Ceren Cansu Yılmaz

Ceren Cansu Yılmaz

ÇOCUKLARIN EN BÜYÜK EĞLENCESİ

Ülkemizin dört bir yanında etkili olan kar yağışı, birçoğumuz için çileye dönüşse de çocuklar için bir eğlence şöleni oldu. Hele de sömestr tatilinde kar yağışının denk gelmiş olması çocuklar açısından büyük bir şans.

Ülkemizin yazlık yerlerine bile karın yağmasıyla belki hayatlarında ilk kez karı gören çocuklarımız, bu beyaz doğa güzelliğiyle tanışmış oldu. Sosyal medyada, televizyonda, sokakta her yaştan insanın kar topu oynadığı, birlikte eğlendikleri anlara hepimiz şahit olduk.

Çocuklarımızla güzel, kaliteli vakit geçirmek için de aslında elimizdeki fırsatlardan biri bu büyüleyici beyaz örtü. Tatil fırsatlarını en güzel şekilde değerlendirmeleri temennisiyle sevgilerimi sunuyorum.

Karın güzelliğinden bahsettim ama çilesi de büyük.

Son yılların en yoğun kar yağışını yaşadığımız şu günlerde sahada kar temizliği yapan emekçi arkadaşlara sabır dilerim. Evimizin önünü temizlerken donan bizlerin, onların karla mücadelesini görmezden gelmemiz mümkün değil. Saatlerce trafikte kalan vatandaşlara Valiliğimizin koordinasyonunda Afad, Karayolları, Kızılay, Belediye gibi kurumlar destek oldular. Hepsinin emeklerine sağlık. Polis arkadaşlarımızın çabalarını, uyarılarını, uzattıkları yardım ellerini hiç unutmayacağız.

Sokak hayvanları için yemleme, besleme yapan gönüllülere de minnattarız.

Soğuk kış günlerini sevgimiz ve hoşgörümüzle ısıtalım.

Haftaya görüşmek üzere, kalın sağlıcakla..

Bu yazı toplam 1342 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar