“CHP’nin bayrağını düşürmedik”

“CHP’nin bayrağını düşürmedik”

Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, geçtiğimiz gün gazetemize yaptığı ziyarette ilçeye dair açıklamalarda bulundu. Tekemen açıklamasında, düşündükleri projeler için çalıştay düzenleyeceğini söyledi.

 

Haber: Kasım Şahin/Bulut Altundal

31 Mart Yerel Seçimlerinde Kıbrıscık’ın yeni Belediye Başkanı seçilen Cumhuriyet Halk Partili Emin Tekemen gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaretinde gündemdeki konulara ilişkin yapılan sohbetin ardından açıklamalarda bulunan Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, ilçede yapacakları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Öncelikle seçim süreci ve seçim sonrasındaki durumla alakalı açıklama yapan Başkan Tekemen şunları söyledi: “Gerçekten kazanacağımıza baştan inandık, çünkü Kıbrıscık’ın yapısı belliydi, demokratik yapıya temel olan bir ilçede zorluk çekmeyeceğimizi biliyorduk. Ama işte son andaki durumlar biraz bizi zorladı. Oy farkının biraz azalmasını, bu kadar düşünmüyorduk. Ama CHP’nin bayrağını yere düşürmemek için de elimizden geleni yaptık.”

“VATANDAŞIMIZ MEMNUN”

Seçim vaatlerinde hedeflerinin belli olduğunu belirten Tekemen açıklamasında ayrıca, “Seçim bittikten sonra ziyaret süresini kısa tuttuk, kolları hemen sıvadık. Göreve geldiğim ilk Perşembe bir sözüm vardı. Çünkü Kıbrıscık’ta yaşlı bir nüfus var. Bu insanların uzak ve kenar mahallelerden pazara gelmesi zor. Bununla ilgili araç desteği sözü vermiştik. Bir pazar servisi koyduk. İnsanları evlerinden pazara, pazardan insanları evlerine taşıyor.  Hastanenin önünden geçiriyoruz, aynı zamanda hastane servisi görevi de görüyor. Vatandaşımız şu anda memnun bu işten. En kısa sürede bir araç temini yoluna gideceğiz. Bunu ben en başta vaat ettiğim gibi şu anda kendi cebimden karşılıyorum. Tanju Beyle görüştük, destek vereceğini söyledi. Ama şu an Tanju bey çok meşgul, aldığı belediyenin durumu belli. İlerde tabi böyle bir şeye destek olacağına inanıyorum” diye konuştu.

“MÜCADELE EDİYORUZ”

İlçede en büyük sıkıntılarının arsalar olduğuna değinen Tekemen, “Zamanında orman kadastrosunun yanlış uygulanması, geçmişteki arsaların TOKİ’ye devredilmesi bizi büyük bir sıkıntıya  soktu. Onları aşmaya çalışıyoruz. Geçmiş dönem başkanımız Doğan beyle bir proje çalışmasına gidiyoruz Kıbrıscık’ta. 18 uygulaması yapılmamış Kıbrıscık’ta. Benim orayı arsa durumuna getirmem için bu uygulamanın yapılması gerekiyor. Şu andaki araştırmalarımız onun da maliyetinin fazla olduğunu gösteriyor. Bununla mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“GERÇEKLEŞTİRİLİRSE KIBRISCIK’A HAYAT VERECEK”

Açıklamalarında son olarak ise ilçede gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgiler aktaran Başkan Tekemen şunları belirtti: “2011 yılında yapılan bir çalıştay yapıldı. Bu çalıştayın sonucunda da Kıbrıscık Köroğlu başlığıyla bir takım proje üretildi. Adaylığımın söz konusu da bu projeler. Geçmişte iki dönemde bunlarla ilgili bir şey yapılmadı. Bu projelerin peşinde olacağım. Yani bunlar gerçekleştirilirse Kıbrıscık’a hayat verecek, Kıbrıscık’ın gelişeceğine inanıyorum. Esas projeler bunlar. Kaynağını da Avrupa Birliğinden sağlayabilirsek projelerimiz bu doğrultuda olacak. Bununla ilgili de 8-9 Haziran’da festivalimiz var. Ondan sonra Kıbrıscıklı akademisyenlerin, iş adamlarının, kanaat önderlerinin, dernek başkanlarının katılacağı bir çalıştay düşünüyorum. Orada Kıbrıscık’ın dışında yaşayan 100 bin kişi var aşağı yukarı, bunlardan destek isteyeceğiz. O projeleri gerçekleştireceğimize inanıyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum