Dengemiz bozuldu

Vücudumuzu taşıyan ayaklarımızdan birisi sanki protez. Sanki derin uyku hastalığımızı bilen birisi, ayağımızdaki protezi çıkartıp atıvermiş. Oysa yapılan anlaşmalar gereği, 2007 yılına kadar tarafların imzaladığı bir kullanım hakkı sözleşmesi var. Olsun! Önemli mi sözleşme olması? Güçlüyseniz, anlaşmayı iptal ediyorum dediğinizde kimsenin gıkı çıkmaz. Ne de olsa gelenek, görenek, örf ve adetlerimize bağlılığımız vardır. Ağlarız, gözyaşımızı göstermeyiz. Bağırmaya çalışırız, kendi kendimize duyurabilecek kadar çıkar sesimiz.

“Yiğidi öldür hakkını yeme.” Birşeyi çok yaparız. Köşe başlarında dedim ki dedi ki söylemlerimizdir bu yaptıklarımız. Çok tatlı anlatır ağzımıza baktırırız dinleyenleri. Bir Allah’ın kulu çıkıp da bu uğranılan haksızlık hepimizi etkileyecekse önlem alalım demez. Bu öldürücü virüsten kurtulalım. Sağlıklı kalıp, sağlıklı yaşayalım. Kimmiş bu rahatsızlığa neden olan gidip kapısını çalalım. Anlatalım derdimizi, birlik-beraberlik içinde, tek yumruk, tek vücut halinde diyenimiz çıkmaz, çıksa da yolun yarısında arkanızda kimse bulunmaz.

Bir Allah’ın kulu çıkıp da, efendiler insaf! Sizin yönetiminizde yapılanlar şunlar. Ortağınız tarafından yapılanlar da bunlar. Koyun hukuk terazisine de tartın bakalım, hangi kefe ağır basacak? Doğal güzelliklere eklenen hizmetler nedir? Bu hizmetler ne zaman nasıl yapılmış? Sözcünüz de olsa nedense sessiz savunmadır onların tüm mahareti. Elinizi oynatamazsınız, saygısızlık olur diye.

Yukarıdan beri Abant’la ilgili son gelişmelere yönelik fuluğ görüntü ve tepkilemeyi anlatmaya çalıştım. Abant’ın 1999 yılından itibaren Özel İdare’ye devriyle birlikte 2003 yılına kadarki geliri basında yazılanlara göre 222 milyar 969 milyon Tl’dir. Buradan elde edilen gelirle Abant’ı görmeye gelenlerin hizmetine sunulmak üzere ne tür hizmetlerin yapıldığı ortada görülmektedir. Burada her ilin adını taşıyan spor kulüplerine yapıldığı gibi, vatandaşların gönüllü katılımıyla teberrü makbuzu da kesilmiştir. Boluspor Kulübü Başkanı Sn. Yener Bandakçıoğlu’nun belirttiği gibi, yetkili, etkili birileriyle yapılan Abant’a girişteki tartışma mıdır bütün bunların nedeni? Eğer öyleyse söz bizleri savunma yetkisini alanlarındır. Protez, ayaktan zorla sökülüp alınmıştır. Denge kurmakta zorlanan insanlar topallamaktadır. Sağlığımıza kavuşmak istiyoruz. Zarardan dönmek büyük erdemliktir. Bunu beklemek de hakkımız olmalı.

Bu yazı toplam 952 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.