CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan; "Hiç yakıştıramadık"

CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan; "Hiç yakıştıramadık"

Dün saat 14.00’te CHP İl binasında bir basın açıklaması yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, seçimleri boykot çağrısında bulunanlara bu hareketi yakıştıramadığını belirtti.

Dün saat 14.00’te CHP İl binasında bir basın açıklaması yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, seçimleri boykot çağrısında bulunanlara bu hareketi yakıştıramadığını belirtti.

Bazı mahallerde %99'a ulaşan katılım oranının, %50'nin altına düşmediğini belirten CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, bunun nedenleri arasında, bazı partili arkadaşlarının seçimi boykot çağrısının ters tepmesinin de olduğunu söyledi. Özcan seçimlere dair açıklamalarda bulunduğu basın toplantısında, bir süre önce genel merkezleri tarafından görevden alınan kişileri, yaptıklarından dolayı genel merkeze henüz bildirimde bulunmadıklarını kaydederek, "Yaptıklarını yumuşatarak Genel Merkezimize açıklayacağız" dedi.

REKOR ORANDAKİ KATILIMIN İKİ ANA SEBEBİ VAR

2003 yılındaki delege seçimlerine oranla tam 2 kat üye ile yapılan delege seçimlerine üyelerinin %75'inin sorumluluk bilinciyle hareket ederek sandık başına gittiklerini belirten CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, "Seçimlerde katılım oranı hiçbir mahallede % 50'nin altına düşmemiş, bazı mahallelerde ise % 99'u bulmuştur. Özellikle köylerdeki seçimi tamamlayabilme oranının yayla mevsimi olmasına karşın % 85'in üzerinde oluşu, bizi ayrıca memnun etmiştir. Tespitlerimize göre seçimlere katılım oranı, Bolu Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde bir rekordur. Bize göre rekor orandaki bu katılımın iki ana sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi partimizin kararlı bir şekilde iktidara yürüyor oluşu; diğeri ise bir kısım koltuk sevdalısı partilimizin açıklamaları ve seçim boykot çağrılarıdır" şeklinde konuştu.

BU HAREKETİ HİÇ YAKIŞTIRAMADIK

Parti içi delege seçimlerini, antidemokratik bir şekilde sırf seçimleri kaybetme korkusuyla boykot eden arkadaşlarına duyulan tepkinin de, katılım oranını rekora taşıyan unsurlardan biri olduğunun inkâr edilemeyeceğini ifade eden Tanju Özcan, "Seçimleri boykot eden arkadaşlarımıza, bu hareketi hiç yakıştıramadığımızı da buradan ifade etmek istiyorum" dedi. Artık delege seçimlerinin bittiğini, sırada Merkez İlçe Kongrelerinin bulunduğunu ifade eden Özcan, konuşmasına şu şekilde devam etti: "Önümüzdeki hafta yönetim kurulumuz toplanarak, Merkez İlçe Kongre gününü tespit edecek ve İlçe Seçim Kurulu'na bilgi verecektir. Umuyorum ve diliyorum ki, Merkez İlçe Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerimizin seçimleri de partimize yakışır bir şekilde gerçekleşecektir."

BAŞARILI BİR SINAV VERDİLER

Başında bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Teşkilatı'nın, bazı arkadaşlarının partili kimliğine yakışmayan tavır ve davranışlarına karşın başarılı bir demokratik sınav verdiğini ifade eden Özcan, şu şekilde konuştu: "Seçimin her aşamasında, gece-gündüz çalışan, bu uğurda ailelerini bile ihmal eden Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma, rekor düzeyde bir katılım ile görevlerini yerine getiren duyarlı ve samimi üyelerimize ve seçimlerimize yakın ilgi ve alaka gösteren tüm basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum."

NORMALDE İHRAÇ EDİLMELERİ GEREKİR

Bir süre önce görevden alınan ve seçimleri boykot çağrısında bulunan grup hakkında da bir açıklama yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, "Seçimlerden önce listelere bakmak için maksatlı olarak, ortamı germek için partimize gelmişler. Ben CHP'liyim diyen kimseyi kaybetmek istemiyorum. Normalde ihraç edilmeleri gerekir, çünkü parti örgütünün haberi olmadan parti bayrağı altında basın açıklaması yapıyorlar. Ancak kişisel olarak yukarıya anlatırken, yapılanları yumuşatarak anlatmayı düşünüyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.