Delege ‘Metin’ dedi

Delege ‘Metin’ dedi

Günlerdir süren heyecan sona erdi. Kapalı Spor Salonu’nda yapılan AKP 2. Olağan İl Kongresi'nde Ali Ercoşkun 282 oy alırken, Fatih Metin 311 oy ile güven tazeledi.

Günlerdir süren heyecan sona erdi. Kapalı Spor Salonu’nda yapılan AKP 2. Olağan İl Kongresi'nde Ali Ercoşkun 282 oy alırken, Fatih Metin 311 oy ile güven tazeledi.

AKP İl Kongresi'nde, delege Fatih Metin dedi. Mevcut Başkan Fatih Metin'e desteğini esirgemeyen 311 AK Parti delegesi taktıkları sarı atkılarla, Metin'i tekrar İl Başkanlığı’na taşıdı. 638 kayıtlı delegenin 599'u İl Başkanı ve yönetim kurulunu belirlemek için kurulan 2 sandığın başına gitti. 6 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde, 282 oy alan Ali Ercoşkun'u destekleyen delegelerin de beyaz şapka taktığı gözlendi.

Divan Başkanlığı'nı Ankara Milletvekili TBMM Grup Başkan Vekili Haluk İpek yaptı. Kadından Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve AKP Seçimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, AKP Bolu Teşkilatı'nın düzenlediği kongreye katıldılar. Milletvekilleri Mehmet Güner, Metin Yılmaz, Yüksel Coşkunyürek ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da kongre heyecanını yaşayan kalabalık partililerin arasındaydı.

Yılmaz konuşmasından feragat etti

Fatih Metin'in açılış konuşması ile başlayan kongrede, Taner Laçin faaliyet raporunu, Fikret Kılıç ise gelir-gider tablosunu okudu. Zaman kazanmak amacı ile konuşmasında feragat eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın ardından söz alan milletvekilleri Yüksel Coşkunyürek, Metin Yılmaz ve Mehmet Güner birer konuşma yaptılar. Daha sonra Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun konuşmasının ardından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya konuşmasının sonunda, Fatih Metin ve Ali Ercoşkun'u yanına çağırarak birlik mesajı verdiler.

YENİ YÖNETİM KURULU

Fatih Metin, Abdullah Aktaş, Ali Murat Ünsal, Erdal Ünsalan, Fatih Gürer, Fikret Kılıç, Hakkı Düğen, Hasan Kanca, Hatice Dinç, Hülya Yıldırım, İsmail Yerlikaya, Kazım Alioğlu, Kenan Bulut, Mehmet Emin Güz, Mehmet Feyyaz Öztop, Mehmet Kumaş, Mustafa Arabacı, Nebahat Key, Muzaffer Zengin, Hacer Güngör, Nevzat Tanrıkulu, Nurettin Doğanay, Özcan Yücedağ, Özgür Arı, Seçkin Beyhan, Nevin Ülper, Timur Duru, Vahit Balaban, Arife Akkaya, Zeki Ozulluoğlu.

DİSİPLİN KURULU

Murat Çelebi, Fahri Kayaalp, Hayrettin Özkan, Kemal Çalışır, İsmail Yurtsever.

HAKEM KURULU

Sabri İnceler, Abdulvahap Gürol, Hasan Fikret Kısar.

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Fatih Metin, Niyazi Sevinç, Mehmet Üner, Mehmet Beyhan, Erhan Çiftçi, Ömer Sezgin.

15.05.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.