DELİ DEĞİL, VELİ BAŞKANA İHTİYACIMIZ VAR

DELİ DEĞİL, VELİ BAŞKANA İHTİYACIMIZ VAR

Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı yaklaşan Boluspor genel kongresi öncesi son dönemdeki gelişmeler hakkında açıklama yaptı. Çarıkcı Boluspor başkan adaylıkları ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Deli değil, veli başkana ihtiyacımız var” dedi.

Boluspor Başkanı Necip Çarıkcı'dan son dönemdeki gelişmeler hakkında bilgi aldık. Çarıkcı gazetemize yaptığı açıklamada Boluspor Başkanlığı bırakma kararında Sincan Adliyesi'nde yaşadığı sürecin etkisinin olup olmadığı ile ilgili “Sincan sürecinin başkanlığı bırakma kararımın üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Yönetimde bulunan arkadaşlarımızla yaptığım görüşmede önümüzdeki ay gerçekleşecek kongrede ben aday olmayacağım şeklinde madde yazalım dedim. Yönetimde bulunan arkadaşlarım bunu kabul etmediler” dedi.

KULÜP OLARAK BİZ İYİLİK YAPTIK ASLINDA

Çarıkcı muhabirimizin sorduğu “Gazetemizin başlattığı anket çalışmasında isminiz ön plana çıkıyor. Boluspor taraftarının sizin başkan olmanız yönünde bir talebi var. Başkan olarak kalmanız için milletvekillerinden, belediye başkanından ve taraftardan size belli baskı gelecek. Bu baskı kararınızı değiştirebilir mi?” sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Yaşanan süreçle birlikte bu işin takibini Belediye Başkanı yapması gerekiyor. Belediye Başkanı Boluspor'u seviyor. Bir de dışarıda yanlış algılama var. AK Parti'nin ya da Belediye'nin bize çok fazla para vermiş gibi yanlış bir algılama var. Böyle bir durum söz konusu değil. Sonuçta kulüp olarak biz iyilik yaptık aslında. Belediye'nin bazı zararlarını biz kapattık. Otoparkları alarak iyilik yaptık. Kamuya fayda getirdik, biz kamudan faydalanmadık. Belediye Başkanı kendiside söylüyor, ben Boluspor'a bir şey vermedim diye. Bütün bunları anlatmasına rağmen birileri başka türlü değerlendirmeler yapmaya devam ediyor”

BELEDİYE BAŞKANI İYİ GÜNÜMÜZDE KÖTÜ GÜNÜMÜZDE YANIMIZDA OLDU

Çarıkcı yapığı açıklamanın devamında Boluspor Kulübü ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz arasındaki yakınlığın menfaat ilişkisine dayanmadığını ifade ederek “Boluspor'un bugün mali olarak iyi bir yerde olmasının nedeni Boluspor'a sponsorluk yapan insanlar sayesinde olmuştur. Belediye Başkanımız da Boluspor'a her zaman destek olmuştur. İyi günümüzde de kötü günümüzde de yanımızda olan bir insandır. Biz başkanımızı bu nedenle seviyoruz” diye konuştu.

KORKTUĞUM İÇİN BAŞKANLIKTAN AYRILMIYORUM

Muhabirimizin sorduğu “Babanız Hacı Fahri Çarıkcı'nın bir daha başkan olursan hakkımı helal etmem sözü doğru mu? Başkanlığı bırakmakta kararlı mısınız?” soruya Necip Çarıkcı, “Doğrudur. 6 yıldır bu görevi sürdürüyorum. İnsanlar belli bir aralıktan sonra yıpranmaya başlıyorlar. Ben Boluspor'u her şeyden çok seven bir insanım bunun çok iyi bilinmesi gerekiyor. Boluspor'un bundan sonraki sürecinde de maddi manevi yanında olacağız. Bugüne kadar yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızla birlikte edindiğimiz tecrübeyi Boluspor yararına kullanmaya ve katkı sağlamaya devam edeceğiz. Federasyon bazında, Türkiye'de spor ailesi bazında, menajer bazında, kimler doğru kimler eğri kimle iş yapalım bu noktada biz ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Yardımcı olacağız. Kimse benim korktuğum için başkanlıktan ayrıldığımı düşünmesin. Benim geçen bu zamanın ardından biraz dinlenmeye ihtiyacım var. Belki bir iki sene bir mola vermek bizim açımızdan çok faydalı olacak” diye yanıt verdi.

