Dananın kuyruğu bugün kopuyor

Dananın kuyruğu bugün kopuyor

Heyecan dorukta. Aday adaylığı sürecinin sonunda, siyasi partiler bugün saat 17:00'de hazırladıkları listeleri YSK'ya teslim edecekler. Bolu'da da zirvede yaşanan telaşın son gününde, aday adayları ile konuştuk.

Heyecan dorukta. Aday adaylığı sürecinin sonunda, siyasi partiler bugün saat 17:00'de hazırladıkları listeleri YSK'ya teslim edecekler. Bolu'da da zirvede yaşanan telaşın son gününde, aday adayları ile konuştuk.

Siyasi partilerde heyecan zirvede yaşanıyor. Yeni bir dönemde sıralamaya giren isimler için kendilerini tanıtma ve projelerini anlatma yarışına başlayacak. Biz de Bolu'da aday adaylığı dönemi sona ererken, listelerde kendilerine yer bulacakları düşünen bazı siyasilerle görüştük.

ŞEN; "GENEL MERKEZ EN DOĞRU KARARI VERECEK"

MHP İl Başkanlığı görevinden istifa ederek aday adayı olan Mansur Şen, listelerin açıklanmasına saatler kala, aday adaylığı sürecinin sonunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin gerekli değerlendirmeleri yaparak en doğru kararı vereceğine olan inancının altını çizerek şunları söyledi; “Genel merkezimizin vereceği karara saygılıyız. Sonuçta amaç, Bolu'ya, Millete hizmettir. Ve partimizin siyasette söz sahibi olmasıdır” dedi.

ABDULLAH UZUN; “KIRMIZI KOLTUKLARIN BÜYÜSÜNE KAPILMADAN”

Saadet Partisi aday adayı Abdullah Uzun da Bolu Gündem'e yaptığı açıklamada, kişilerin birinci sıra değil, hizmet noktasında endişelerinin olması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi; “Listelerde birinci sıra olmak her şey demek değil. Aday adayı olan kişilerin birinci sıra olmak için mücadele etmek yerine, Bolu'ya hizmet noktasında neler yapılabileceğinin sıkıntısını yaşamalarını istiyoruz. Önemli olan, siyasi partilerinin görüşleri doğrultusunda Bolu'nun sıkıntılarını çözmedeki inanç ve kararlılıktır. Meclisin kırmızı koltuklarının büyüsüne kapılmadan, halktan kopmadan, çeşitli güçlerden korkmadan halka hizmet, hakka hizmet parolası ile hizmet telaşında olmalarıdır.”

YAMAN; “KENDİ İÇİMİZDE SORUN YOK”

ANAP Bolu milletvekili aday adayı Yusuf Yaman, DP ile aralarında oluşan soruna değinerek; “Biz yolumuza devam ediyoruz” dedi. Yaman, listelerin açıklanmasından önce DP'nin birleşme sürecinin başında imzalanan deklarasyona uymadığını belirterek, listeler konusunda da genel merkezin yaklaşık 2000 aday adayını en sağlıklı şekilde değerlendirerek sıralama yapacağına inandığını belirtti. Yaman; “Bu memlekete hizmet konusudur” diye konuştu.

CEYLAN; “ÖNEMLİ OLAN ŞAHISLAR DEĞİL”

Yüksel Ceylan, Cumhuriyet Halk Partisi aday adayı olarak listeler ve sıralama hakkında konuştu. Tüm aday adaylarının örgütün isteği doğrultusunda aday adayı olduklarını belirterek şunları kaydetti; “Genel merkezimiz örgütlerin talebini doğru bir şekilde değerlendirecektir. Önemli olan şahıslar değil, önemli olan Türkiye'nin, Bolu'nun, partimizin kazanmasıdır. Bu nedenle mücadele veriyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.