Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyet’in ilanının 82.yıldönümü, ilk günkü coşkuyla ilimizde de kutlanıyor. İlimizde de Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlanırken; çeşitli sivil toplum kuruluşları da Cumhuriyet etkinlikleri yapıyor.

Cumhuriyet’in ilanının 82.yıldönümü, ilk günkü coşkuyla ilimizde de kutlanıyor. İlimizde de Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlanırken; çeşitli sivil toplum kuruluşları da Cumhuriyet etkinlikleri yapıyor.

    Ulusumuzun tarihindeki en önemli dönüm noktası olan Cumhuriyet’in ilanının 82.yıldönümünü kutluyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük bir coşkuyla kutlandı. Dün Anıtpark’taki tören sonrası etkinlikler bugün de devam edecek. Vali Ali Serindağ, saat 09.00’da tebrikleri kabul edecek. Eski Valilik binası önündeki törenin başlama saati ise 10.00. Şiirlerin okunacağı törende, AİBÜ Halk Oyunları Ekibi Rize yöresi oyunlarını sergileyecek. Saat 14. 00’te Belediye Bandosu Anıtpark ve Belediye Meydanı’nda konser verecek.Saat 19.30’da ise fener alayı var.

RESEPSİYON ÖĞRETMENEVİ’NDE

    Bolu Valiliği’nin Cumhuriyet Resepsiyonu, Bolu Öğretmenevi ve Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılacak. Resepsiyonun başlama saati ise 20.00. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yaşar Akbıyık ise, bu akşam Çankaya Köşkü’ndeki Cumhuriyet Resepsiyonu’na katılacak. AİBÜ’nün Cumhuriyet Resepsiyonu ise 31 Ekim Pazartesi günü Üniversitenin Sosyal Tesisleri’nde yapılacak.

UYGAR TOPLUM HEDEFİ

    Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı ve Bolulular’ın bayramını kutladı. Yılmaz açıklamasında, “Devletimiz ve ulusumuz, Cumhuriyetin sunduğu olanakları en iyi biçimde kullanarak, Yüce Atatürk’ün gösterdiği gelişmiş ülkeler düzeyine ulaşma ilkesine kararlılıkla ilerlemektedir. Çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü bir yönetim biçimiyle demokrasiyi geliştirmek ve ulusumuzu, uygar ve ileri bir toplum düzeyine ulaştırmak, Cumhuriyet’in en büyük gereğidir” dedi.

    Yılmaz açıklamasında, Cumhuriyet Bayramı ile birlikte vatandaşların Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı da kutladı.

YAŞATMA İRADESİ

    Vali Serindağ’ın açıklaması ise şöyle; “Cumhuriyet, büyük Atatürk’ün gerçekleştirdiği en büyük devrim; milli tarihimizin kaydettiği çok büyük bir adımdır. Cumhuriyet’in temel değerlerine ve Atatürk ilkelerine yürekten bağlı bulunan Türk milleti, Cumhuriyetin geleceğinin en büyük teminatıdır. Türk milleti, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma iradesine sahip bulunmaktadır. Ulusumuz milli birlik ve beraberlik içinde, Ulu Önder Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmayacak, ilkelerini ve eserlerini daima bu azim ve inançla yaşatacak ve koruyacaktır.”

29.10.2005

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.