DURMUŞ ERDİNÇ'İ SONUNA KADAR DESTEKLERİZ

“ 'Yönetim kurulundan aday çıkması gerekiyor' diyorsunuz. Yönetim kurulundan sizin görevinize talip olan çıkmadı. Bu durum kongrede bir krize neden olabilir mi?” şeklinde muhabirimizin yönelttiği soruyu Necip Çarıkcı şu şekilde cevaplandırdı: “Bu hafta gerçekleştireceğimiz yönetim kurulu toplantımızda bu sorunları tartışacağız. Özellikle içimizden bir aday çıkması için birkaç arkadaşımızla birlikte devreye gireceğiz. Bolu'da bizim oluşturduğumuz yönetimin dışında ortaya çıkabilecek başka bir yönetim kuruluda yok. Biz 39 kişiyiz. Belki dışarıda Boluspor'u seven üç beş kişi kalmıştır. Bu isimlerden biri de Durmuş Erdinç'tir. Mesela Durmuş Erdinç benim kafamdan geçen isimlerden biridir. Durmuş Erdinç başkanlık için aday olabilir. Bizde bu adaylık sürecini sonuna kadar destekleriz”

DIŞARIDAN BAŞKANLIK ŞAKA GİBİ GELİYOR

Muhabirimizin “Şuan ki başkan adayları, adaylık öncesi sizi arayıp sizden kulübün mevcut durumu ile ilgili bilgi aldılar mı?” sorusuna Çarıkcı “Hayır, beni arayıp herhangi konuda benden bilgi alan olmadı. Kulübün mevcut bütçesiyle ilgili bilgi istemedi kimse. Bizim kulübümüzün toplam 7,5 Milyon TL'lik bir bütçesi var. Ama bu bütçede 4,5 Milyon TLlik bir açık var. Kulübün 3 Milyon TL'lik geliri var. Dışarıdan bakıldığında bu durum şaka gibi geliyor. Bu takımın ligde kalması için ekstradan 4,5 Milyon TL'lik ek bir bütçe oluşturulması gerekiyor. Bu bütçeyi de biz aldığımız sponsorluklardan, yönetim kurulunun kendi içinde topladığı paralarla ve sattığımız biletlerle sağlamaya çalışıyoruz” diye cevap verdi.

ALTYAPI ŞART

Çarıkcı değerlendirmesinin devamında “Boluspor başkanlığına aday olan isimlerle ilgili Hakkı Ağabey yaptığı açıklamada Necip Bey aday olmazsa ben Boluspor başkanlığına adayım demiş. Hakkı Ağabey dürüst bir insan. Başkanlıkla ilgili kararını da planlayarak söylediğini düşünmüyorum. Sorulan soruya heyecanlanarak cevap vermiştir. Ama başkanlığa aday olan kişinin önce bir altyapı oluşturması lazım. Kafasındaki projeyi bilmesi lazım. Hakkı Ağabey futbolu çok iyi bilen bir insan değil. Yılmaz Ağabey ise hasta ve rahatsız. Bunu zaten herkes biliyor. Yılmaz Ağabey'de yaptığı açıklamada beni herkes ister ve desteklerse ben aday olurum diyor. Burada önemli olan aday olmak değil yönetim kurulunu yapabilmek. Daha önceki yönetimlerde bulunan kişilerin yönetime girdiklerine dair hiçbir bilgileri yoktu. Ama bizim oluşturduğumuz 39 kişilik yönetim kurulunda, yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarımıza telefon açıp yönetimde olmanın maliyetlerini, kulübe yapacakları katkıları tek tek söyleyip bu şartları kabul etmeleri halinde yönetim kurulunda olabileceklerini anlatıyorum. Yönetime girmek isteyip de bu şartları kabul etmeyenleri yönetime almadım” dedi.

