Demiryolu için imza toplayacaklar

Demiryolu için imza toplayacaklar

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel'in, dün CHP Bolu İl Başkanlığı'na yaptığı ziyarette bir basın toplantısı düzenlendi. Bolu'nun milletvekili benim diyen Kemal Demirel, Bolu'ya demiryolu yapılması için “İmza kampanyası başlatalım” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel'in, dün CHP Bolu İl Başkanlığı'na yaptığı ziyarette bir basın toplantısı düzenlendi. Bolu'nun milletvekili benim diyen Kemal Demirel, Bolu'ya demiryolu yapılması için “İmza kampanyası başlatalım” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, dün CHP Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Basın toplantısı yaparak bir konuşma yapan Vekil Demirel, Bolu'ya demiryolu yapılması gerektiğine, yerel basından kaldırılması istenen ihale ilanlarından ve Boluspor'un 1. Lig'e yükselememesi gibi konularda açıklamalarda bulundu.

BİZ PETROL ZENGİNİ DEĞİLİZ

Bolu'ya demiryolu yapılması için “İmza kampanyası başlatalım” diyen Kemal Demirel şunları kaydetti: “1980'den 2002 yılına kadar trafik kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 125 bin 38 kişi. Bize demiryolu şart. Mevcut demiryolları da yenilenmeli. Biz petrol zengini değiliz ki. 1950'lerde bazı demiryolları dost ve müttefik dedikleri Amerika'nın talimatı doğrultusunda uygun değil diye demiryolları kaldırılmış. Bu ne biçim dostluk, müttefiklik? Ama Amerika'ya bakın her yanı demir ağlarla örülü. Demiryolu benim sevdam. İmza kampanyası başlatalım, demiryolu istiyoruz diye.”

AKP'Lİ VEKİLLERİN 2 DÖNEMDE YAPAMADIĞINI YAPTI

CHP İl Teşkilatının da hazır bulunduğu basın toplantısında ilk konuşmayı CHP İl Başkanı Tanju Özcan yaptı. CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel hakkında bilgiler veren Özcan şu şekilde konuştu: “Kemal Demirel'i kendi vekilimiz olarak görüyorum. Kendisinin çok büyük desteğini gördük. Hatta AKP'nin 2 milletvekilinin 2 dönemde yapamadığını Bolu'ya Kemal Demirel yaptı.”

BOLU'NUN MİLLETVEKİLİ BENİM

Tanju Özcan'ın ardından kürsüye gelen Kemal Demirel ilk önce, CHP'ye 23 Temmuz 1973'te girdiğini, o günden beri CHP'de yapmadığı görev kalmadığını söyledi. Sürekli Bolu'nun sorunlarını gündeme getirmeye çalıştığını ifade eden Demirel, daha önce yakalandığı kanseri de yendiğini belirtti. Bolu'nun önemli bir il olduğuna vurgu yapan Demirel; “Parlamentoda Bolu'nun sesi lazım. CHP'nin Bolu'da milletvekili yok değil. Bolu'nun milletvekili Kemal Demirel” dedi.

TOPLANAN PARALARI SORGULAYACAĞIM

Depremden sonra Bolu'nun büyük sıkıntılar çektiğini de dile getiren Demirel, yaraların kapanması için vergilerin konulduğunu, ancak bunların ne kadar olduğu gibi bilgilerin kamu oyuna duyurulmadığından yakındı. Demirel; “Bolu-Düzce adına parlamentoda soracağım. Toplanan paraları sorgulayacağım. Parlamentoda diyorum, bana cevabını verin ki Bolu, Düzce, Sakarya'ya cevabını vereyim” diye konuştu.

YEREL BASINI SUSTURAMAZSINIZ

Demirel, Bayındırlık İmar Komisyonu'ndan geçen yerel basına verilen ihale ilanlarının kaldırılması yönünde de şu açıklamalarda bulundu: “Yerel basın, demokrasinin olmazsa olmaz koşuludur. Yerel basın; halkın sesi, duygusu, düşüncesidir. Halkın yaşananları öğrenmede çok önemli bir organdır. Bayındırlık İmar Komisyonu'ndan bir kanun teklifi geçti. Orada uygulanmak istenen resmi ilanların basında engellenmesidir. Resmi ilan alamazsanız yaşama şansı nasıl olacak? Yerel basının yaşaması için bu ihalelerden yararlanması şart. Biz CHP olarak bunu gündeme getirdik. Bu olamaz, siz ülkenin demokrasiyle yürütüldüğünü söylüyorsunuz ama yerel basını susturuyorsunuz. Yerel basını susturamazsınız. Bu ihale kanunu tekrar gözden geçirilmeli. 1 gün yerel gazete çıkmasın ne olacak bakalım. Yerel basını susturmak kaybetmek demektir.”

SİYASET OYUNLARINA AYAK UYDURAMIYORUZ

“Boluspor'un 1. Lig'e çıkmasını isterdim” diyen Kemal Demirel, oyuncuların 10 kişi olmasına rağmen iyi mücadele ettiklerini, Boluspor'un hak ettiği birinciliği de geçemediğini, ancak Türkiye'ye futbolun nasıl oynandığını gösterdiğini ifade etti. Kemal Demirel'in Boluspor’la ilgili bu sözleri söylediği anda Tanju Özcan da şu sözleri kaydetti: “Eskişehirspor'u yenerdik ama Kemal Unakıtan'ı yenemedik. Futbol oynamayı biliyoruz ama siyaset oyunlarına ayak uyduramıyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.