CHP'de kavga dönemi sona ermiştir

CHP'de kavga dönemi sona ermiştir

CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan bugün gerçekleştirilecek kongre öncesi gazetemize açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Bolu'ya il kongresi nedeniyle gelişinden heyecanlı olduğunu belirten Özcan, “CHP'de kavga dönemi sona ermiştir” dedi.

Tanju Özcan yaptığı açıklamada, “Genel başkanımızın geliyor olmasından dolayı heyecanlıyım. İlk kez CHP Genel Başkanı Bolu'da bir il kongresine katılıyor. Çok önceki yıllarda belki genel başkanlarımızın katılımı gerçekleşmiştir ama, yaklaşık 40 yıldır böyle bir şey olmadığını gördük. Bu durum bizi mutlu ediyor tabi ve heyecanlandırıyor” dedi.

PARTİ İÇİNDE DEMOKRASİ VAR

Özcan açıklamasının devamında, kongre ile ilgili gelişmelere değinerek; “Şuana kadar il başkanlığı görevine talip olan bir arkadaşımızın olduğunu duymadım. Ancak bizim partinin bir geleneği var. Böyle durumlarda en azından nezaketen böyle bir adaylığın il başkanına bilgi verme geleneği var. Ben daha önce şunu da söylemiştim; eğer bir arkadaşım adaylığını ilan edecekse, onun adaylığını birlikte ilan ederiz diye söylemiştim. Bunu gerekirse basın duyurusunu birlikte yaparız diye söyledim. Ancak bu güne kadar herhangi bir arkadaşım adaylığını açıklamadı. Sonuçta parti içinde demokrasi var. Kimsenin aday çıkmasına engel bir durum söz konusu olmadı. Biz aday çıkmasından da üzüntü duymayız. Ancak bir yarış olacaksa, bu yarışın parti geleneğine yakışır bir şekilde yapılması güzel olur diye düşünüyorum” dedi.

İNSANLAR DAHA BİR ŞEVKLE ÇALIŞIYORLAR

Özcan açıklamasının sonunda şunları söyledi: “Şunu da bu arada belirtmek istiyorum, partide artık kavga dönemi geride kaldı. CHP'nin son yapılan il ve ilçe kongrelerine bakıldığında, kırıcı tartışmaların olmadığını görüyoruz ve bu durumdan da mutluluk duyuyoruz. Kavgaların azalmasının partiye fayda sağladığı, parti oylarının artış ivmesinden de belli. Kavgasız gürültüsüz bir durum ortaya çıkınca insanlar daha bir şevkle çalışıyorlar. 1999 yılından bu yana partimizin üzerine sürekli bir şeyler koyarak yükselmeye devam ediyor. İlk genel seçimlerde oy oranımızı %30'lara taşıyacağımız konusunda çok iddialıyım.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.