CHP'ye çok teşekkür ediyorum

CHP'ye çok teşekkür ediyorum

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, CHP'nin Belediye'nin borçlarına yönelik başlattığı yardım kampanyasıyla ilgili ilginç bir açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada, yaptıkları kampanya nedeniyle CHP'ye teşekkür etti. Yılmaz ayrıca Astay ve Karacasu'da bulunan arazi ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

Alaaddin Yılmaz, CHP ile ilgili yaptığı açıklamada; “CHP'ye önce böyle bir çözüm üretmeye yönelik bir çabanın içine girdikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ama inandırıcı olarak gerçekten netice almalarını bekliyorum. Bu konuda da şov yapıyorlarsa, bu konuda çok üzülürüm. O zaman hep böyle mi davranacaksınız diye de sorarım. Ama ben başarılı olmalarını ve Bolu'ya katkı sağlamalarını canı gönülden isterim” dedi.

BOLU ADINA ADIM ATAN HERKESİ BAŞIMDA TAŞIMAK DURUMUNDAYIM

Yılmaz muhabirimizin sorduğu “Böyle bir yardımı kabul edecek misiniz?” sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Ne demek kabul eder misiniz, elbette kabul ederim. Belediye'ye yardımcı olabilecek bir teşebbüse hayır diyebilir miyiz? Bolu için çalışan, Bolu adına adım atan herkesi başımda taşımak durumundayım. Böyle bir şey yapmak için yola çıktılarsa yaptıkları çalışmayı canı gönülden hem de övgüyle kabul ediyorum. Ama bunu şov olarak yapıyorlarsa yazık.”

KARARIN İPTALİ SON DERECE ÜZÜNTÜ VERİCİDİR

Yılmaz, Karacasu'da Astay Gayrimenkul A.Ş. tarafından ihalesi alının arsayla ve yatırımla ilgili “Karacasu'nun geleceğe yönelik olarak termale yönelik olarak çalışmalarının başlangıcı AK Parti döneminde olmamıştır. Depremden önce olmuştur. Depremden önce ihalesi yapılmıştır. Depremden önce yapılan ihalede Dinçerler diye bir grup buranın ihalesini almıştır. Araya deprem girdiği için arada ekonomik bir sıkıntı olduğu için bu iş yapılamamıştır. AK Parti döneminde bu konuda çok yoğun gayretler sarf edilmiş olmasına rağmen, bazı bürokratik engeller dolayısıyla bu iş gerçekleşememiştir. Bolu'nun geleceği için çok önemli olan bir yerde böyle bir tesisin kurulmasını düşünürsek, çok ciddi anlamda istihdam sağlayacaktır. Yapılacak işletmede, 500 kişi çalışacaktır. Geçtiğimiz 12 yılın Bolu'da ne kadar büyük bir kayıpla geçtiğini anlayabiliriz. Daha sonra yapılan ihalede buranın başka bir firma tarafından alınmasına çok sevindik. Bolulu bir firmanın almasına sevindik. Bolu'da en büyük istihdamı sağlayan bir firmanın almasına çok sevindik. Uluslararası bir tesisin orada inşa edileceğini öğrenmek bizi çok sevindirdi. Ama bazı gecikmeler ve problemlerden dolayı İl Özel İdare'nin bu kararını iptal ettiğini duymuş olmak, bizim açımızdan son derece üzüntü vericidir. Bir Bolulu olarak bunu ifade ediyorum. Bolu'nun turizmine çok kısa zamanda Bolu'nun istihdamına, turizmine katkı sağlayacak bir yatırımın gerçekleşmemesinde, Bolu'yu idare edenler olarak hepimiz yüklenmek durumundayız” dedi.

İNŞALLAH DÜZELTİLİR

Yılmaz, Astay'la ilgili açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Bir de bu konuda Astay'la ilgili bir bilgi vermek durumundayız. Tekstil sektöründe çok önemli bir yapıya sahipler ve ekonomik krizler ve teşvikle ilgili yasalar dolayısıyla tekstil sektörü sıkıntıya girmiş olmasına rağmen, hatta ticaret odası meclis başkanlarımızdan biri “ben buradan ayrılacağım Bolu'da mahvolduk” gibi bir sürü yaygaralar yapıldığı dönemde bile bu firma hiç böyle bir laf etmemiştir. Yatırımlarını genişletmiştir. Bolu'nun geleceği için çok önemli olan Organize Sanayi bölgesi ek rezerv alanında 54 dönümlük yeri satın alarak, o bölgenin alt yapısının yapımında çok ciddi bir destek sağlamış bir firmadır. Hem de herkesin Bolu'dan gitmeye çalıştığı dönemde bunu yapmaya çalışmış. Bununla da yetinmemiş, Bolu Milli Eğitim'e bin küsur bilgisayar hediye etmiş. Şu anda Organize Sanayi'de bir camiyi komple yapabilmiş, kazandıklarını Bolu'da devam ettirdiği gibi, bir de bu durumdan Bolu'ya eklemiş bir firmayı gücendirmek Bolu'nun menfaatine olmamıştır. İnşallah düzeltilir düşüncesindeyim.”

BİR YILDA FİKİR DEĞİŞTİRMEK BOLU'YA BİR ŞEY KAZANDIRMAZ

Yılmaz açıklamasının sonunda, “Bir de Astay tarafından yatırım yapılacak arsanın İl Özel İdare kanalıyla İl Genel Meclisinde yapılan toplantıda ikiye üçe bölüneceğine dair bir kararın görüşüldüğünü öğrendim. Böyle bir şey üzüntü vericidir. Çünkü daha bir yıl önce bu konuda karar verip ihaleye çıkarken yanlış yapıldı anlamına gelir ki, Bolu'yu idare edenlerin bir yılda böyle fikir değiştirmeleri Bolu'ya bir şey kazandırmaz. Ben böyle bir şey olduğuna inanmıyorum” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.