bir önerge verilerek, büyük suyun neden ve kimler tarafından kirletildiğine ve kirlilik oranının son aylarda niçin bu kadar arttığının tespitine yönelik olarak Bolu Belediye Meclis üyeleri arasından karma bir komisyon kurulmasını ve bu komisyonun bizzat yerinde inceleme yaparak bir rapor hazırlamasını önerdik.”

OYLAMA BİLE YAPTIRMADI

Raporun mecliste görüşülmesinden sonra konu ile ilgili kişi-kurum ve kuruluşlara gönderilmesini talep ettiklerini belirten Özcan, Belediye Başkanı Yılmaz'a yüklendi. Özcan: “Maalesef tüm Bolumuz’u ilgilendiren bu konuda sayın Belediye Başkanımız son derece gayri ciddi bir yaklaşım göstererek oylama yapma gereği bile duymamıştır. Buradan, seçim öncesinde Bolu kamuoyuna Büyüksu’yu yüzülecek bir yer haline getireceğine söz veren sayın Belediye Başkanı’nı bu konuda sorumlu olmaya ve samimi davranmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

ONU YÜZERKEN GÖRENE KADAR...

Özcan ayrıca Bolu Cumhuriyet Halk Partisi il ve merkez ilçe örgütleri olarak bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceklerinin altını çizerek konuşmasını şöyle tamamladı: “Ta ki sayın Alaaddin Yılmaz'ı Büyüksu’da yüzerken görene kadar…”

08.11.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.