Derin devlet

Türkiye'de kolayına kaçmak isteyenler, hemen DERİN DEVLET muhabbeti açıyor. İşin tuhaf tarafı DEVLETİ elinde tutanların da DON KİŞOT'UN YEL DEĞİRMENLERİNİ DÜŞMAN İLAN edip saldırması gibi derin devlete saldırmaları. Peki Devlet nedir: Devlet ülkesi olan, belli bir hükümet yönetimi altında örgütlenmiş bulunan, uluslararası ve bağımsızlığı olan siyasal topluluğa (Tüzel kişiliğe) verilen addır. Yani devlet kimsenin tapulu malı değil milletin malı..!

    Türkiye'nin siyasi yaşamında 40 yılına damgasını vurmuş, Cumhurbaşkanlığı yapmış DEMİREL de derin devlet var diyor. Şeyh Sait'in torunu Fırat derin devlet var diyor. Marksistler derin devlet var diyor Şeriatçılar Cemaatler, Milliyetçiler, liberaller derin devletten bahsediyor.

    Şeyi sıkışan derin........... diyor. Başka bir şey demiyor. Bu derinlik kaç cm, kaç km belirten yok. Kim derin kim sığ, içerde mi dışarıda mı, Ahmet mi...? Mehmet mi.?

    Asker mi, sivil mi, istihbaratçı mı, erkek mi, dişimi bilen yok. Demirel bilmiyorsa hiç kimsenin bilme şansı var mı? Bence yok. “Şapkasını en çok alıp giden, tekrar gelen, yine gidip gelen o bilmiyorsa biz hiç bilemeyiz...!” Korkularımızın bir sonucu doğurduğumuz nesepsiz bir yavru olmasın. ..! Bu derin devlet ne ise; Kürtçülüğü engelleyemiyor. ABD, AB dayatmalarına dur diyemiyor. Hortumlara seyirci kalıyor. Türkiye'nin başına çorap örülüyor ses çıkarmıyor. Uğruna kan dökülen değerler tartışılıyor ses çıkmıyor. İnsanları şeref ve onurlarını haysiyetlerini kaybediyor sesi çıkmıyor. Devletin alenen malı mülkü yok pahasına satılıyor sesi çıkmıyor. Hilalin yerine haç dikiliyor, milyarlarca dolarımız kredi, faiz batağında IMF Dünya Bankası’na hibe ediliyor, sesi çıkmıyor. Örnek aldığımız ülkelerde devlet sektörü: % 25-35'lerde iken % 15’lere indiriliyor. Küçülme ile küçük düşürme karıştırılıyor, yine sesi çıkmıyor. Siyasi ümmetçilik safsatası ile Arap şakşakçılığı yapılıyor, sesi çıkmıyor. Köklerini yok sayıp İsrail'le çok uluslu şirketlerde kol kola gezenleri görüyor zil takıp oynuyor.

    Birileri hala derin devlet diyorsa buna DERİN DEVLET değil, dense dense başka bir şey denir.

    Hadi hariçten gazel okuyan derin ve sığ tartışması yapanları anladık onlarınki mezarlıktan geçerken ISLIK ÇALMAYA benziyor..! Ama sorumlu mevkilerde bulunanlar ile, bilumum bilim adamları ve başkanların DERİN tartışmasına karşılık hangi Türkçe sözcüğü kullanacağız, bu insanlara ne diyeceğiz yada ne demeliyiz..!

    Devleti milletiyle, milletin değerleriyle milli çıkarlarla barışık hale getirin, adına da MİLLİ DEVLET diyelim. Tartışarak yok ettiğiniz tüzel kişiliğin yerine ne koyacağımızı söyleyin, ağzınızdaki baklayı çıkarın...! Yetti bu derin muhabbeti.

    Şeytan taşlama Beytullah’ta Allah’ın rızası için yapılıyor. Sizin taşladığınız şeytandan umudunuz ve muradınız ne ise onu söyleyin bitsin bu seviyesiz tartışma..!

16.12.2005

Bu yazı toplam 1199 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.