Demokratik Sol Parti İl Başkanı Mehmet Özbey; "Belediye saygınlığını yitiriyor"

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Mehmet Özbey; "Belediye saygınlığını yitiriyor"

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Mehmet Özbey, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın davranışlarına çeki düzen vermesi gerektiğinin altını çizerek; “Takındığı umursamaz tavırlar, daha önceki başkanların belediyeye kazandırdı

Demokratik Sol Parti İl Başkanı Mehmet Özbey, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın davranışlarına çeki düzen vermesi gerektiğinin altını çizerek; “Takındığı umursamaz tavırlar, daha önceki başkanların belediyeye kazandırdığı saygınlığı kaybettiriyor” dedi.

DSP İl Başkanı Mehmet Özbey, Belediye çalışmalarını değerlendirdiği basın açıklamasında, Alaaddin Yılmaz'a sert çıktı. Yılmaz'ın partili kimliğinden sıyrılarak bir Bolulu, bir Belediye Başkanı olduğunu unutmaması gerektiğini söyleyen Özbey; “Vatandaş Belediye Başkanından hizmet bekliyor. Onun da canla başla çalışması gerekiyor. Gereksiz polemiklerle insanları germeye hakkı yok. Günüm dolsun zihniyetinden vazgeçsin. Aslında Yılmaz bir daha seçilemeyeceğini de kabul etmiş bir tavır sergiliyor. Ve umursamıyor. Sergilediği bu tavır daha önceki başkanların belediyeye kazandırdığı saygınlığı kaybettiriyor. Davranışlarına bir çeki düzen versin. Çünkü bu tavrı çok rahatsız edici” diye konuştu.

ACİLEN ESKİ SİSTEME DÖNSÜN

Esnafın ve vatandaşın çöp toplama sisteminden memnun olmadığını vurgulayan Özbey, belediyenin acilen eski sisteme dönmesi gerektiğini belirtti. Özbey şunları kaydetti, “Çöp toplama sistemi ve saatleri, apartmanların ve iş yerlerinin büyük sıkıntısı halinde. Belediye, zamansız çöp çıkarmaya verilen cezalarla hiçbir yere varamaz. Cezai işlem çözüm değil. İnsanlar erken kapatıp gittikleri iş yerinde biriken çöplerini atacak yer bulamıyor. Alaaddin Yılmaz hemen eski sisteme geri dönsün.”

ELİNDE SEÇİM BİLDİRGESİ YOKSA ONA VEREYİM

Mehmet Özbey, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın seçim bildirgesinde yayınladığı hiçbir vaadini yerine getirmediğini söyleyerek; “Eğer elinde seçim vaatlerinin bulunduğu seçim bildirgesi yoksa, ben ona vereyim. Neler vaat etmiş, neler yapmış bir baksın. Ortada görünen hiçbir şey yok. Yapmadıklarını, yapamadıklarının üzerini örtmek için, gündemde kalabilmek için başka şeyler yapmaya çalışıyor. Bütün çalışmalarının yüzde 90'ı yarım. Yeni işlere başlayacağına önce başlamış olanları bitirmesi gerekiyor” diye konuştu.

YANLIŞI DÜZELTSİN

Kalıcı Konutlar kavşağına yapılan alt geçidin hatalı planlandığını belirten Özbey; “Yılmaz en son yaptığı henüz tam anlamıyla bitmeyen alt geçitte planlama hatası var. Yan yollar kapandı. Ulaşım engellendi. İstanbul yönünden gelen araçlar kalıcı konutlara giremiyor. Duramıyor. Yolun hatalı olmasının sıkıntısını yine halk çekiyor” dedi.

İŞSİZLİK VE KONUT SORUNU VAR

Bolu'da en büyük sorunun işsizlik olduğunu ve yaşanan konut sıkıntısının da yoğun olarak yaşandığını ifade eden Mehmet Özbey, şunları söyledi; “İstihdam sorununun yarattığı işsizlik çığ gibi büyüyor. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bolu'da da işsizlik sıkıntısı çeken halk zor durumda. Konut sorunu da belki Bolu'da hissedilen en büyük sorunlardan. İşsizliğe yatırımlar arttırılarak çözüm bulmak gerekirken, konut sorununa da TOKİ'nin üzerinde durularak çare bulunabilir.Belediye yer gösterme aşamasında daha gayretli olursa, TOKİ genişletilebilir. Milletvekillerimiz ve belediye bu konuda yeterli çalışma yapmak zorundalar. İnsanlar sancılı. Kira bedellerinin füze gibi fırladığı dönemde insanlar karınlarını mı doyuracak, kira mı ödeyecek? TOKİ konutları ciddi bir şekilde genişlerse halkımız ev sahibi olabilir.”

KADIN SIĞINMA EVİ AÇSIN

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a, Bolu'ya bir Kadın sığınma evi açması için çağrıda bulunan Mehmet Özbey; “Kimsesiz ve eşinden ayrılmış, ekonomik zorluk çeken kadınların sığınması için belediyenin Bolu'ya mutlaka ve hemen bir kadın sığınma evi açması gerekiyor. Sosyal yardımlaşma kurumları aracılığı ile kadınlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Çocuklarımızı eğiten annelerin, kadınlarımızın sağlıklı olması demek geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı olması demek. Toplumun güçlü kılınması için kadına güçlü olma hakkı vermeliyiz. Zor durumda olanlara insanca yaşama hakkı tanımalıyız. Bu da ancak bir sığınma evi ile mümkün olabilir. Alaaddin Yılmaz bu konuda çalışma yapmalı” şeklinde konuşarak açıklamasını tamamladı.

13.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.