BİR AİLE ORTAMI İÇERSİNDE BİZ BU İŞLERİ YÜRÜTTÜK

Çarıkcı Boluspor kulübünde yönetici olmanın belli yükümlülükler taşıdığını ifade ederek “Boluspor'da idareci olmanın bir bedeli var. Üzerine düşen bağışları yapacaksın. Kombine biletleri alacaksın. Deplasmana sponsor olacaksın. 6 yıldır bizim yönetimimizde bulunan insanlar bütün bu yükümlükleri yerine getirdi. Bu güne kadar yönetimde bir kere kırgınlık olmadı. Kıskançlık olmadı. Bir aile ortamı içersinde biz bu işleri yürüttük. Geçmiş dönemde yaşanan sıkıntıları biz oluşturduğumuz yönetimde hiç yaşamadık” diye konuştu.

BİRİLERİ İSTERSE BAŞKAN OLURUM DEMEK YANLIŞ OLUR

Muhabirimizin “Yılmaz Becikoğlu, Necip kardeşimiz aday olmazsa beni de yönetimde görmek isterlerse yönetime adayım dedi. Siz bu yorumu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu Necip Çarıkcı şu şekilde cevaplandırdı: “Böyle bir şey olmaz. Yılmaz Ağabey Boluspor'u seviyorsa iyi bir para ayırır bütçe oluşturur. Hedef koyar, ben bu takımı şampiyon yapacağım der. Biz de kendisine yardımcı oluruz. Ama böyle bir değerlendirmenin doğru olmadığı kanaatindeyim. Birileri isterse başkan olurum demek yanlış olur. Başkanlığa aday olan kişinin önce kendisinin bu işi istemesi lazım. Doğru yöntem budur. Hakkı Bey çıktı adayım dedi mesela. Bunu söylemekte bir şey yok. Boluspor'u şampiyon yapacağım diyen herkes Boluspor'a başkan olabilir. Ben şunu bilsem Durmuş Erdinç mesela çıkacak, ben adayım diyecek, bu takımı şampiyon yapacağım şu projelerim var birikimlerim var desin ben ona saygı duyarım. Çünkü Durmuş Ağabey'in yapabileceğini biliyorum. Yani bu tip bir taleple olması lazım. Yani dışarıdan biri isterse olurum şeklinde açıklamalarla bu iş olmaz”

BOLUSPOR'UN MENFAATİ İÇİN NE YAPILMASI GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Çarıkcı açıklamasının sonunda şöyle konuştu: “Bizim şuan görevimiz devam ediyor. Kongremize 21 günlük zamanımız var. Boluspor için transfer görüşmelerimiz sürüyor. Boluspor kulübü çok zor günler geçirdi. Bu takım aslında 2004 yılında tekrar kuruldu. Biz hep şunu söylüyoruz. Bu kulübün bugün bu hale gelmesinde emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyoruz. Ama 2004 yılında Boluspor orman gelirleri gelmediği için ekonomik olarak çökmüştür. O günkü koşullarda bu ekonomik koşullar nedeniyle Yener Bey'in 'Boluspor Kulübü amatöre düşsün' şeklinde açıklamaları vardır. Basınımız, taraftarımız yaşadığımız çok kötü günleri biliyor. Lütfen eskiye dönmemiz gerekmiyor. Boluspor'un menfaati için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Biz burada yine idareci olacağız. Ama 5 sene sonra ama 10 sene sonra. Boluspor'un çıtasını yükseltmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Boluspor kulübünün bundan sonra veli bir başkana ihtiyacı var. Deli değil, veli başkana ihtiyacımız var. Boluspor kulübünü sıkıntıya sokmayacak veli bir insana ihtiyacımız var. Bizim beklentimiz de bu yönde”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.