CİHAZ VAR DOKTOR YOK, PERSONEL YOK

CİHAZ VAR DOKTOR YOK, PERSONEL YOK

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı Fidan, İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde hasta tedavisi için gerekli cihazların olmasına rağmen,cihaz kullanacak personelin bulunmamasına isyan etti.

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı Fidan gazetemize yaptığı açıklamada, İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde hasta tedavisi için gerekli işlemlerin geç yapılmasına anlam veremediğini ifade etti. Fidan, 26 Mart tarihinde gazetemize yaptığı açıklamada, “Bugün tedavi olmak için üniversite hastanesine gittim. Ancak bana MR için 26 Haziran tarihine gün verdiler. Gerekli tedavi işlemim için yetkili personel olmadığını ifade ettiler. Hastanede diğer polikliniklerde de çok fazla sıra vardı. Tedavi için gelen hastalara en az 3 ay sonraya gün veriyorlar. Bolu gibi sağlık hizmetleri noktasında Türkiye'nin iyi bir yerinde bulunan ilimizde böyle bir uygulamaya, böyle bir soruna anlam verebilmek mümkün değil” demişti.

FİDAN İSYAN ETTİ

Yaşanılan sorunun kaynağını öğrenmek için Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hayrettin Öztürk'le görüşmek istedik. Öztürk,sekreteri aracılığı ile konuyla ilgili açıklamayı sözlü olarak yapmayacağını, şikâyetin yazılı olarak bildirilmesi gerektiğini ifade etti. O günden bugüne başhekimlikten konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı Fidan, yaşanılan sorunla ilgili bir açıklama yapılmayışına ve alınacak tedbir ile ilgili kamuoyuna bilgi verilmemesine anlam vermediğini belirterek, “Bu durum Bolu için çok büyük talihsizliktir. Hastaneye tedavi için gelen vatandaşımız 4 ay sonra ancak tedavi görebiliyor. Bu konuda yaşanan aksaklığın nedenini Başhekimlik kamuoyuna bildirmek zorunda. Tedavi konusunda öncelik isteyen hastalar, çeşitli özel hastanelere yönlendiriliyor. Bu yolla vatandaşın cebinden ek tedavi ücretlerin çıkmasına neden olunuyor. İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesi için çok büyük masraflar yapılarak tıbbi cihazlar alındı. Şuan bu cihazları kullanacak personelin bulunmaması çok üzücü. Bu konuda Bolu milletvekillerini göreve davet ediyorum. Yaşanan sıkıntının içeriği ile ilgili hastane Başhekimliği kamuoyuna bilgi vermelidir” dedi.
 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.