Demokrasilerin bayramı

            26.03.2004

Şubat ayında toplanan Belediye Meclisi’nde alınan önemli bir karar vardı. Siyasi kimlikleri, farklı farklı olan bir Meclis’ten oybirliği ile alınan bir karardı bu. Bu karar Valimiz Sn. Mehmet Ali Türker’in fahri hemşehrimiz olması kararıydı.

Öylesine nazik bir dönem ki, insanların kıldan nem kaptığı bir ortam. Öylesine karmaşık duyguların oluştuğu bir ortamda, böylesine anlamlı bir beratın takdimi alanı da, vereni de basit düşüncelerin gölgesinde kalanlarca yanlış değerlendirilirse, huzursuzluğunu yaşattığı gözlerden kaçmadı.

Belediye Meclis üyeleriyle gelen Başkan Sn. Yüksel Ceylan; birlikte olunan üçbuçuk yılda geçirilen bir depremin yaralarını sarmak için Bolu halkının en yakınında duran kişi olarak manevi güç alındığını, gösterilen ilgiden güç alarak birçok sorunun üstesinden gelindiğini ifade eden fahri hemşehrilik beratını takdim etmek istediklerini söyledi.

Konuşmasına başlarken; “Özellikle vurgulamak istiyorum ki, bu karar Belediyemiz Meclisinde bulunan tüm siyasi partilerimizin temsilcileri tarafından alınan bir karardır. Şu içinde bulunduğumuz seçimlerle bir ilgisi yoktur. Hemşehrilik beratını belde halkım adına takdim ediyorum. Lütfen kabul buyurun.”

Yılların deneyim süzgecinden geçmiş olan ve geldiği günden beri insanların ufkunu açmaya özen gösteren Sn. Valimiz seçimlerin, “Demokrasinin Bayramı” olduğunu söyleyerek böylesi günlerde daha hoşgörülü olmanın gerekliliğine işaret ederek mesajını veriverdi. Seçimlerde yaşanan güzel havadan, Bolu halkının uyumlu, yasaları zorlamayan, kanunlara olan saygısında kusuru olmayan özelliklerinden söz edildi. Adayların ürettiği çok sayıdaki projenin olumlu yanlarından konuşuldu. 28 Mart’ta kim kazanırsa kazansın ortaya çıkan bütün projeleri önüne koyup konunun uzmanları tarafından irdelenmesi gerektiği üzerinde duruldu. Artık ben yerine biz anlayışının yerleşmesi gerektiğini, taşlar yerine oturduktan sonra Bolu’da soluklanan herkesin bu ilin güzelliği için katkıda bulunması gerektiği vurgulandı. Hizmetin güzelliğini takdir edip, hizmet sahiplerini onurlandırmak ne güzel. Yapılan bu hizmet karşılığında basit bir tebessüm, iki kelimeden ibaret bir çift teşekkür ederim sözcüğündeki hoşnutluğu ifade etmek çok zor. İnsanlarda moral motivasyonun tetikleyicisi oluyor yapılan işi takdir etmek. Bolu’nun yeni hemşehrisine verilen hemşehrilik beratı esnasında çok açık olmamakla beraber, taraflara duygusal anlar yaşattığı mimiklerden belli oluyordu. Bolu’da göreve başladığı günden beri ilin fotoğrafını değiştirmek adına bizden birisi gibi davranan kendisiyle bütünleştiğimiz Sayın Valimize hemşehrimiz olarak hoşgeldiniz diyor, sağlıklar diliyorum.

Bu yazı toplam 696 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.