Cop’tan iddialı çıkış: 2. sıradayım çünkü...

Cop’tan iddialı çıkış: 2. sıradayım çünkü...

CHP Bolu Milletvekili Adayı Burak Cop, partisi tarafından 2. Sıra adayı gösterilmesini yorumlayarak “CHP Genel Merkezi, ‘Bolu’dan 2 milletvekili istiyorum’ mesajı verdi” ifadelerini kullandı.

Cop, AKP 2. sıra adayı Fehmi Küpçü’yü de açık oturumda tartışmaya davet ederek “Sayın Küpçü, size meydan okuyorum” dedi.

Haber: Özge ELÇİ

CHP Bolu 2. Sıra Milletvekili Adayı Burak Cop, bir basın toplantısı düzenledi. Cop, CHP’nin 1 Kasım seçimleri için açıkladığı seçim bildirgesini hem Bolu halkıyla paylaştı hem de bazı maddeleri yorumladı.

BİR VEKİL DAHA KAZANABİLECEĞİMİZ İLLERDEN BİRİ BOLU

7 Haziran seçimi öncesi 3. Sıra aday olan genç siyasetçi, 1 Kasım seçimlerinde genel merkez tarafından 2. Sıra adayı olarak gösterilmesiyle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. CHP Genel Merkezinin bir milletvekili daha kazanabileceği kritik illerde sıralamayı değiştirdiğine dikkat çeken Cop, bu illerden birisinin de Bolu olduğuna vurgu yaptı.

CHP KADROLARININ GENÇLEŞMESİ İSTENİYOR

Burak Cop, sıralamalarla ilgili hem Bolu hem de diğer şehirlerden örnekler verdiği açıklamasında “Bu seçime giderken bazı kritik illerde partimizin yönetimi bir ayarlama yaptı. Kimi milletvekili sayımızın bir artabileceği illerde seçilen milletvekilinin alt sırasındaki isimler değiştirildi. Örnek, partimizin 4 vekil kazandığı Adana’da 5. Sıra adayı değiştirildi. 3 vekil çıkardığımız Balıkesir’de 4. Sıra adayı değiştirildi. Hatay’da 6. Sıra adayı değiştirildi. Samsun’da 3. Sıra adayı değişti. Partimizin yönetimi aynı minvalde Bolu’da da bir değişiklik yaptı. Bolu’da da 2. Sırada beni görevlendirdi. Burada amaç çok net, genel merkezin bize verdiği bir mesaj var. O da şu; Bolu’dan 2 milletvekili istiyorum. Bolu’da da amacımız bir milletvekili daha kazanmak.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarında da CHP kadrolarının gençleşmesine vurgu yaptı. Bu seçimde 550 milletvekili adayımızdan 28’i 30 yaş altında. Bolu’daki sıralamada yapılan değişikliğin değerlendirmesini bu bağlamda yapmam mümkündür” şeklinde konuştu.

CHP’NİN MİLLETVEKİLİ SAYISI ARTACAK

1 Kasım erken genel seçimlerine ilişkin Bolu’ya dair somut gözlemlerini paylaşan Cop, “Gökyüzünün mavi olduğundan ne kadar eminsem, şundan da o kadar eminim. 2002 seçiminden beri Bolu’da AKP ile CHP arasındaki makasın en çok kapandığı seçimi yaşayacağız. Hatta bu makas tamamen kapanabilir. Bu makasın tamamen kapanması demek, bizim AKP’yi sollamamız demektir. Çeşitli araştırmalar var. Ülke genelinde seçmenlerin yüzde 91,5’i, 7 Haziran’daki oy tercihlerini değiştirmeyeceklerini beyan ediyorlar. Gerçekçi olmak adına biz bu seçimde tek başına iktidara yürüyoruz gibi bir iddia ortaya koymuyoruz. Kritik rötuşlarla artı bir elde edebileceğimiz sonuçlarla milletvekili sayımızın 132’den 150’lere çıkması benim gerçekçi beklentim” dedi.  

Bolu’da CHP birinci sıra adayı ve Milletvekili Tanju Özcan’ın tekrar seçileceğinin garanti olduğunu, Ak Parti Milletvekili ve 1 . sıra adayı Ali Ercoşkun’un da yüzde yüz olmamakla birlikte kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyen Burak Cop, üçüncü sıra için en güçlü adayların Fehmi Küpçü ve kendisi olduğunu söyledi.

‘SİZE MEYDAN OKUYORUM SAYIN KÜPÇÜ’

Genç siyasetçi, iddialı bir çıkış yaparak rakibi Fehmi Küpçü’yü açık oturuma davet etti. Küpçü ile bir oturumda karşı karşıya gelmek isteyeceğini söyleyen Burak Cop, “Bolu’muzun iki yerel kanalı var. Her ikisinde de canlı yayında karşı karşıya gelelim. Şu an üç sandalyenin ikisinin nereye gideceği belli. Üçüncü sandalyenin nereye gideceğine Bolu halkı karar verirken, bu kanaat daha sağlıklı şekilde oluşsun. Sayın Küpçü ile Bolu’nun ve Türkiye’nin meselelerini tartışalım. Eğer nefesi yetiyorsa dünya meselelerini tartışalım. Belki böyle bir yayın aracılığıyla örneğin Fehmi Küpçü’ye Dörtdivan’ın 14 köyünden Kuldan yaylasındaki suyun getirilmesine engel oluyorsunuz, eleştirisine yanıt verir. Küpçü belki onlara der ki ‘Hayır bildiğiniz gibi değil, ben engel olmuyorum.’ Bakarsınız Bolu halkı bu açık oturumda Fehmi Küpçü’nün daha iyi olduğu sonucuna varır. Bolu halkını belki sadece Gerede’nin değil, tüm Bolu’nun vekili olduğu konusunda ikna edebilir” dedi. Cop, iddialı bir çıkış daha yaparak “Sayın Küpçü, size meydan okuyorum” diyerek sözlerini bitirdi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum