Nadir Garipoğlu

Nadir Garipoğlu

Devir Teslim

            07.04.2004

28 Mart yerel seçimleri neticelendi. Kazananlar mazbatalarını alarak hak ettikleri makamları devir almaya başladılar.

Belediye Başkanlığı devir teslim töreninde bulundum.

Belediye’nin penceresinden toplanan halkı seyrederken yeni Başkanımız Alaaddin Yılmaz ve milletvekillerimizi dinlerken pek çok şey düşündüm.

Ve Sayın Yüksel Ceylan’la geçirmiş olduğumuz 5 yılı düşündüm. Mimarlar Odası Başkanı olduğum dönemde acı tatlı, iyi kötü pek çok anılarımız oldu. Depremi ve sonrasını yapılan, yapılamayan, yanlış ve hatalı yapılan işleri düşündüm.

Güzel yapılan işler de gözlerimin önünden bir film şeridi gibi geçti.

İl Kurultayı’nın temellerini nasıl attığımızı, sonrasında neden tam istenilen faydayı sağlayamadığını düşündüm. Daha pek çok şey geçti kafamdan, sırası geldikçe yazarım.

Günahıyla, sevabıyla 5 yıl birlikte olduğumuz Sayın Yüksel Ceylan’a Bolu’ya hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunarım.

Yeni Belediye Reisimiz Alaaddin Yılmaz’ın devir teslim sırasında konuşmalarını dikkatle inceledim. Gerçekten bir Belediye Reisine yakışır konuşma yaptı. O alçak gönüllü tavrıyla Necdet Gören’le, Yüksel Ceylan’la Belediye Meclisi’nde çalışıp tecrübe kazandığını ve en önemlisi yaşayan Belediye Başkanlarımız içinde en tecrübelisi Bolu’ya pek çok hizmetlerde damgasını vuran asırlık çınar Muzaffer Işın’ı unutmaması ve çok güzel sözlerle anması Alaaddin Yılmaz’ın ne kadar kadirşinas birisi olduğu herkes tarafından takdir edildi.

Değerli büyüğümüz Muzaffer Işın bir tarihtir. Muzaffer Işın’dan her zaman istifade edilmeli ve onurlandırılmalıdır. Hizmet vermiş insanların da beklentisi budur.

Tören sırasında sevgili köşe komşum Raif Yavuz, Reisimize iki adet çerçeveli tablo takdim etti. Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye Nasihat ve Vasiyet yazıları. Bunlar ecdadımızdan bizlere intikal etmiş Nasihat ve Vasiyetlerdir. Alaaddin Yılmaz ise zaten bunu özümsemiştir.

İnşaat Mühendisi Belediye Reisimiz Alaaddin Yılmaz’dan ben çok umutluyum. Bakanlarla, milletvekilleriyle kurduğu sıcak ilişki sayesinde Bolu’yu hükümetin ilgi odağı yapacağı inancındayım.

Bu yazı toplam 1456 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.