Dert çok derman yok

Dert çok derman yok

Tabaklar Mahallesi'nde yaşanılan sorunlar bitmek bilmiyor. Cumhuriyet Caddesi'nde “Barlar Sokağı” olarak tarif edilen alanda, hemen her gün kavgalar meydana geliyor. Muhtar Emin Pulatlı, mahalle sakinlerinin yaşanılan sorundan şikâyetçi olduklarını, am

Tabaklar Mahallesi'nde yaşanılan sorunlar bitmek bilmiyor. Cumhuriyet Caddesi'nde “Barlar Sokağı” olarak tarif edilen alanda, hemen her gün kavgalar meydana geliyor. Muhtar Emin Pulatlı, mahalle sakinlerinin yaşanılan sorundan şikâyetçi olduklarını, ama resmi şikâyette bulunmadıkları için herhangi bir müdahalede bulunamadıklarını ifade etti.

Gazetemize açıklama yapan Tabaklar Mahallesi Muhtarı Emin Pulatlı, vatandaşların alkollü eğlence mekânlarından şikâyetçi olduklarını, ama resmi herhangi bir başvuruda bulunmadıklarını belirtti. Pulatlı, “Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan barlardan, mahalle sakinlerimiz rahatsız olduklarını söylüyorlar. Ama bugüne kadar mahalleli, yaşadıkları sorunu resmi makamlara iletmek üzere herhangi bir girişimde bulunmadı ya da herhangi bir imza kampanyası başlatmadı. Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan barlarda sık sık olaylar çıkıyor ve bu bizi rahatsız ediyor” dedi.

KALDIRIM SORUNUNA ACİLEN BİR ÇÖZÜM ÜRETİLMESİ GEREKİYOR

Pulatlı açıklamasına şöyle devam etti: “Ferit Talay Caddesi'nde, Şahin Sokak'ta, Haznedar, Emniyet, Tayyar ve Taşman Sokak'ta kaldırım olmadığı için vatandaşlarımız sorun yaşıyor. Mahalle sakinleri araç trafiğine tahsis edilmiş yolu kullanırken, yaya kaldırımı olmadığı için problem yaşayabiliyorlar. Belediyemizin kaldırım sorununa acilen bir çözüm üretmesi gerekiyor.”

EN AZINDAN DERİNLEŞEN ÇUKURLARIN BİRAZ DAHA İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN BİR ÇÖZÜM ÜRETİLEBİLİR

Mahalle yollarında çok fazla çukurun oluştuğuna dikkat çeken Pulatlı açıklamasında,“Cumhuriyet Caddesi'nde yollar köstebek çukurlarıyla dolu. Herhangi bir asfaltlama çalışması olmadığı için, yolu kullanan araç sürücülerinden ve mahalle sakinlerimizden çok fazla şikâyet geliyor. Doğalgaz çalışmaları gerçekleştirileceği için belediyemiz bu konuda bir çalışma yapmıyor. Ama en azından derinleşen çukurların biraz daha iyileştirilmesi için bir çözüm üretilebilir” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI GEREKİYOR

Pulatlı, Çığırtkanlar Mezarlığı'nda bulunan köprünün iki tarafına kaldırım yapılması gerektiğinin altını çizerek, “Necip Fazıl Kısakürek Köprüsü'nün korkuluklarının yükseltilmesi ve Çayır Sokak'ta bulunan Çığırtkanlar Mezarlığı'nda bulunan köprünün iki yanına kaldırım yapılması gerekiyor. Mahalleli akşam saatlerinde bu yolu yürüyüş yapmak için kullanıyor, bu yüzden yolu kullanan vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması çok önemli. Reşat Aker Sokak'a, bir hoparlör konulursa belediye ilanlarını da duyma şansımız olur” dedi.

ÇÖP KUTULARI YETERLİ DEĞİL

Çevre kirliliğinin önlenebilmesi için çöp kutularının sayılarının arttırılması gerektiğini belirten Pulatlı, “Mahallemizin muhtelif yerlerine çevre kirliliğini önlemek için çöp kutuları konulması lazım. Mahallemiz Bolu'nun en yoğun insan sirkülâsyonu olan mahallerden biri olduğu için, var olan çöp kutuları yeterli olmuyor. Emniyet Sokak'ta bulunan Borazanlar Deresi'nin eksik olan bariyerlerinin araçların dereye düşmemesi için tamamlanması gerekiyor” dedi.

BAŞKANIMIZ'IN EN KISA SÜREDE SORUNLARIMIZI ÇÖZECEĞİNİ UMUYORUZ

Pulatlı açıklamasının sonunda, yaşadıkları sorunların giderilmesi için Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dan yardım beklediklerini belirterek, “Belediye ve SEDAŞ'ın ortak çalışması sonucu, elektrik trafosuna giydirme yapıldı. Trafoya duvar boyaması yapılarak ev görümümü verildi. Şimdi trafo daha güzel görünüyor. Belediye Başkanımızla koordinasyonlu bir şekilde çalışma yapıyoruz. Başkanımız'ın yaşadığımız sorunlara en kısa zamanda çözüm üreteceğini umuyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.