CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan; "Yılmaz işleyen düzene çomak soktu"

CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan; "Yılmaz işleyen düzene çomak soktu"

CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, belediyenin çöp toplama sistemi ve saatleri ile ilgili olarak vatandaştan bir çok şikayet aldıklarını söyleyerek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın tutumunu eleştirdi. Özcan; “Yılmaz

CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, belediyenin çöp toplama sistemi ve saatleri ile ilgili olarak vatandaştan bir çok şikayet aldıklarını söyleyerek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın tutumunu eleştirdi. Özcan; “Yılmaz, işleyen düzene çomak soktu” dedi.

Özelleşen ve değiştirilen çöp toplama sistemi bir türlü rayına oturmazken, vatandaşın tepkisi de büyüyor. 20 Mayıs'ta değiştirilen saatler ve günler Bolulular’a ayrı bir sıkıntı yaşatıyor. 20:00-22:00 olarak belirlenen, çöpün dışarı çıkarılma saatleri özellikle esnafın zor durumda kalmasına neden oluyor. İş yerlerini saat 20:00'den önce kapatan insanlar, çöplerini ne yapacaklarını bilemez durumda. Geç saatlerde alınan çöp poşetleri de sokak hayvanları tarafından parçalanıyor ve yayılan atıklar çirkin bir görüntü oluşturmasının yanında sağlık yönünden de tehlike saçıyor. Bu konuyla ilgili Bolu Gündem'e açıklama yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Tanju Özcan, şu anda uygulanan sistemin kökten yanlış olduğunu belirterek; “Bu işin sadece saatleri değil, kökü yanlış. Daha önceki kurulmuş düzene çomak soktu. Belediye Meclisi'nde bu konuyu sık sık gündeme getiriyoruz. Esnafın, vatandaşın bu yöndeki şikayetlerini iletiyoruz. Ancak Belediye Başkanı, 'Herkesi memnun edemeyiz' diyerek, işlemeyen sistemde ısrar ediyor” diye konuştu.

YAKLAŞIMI SON DERECE İLKEL

Özcan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın, çöp ve temizlik işlerinde başarılı olamadığını kendisinin de kabul ettiğini, ancak “tükürdüğünü yalamamak” gibi ilkel bir davranış sergilediğini vurgulayarak şöyle devam etti; “Belediye Başkanı konteynırlı çöp toplama sisteminden vazgeçerek hata yaptı. Konteynırların hijyenik olmadığını öne sürerek kaldırdığı bu sistemi değerlendirmek istemedi. Belediyenin, yeterli sayıda konteynırdan yıkama ve dezenfekte araçlarına kadar her şeyi vardı. Bu araçlar 2 gün içinde tüm Bolu'daki çöp konteynırlarını yıkayacak ve dezenfekte edip güzel koku sıkarak bırakabilecek modern araçlardı. Kendisinin de kabul ettiği gibi temizlik ve çöp işini halledemedi. Başlattığı düzenin işlemediğini görüyor, ancak inatçılığı yüzünden tükürdüğünü yalamamak gibi son derece ilkel bir yaklaşım sergiliyor. Belediye bu sistemden hemen vazgeçmeli.”

VAZGEÇSİN

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın çöp sorununu çözmek yerine, sorun yarattığını söyleyen Tanju Özcan; “Şu anda uygulanan çöp toplama sistemi tamamen yanlış. Dağılan ve geç alınan çöplerin yanı sıra, çöp çıkarma saatleri de vatandaşı zora sokuyor. Şu anda vatandaşların yüzde 99'u bu uygulamadan memnun değil. Belediye bu konuda anket yapıyor. Fakat her zaman olduğu gibi sonuçlarını açıklamıyor. Bu sistemin yürümediğini kendisi de görüyor. Çöpler poşetlerde sokak hayvanları tarafından parçalanıyor. Yaz geldi. Hava ısındı. Ben bu durumun, Bolu'da bulaşıcı hastalıklara neden olmasından korkuyorum. Alt yapısı şu anda elinde hazır olan araçları kullanarak konteynır sistemine dönsün. Bu işten vazgeçsin. Sorunları çözmek yerine sorun yaratmasın” şeklinde konuştu.

12.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.