Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yüksel Ceylan; "Çözüm yeraltı parkları"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yüksel Ceylan; "Çözüm yeraltı parkları"

CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan, gündemden düşmeyen otopark sorunu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ceylan, Bolu'daki otopark sorununun tek çözümünün yeraltı otoparkları olduğunu söyleyerek,şu anki uygulamadan vazgeçilmesini istedi.

CHP İl Başkanı Yüksel Ceylan, gündemden düşmeyen otopark sorunu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ceylan, Bolu'daki otopark sorununun tek çözümünün yeraltı otoparkları olduğunu söyleyerek,şu anki uygulamadan vazgeçilmesini istedi.

Belediyenin, gelir elde etmesi için Boluspor'a devrettiği ve kulüp yönetiminin de İzmit'ten bir şirkete ihale usulü ile vermesi ile iyiden iyiye gün yüzüne çıkan park sorunu, yaşanan tartışmaları ile de gündemden düşmüyor. Bu önemli sorun ve çözümü hakkında net açıklamalar yapan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yüksel Ceylan, bir hatırlatmada da bulundu. Ceylan; “Bolu'da otopark sorununu çözmek için, modern kentlerde olduğu gibi yer altı otoparklarına ağırlık verilmeli. Bir tanesi Kardelen Meydanı'na, bir tanesi belediye önünde bir diğeri de Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan izin alarak, Kültür Park'ın altına yapılmalı. Yeraltı otoparklarla, park sorunu çözülecektir ve maliyeti de üste yapılacak parklardan çok daha ucuzdur” dedi.

CEPLER KALICI PARK YERİ HALE GELİNCE

Ceylan, kendisi döneminde caddeye yapılan araç ceplerinin geçici ve kısa süreli parklar için yapıldığının da altını çizerek, sorunun bu ceplerin kalıcı şekilde kullanılması ile başladığını belirtti. Ceylan uygulamadan vazgeçilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları ifade etti; “Tek yön uygulaması çerçevesinde, İzzet Baysal Caddesi ve diğer caddelere yapılan cepler, benim hizmetimdir. Bunlar, geçici park yerleridir. Kısa süreli park amacı ile yapılmıştı. Bu amaca hizmet etmeliydi. Kalıcı hale gelmesi büyük sıkıntı yarattı. Boluspor'un yaptığı bu ihaleye daha önce de tepkimi söylemiştim. Gelir dışarıya gidiyor. Daha önce özelleştirilen otobüs hattı ihalesini alan firma, trilyon kazanarak Bolu'dan gitti. Geçici parkların ihalesini alan şirket de, yarın bir gün buradan giderse, 1 trilyon para dışarı gidecek. Bu çok üzücü bir durum. Şirketin bir yılda kazanacağı 1 trilyon yerine, Boluspor kendisi işletse 500 milyar kazansa ne olur? Belediye ve Boluspor bu uygulamadan vazgeçmeli. Bolu halkı, Boluspor'un işlettiği takdirde duyarlılık göstereceklerdir.”

ABANT BOLUSPOR'UN GELİRİYDİ

Abant'ın Özel İdare’den alınarak, Orman Genel Müdürlüğü’ne verilmesi konusunda AKP'li milletvekilleri ve yöneticileri suçlayan Ceylan, Boluspor'un 3 yılda 350 bin YTL zarara uğratıldığını ve vatandaşın da bunu unuttuğunu söyledi.

Bu konunun hatırlanması gerektiğini savunan Yüksel Ceylan; “Abant girişinden geçiş yapanlardan alınan 1 YTL Boluspor'a aktarılıyordu. AKP'li vekillerin birinden girişte para istemesi ile başlayan sorun, Abant'ın Orman Genel Müdürlüğü'ne devredilmesi ile sonuçlandı. Bu uygulama ile birlikte Boluspor, ayda 10-15 bin YTL'yi kasasına girmeden kaybetti. Üç yılda 350 bin YTL zarar etti. Vatandaşımız bu konuyu unuttu. Hatırlatmamız gerekiyor. O Boluspor için çok ciddi bir gelir kaynağı idi” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.