CHP Merkez İlçe Başkanı Özsoy; ‘Gevşek adamsın Alaaddin Bey’

CHP Merkez İlçe Başkanı Özsoy; ‘Gevşek adamsın Alaaddin Bey’

CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Özsoy, Kökez çeşmelerinde vatandaşın sıra beklemesi konusunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı ağır bir dille eleştirerek; “Gevşek adamsın Alaaddin Bey, senin yerinde başka bir Başkan olsa, vatandaşı kuyrukta bekler i

CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Özsoy, Kökez çeşmelerinde vatandaşın sıra beklemesi konusunda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı ağır bir dille eleştirerek; “Gevşek adamsın Alaaddin Bey, senin yerinde başka bir Başkan olsa, vatandaşı kuyrukta bekler iken, bırak gülmeyi utancından dışarı da çıkamazdı…” dedi.

Özsoy, CHP'li bir Belediye Başkanının göreve gelmesi halinde, Kökez çeşmelerindeki sıra beklemenin tarih olacağını belirterek, “Bir yıl sonra Bolu'nun özlemle beklediği Sosyal Demokrat Belediye Başkanı göreve başlayacak ve birkaç ay içinde kökezde sıra beklemek sadece kötü bir anı olarak hatırlanacak…” şeklinde konuştu.

Kökez çeşmelerindeki vatandaşların oluşturduğu kuyruklarla ilgili dün bir basın açıklaması yapan CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Cemal Özsoy, “AKP iktidarından bu yana şehrimizde ciddi bir kökez suyu problemi yaşanmaya başlandı. Önceki yıllarda zaman zaman kesilen kökez suyu bu dönemde ZAMAN ZAMAN AKAR hale geldi. Son iki yıldır 3 gün su varsa en az 3 günde su yok… Bütün kökez çeşmelerinin başında yoğun bir sıra… İnsanlar bir içimlik çayı demlemek için saatlerce sıra bekler hale geldi… Daha aylardan Şubat… Karın yağmurun en yoğun zamanı… Vatandaş ister istemez soruyor… Bu mevsimde kökez akmaz ise ne zaman akacak…” dedi.

Özsoy, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın, konu ile ilgili önlem alacağına birçok konuda olduğu geçmişi kötüleyerek, Belediye Meclis toplantılarında kökez çeşmelerini azaltmanın bu konuda bir çözüm sağlayacağını, çeşme sayısının fazla olduğunu iddia ettiğine değinerek, “Çeşmelerin sayısını azaltmak bir çözüm değildir… Başkanın kökez suyu sorununu çözmek için ÇEŞME SAYISINI AZALTALIM DEMESİ, “Okullar olmasa bu Milli Eğitim Bakanlığı çok kolay yapılır” diyen Milli Eğitim Bakanının mantığını hatırlatmaktadır” şeklinde konuştu.

“İPE SAPA GELMEZ FİKİRLER”

CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Özsoy, Kökez suyunun Bolu'nun milli içeceği olduğunu hatırlatarak, “Sayın Başkan böyle ipe sapa gelmez fikirler üreteceğine şunu iyi bil... Kökez suyu BOLU’NUN MİLLİ İÇECEĞİDİR… Bolu'da herkes kökez suyu içer, çayını da kökez suyu ile demler… Bolu’nun nüfusu senin deyiminle yakında 125 bin olacak çeşme sayısı ise 85 yani 1000 kişiye bile bir çeşme düşmüyor… Bir de bu çeşmelerin çoğu bozuk olup, bir de senin basiretsizliğinden dolayı su akmayınca seyret çileyi… Çeşme sayısını azaltmayı düşüneceğine kaynağında debisi 15 sn litre olan suyun merkeze geldiğinde niye 2 sn litreye düştüğünü bul… İstersen ipucu da verelim sana… Kökez hattında doğal sebeplerden veya doğal olmayan sebeplerden dolayı kaçakları bir araştırıver istersen… Bak o zaman kökez kuyruğu kalıyor mu?” dedi.

“GEVŞEK ADAMSIN ALAADDİN BEY”

Özsoy, Belediye Başkanlığının ciddi bir iş olduğunu, laf üretmeyi değil, icraat yapmayı gerektirdiğini söyleyerek, “Gevşek adamsın Alaaddin Bey, senin yerinde başka bir Başkan olsa, vatandaşı kuyrukta bekler iken, bırak gülmeyi utancından dışarı da çıkamazdı…” ifadelerini kullandı.

Cemal Özsoy sözlerini şöyle tamamladı: “Yeri gelmiş iken buradan halkımıza söz veriyoruz… Bir yıl sonra Bolu'nun özlemle beklediği Sosyal Demokrat Belediye Başkanı göreve başlayacak ve birkaç ay içinde kökezde sıra beklemek sadece kötü bir anı olarak hatırlanacak…”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.