‘Çöplükten topladık sizi’

‘Çöplükten topladık sizi’

Vali Halil İbrahim Akpınar'ın, İzzet Baysal Yaşlılar Evi'ni ziyareti sırasında 71 yaşındaki Osman Kıraç, yöneticilerden şikayet ederek; "Burayı yönetenler 'Çöplükten topladık sizi' dediler. Çöplükten neyi topluyor. Biz p.ç miyiz?" dedi

Vali Halil İbrahim Akpınar'ın, İzzet Baysal Yaşlılar Evi'ni ziyareti sırasında 71 yaşındaki Osman Kıraç, yöneticilerden şikayet ederek; "Burayı yönetenler 'Çöplükten topladık sizi' dediler. Çöplükten neyi topluyor. Biz p.ç miyiz?" dedi. Akpınar, "Dememişlerdir" derken, diğer yaşlılar da yemeklerden şikayetçi oldu.

Vali Halil İbrahim Akpınar, bugün eşi Nihal Akpınar ile birlikte, Babalar Günü nedeniyle Sümer Mahallesi'nde bulunan İzzet Baysal Yaşlılar Evi'ni ziyaret etti. Akpınar salona girerken herkesle tek tek tokalaştı ve 85 yaşındaki Bilal Öztürk, Vali'nin elini öpmek istedi. Bu durumdan hoşlanmayan Akpınar ise elini öptürmeyerek, gazetecilere bakıp, "Çektiniz bu anı" dedi. Vali Akpınar'ın yaşlılarla sohbet ettiği sırada önüne gelen Osman Kıraç yöneticilerden şikayetçi olarak, "Burayı yönetenler 'Çöplükten topladık sizi' dediler. Çöplükten topladılar lafı benim çok zoruma gitti. Buyurun hanımefendi abla burada 'Demedim' desin. Çöplükten neyi topluyor? Biz p.ç miyiz affedersiniz" dedi.

Akpınar ise "Dememişlerdir" diye araya girerken, Osman Kıraç "Aynen dediler" diye cevap verdi.

YEMEKLERE ÖZENMİYORLAR

Akpınar, bu kez Osman Kıraç'a, "Sizin burada yediğinizde içtiğinizde bir sıkıntı var mı?" diye sordu. Bunun üzerine Kıraç, "Evet var. Yemeklere özenmiyorlar. Nasıl olsa bunlar çöplükten geldi diye önemsemiyorlar. Yerler" diye konuştu. Kıraç'ın şikayetinin ardından Akpınar ile aynı masada oturan başka bir huzurevi sakininin de, "Yemeklerimiz biraz zayıf Sayın Valim. Özenmiyorlar yani" diye cevap vermesi üzerine Vali Yardımcısı İsmail Atasoy, Akpınar'ın kulağına doğru eğilerek huzurevinin yaşlı temsilcisinin çağrılmasını, kendisinin yemeklerin iyi olduğunu söyleyeceğini belirtti.

VALİ SERT ÇIKTI

Huzurevi yaşlı temsilcisi Ömer Yalabık'ın da "Çorbalar gerçekten akşamdan yapılıyor. Sabaha kadar da lapa şeklinde oluyor. Tansiyonum düştü yemeklerden, 5–6 kişinin de böyle oldu" şeklinde konuşması üzerine sinirlenen Akpınar, huzurevi yetkililerine "Yemek işi yeniden baştan aşağı kontrol edilsin. Yemekler taze yapılıp, taze servis edilsin. Hasta olan yaşlıların da durumlarına göre yemek listesi oluşturulsun. Zor bir şey değil ki. İki kap yemek verilir birileri hastalığı, kolestorolü, kalbi olana göre, diğerleri de diğer huzurevi sakinlerine. Kırmızı et yerine yaşlılar için daha hafif yemekler yapın" diye talimat verdi.

Açıklama yapmak isteyen Vali Yardımcısı İsmail Atasoy'un, "Ama Sayın Valim" diye konuşmaya başlamasının ardından Vali Akpınar, sözünü keserek, "Ben 15–20 gün sonra tekrar geleceğim. Bakalım göreceğiz yemekler değişmiş mi değişmemiş mi?" dedi. Vali Akpınar daha sonra Çakmaklar Mahallesi'nde bulunan İzzet Baysal Huzurevi'ni ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.