DİNÇ BİLGİN'İN ESKİ ARAZİLERİ TURİZM TESİS ALANI OLUYOR

DİNÇ BİLGİN'İN ESKİ ARAZİLERİ TURİZM TESİS ALANI OLUYOR

26 Temmuz 2004 tarihinde Sabah Gazetesi kurucusu ve eski sahibi Dinç Bilgin'in Bolu'daki villa ve arsaları, icra yoluyla satışa çıkartılmıştı. TMSF'den pazarlık yoluyla Fersah Denizcilik A.Ş.'ye geçen arazilerin Mevzi İmar Planları, dün İl Genel Meclisi'nde yapılan toplantıda onandı. Alınan kararla birlikte,Dinç Bilgin'in eski arazileri turizm tesis alanı oluyor.

Eskidji Bolu Emlak Ofisi tarafından 2 kez yerinde müzayede yöntemi ile satışa çıkartılan, ancak alıcısı bulunmayan yaklaşık 66 bin metrekarelik içinde yüzme havuzları, at bakım haraları, konaklar olan mülk, TMSF'den pazarlık yöntemi ile satılmıştı. TMSF'den Gövem Köyü'ndeki 19 parsel ve Piroğlu Köyü'ndeki 6 parseli satın alan şirket, süratle Bolu İl Genel Meclisi'ne başvurdu.

SORUNLU PARSELLER MEVZİ İMAR PLANININ DIŞINA ÇIKARILDI

Dün gerçekleşen İl Genel Meclisi toplantısında, İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporu Taner Laçin okudu. Raporda, “Gövem ve Piroğlu köyleri hudutları içerisinde, Gövem Köyü'nde 8 parsel, Piroğlu köyünde 17 parsellik bir kısımdan oluşan yaklaşık 66 bin metrekarelik bir alan üzerinde bir turizm tesis alanı için mevzi imar planı isteniyordu. Daha evvel bahsi geçen alanın üç parselinde orman arazisi olduğuna dair, Orman Müdürlüğü'nden gelen yazılar mevcuttu. Bu parsellerden biri 1093 635 642 nolu parsellerdi. Bizi bu konuda en fazla ilgilendiren 1093 nolu parseldi. 1093 nolu parsel farklı parsellerin birleştirilmesi sonucunda oluşturulmuş bir parseldi. Daha önce birleştirilmiş parsellerden mahkeme kararı ile orman arazisidir diye karar verilmiş ya da orman arazisi değildir şeklinde karar verilmiş alt parsellerin birleşmesinden oluşan bir parseldi. Sıkıntılı olan 635 nolu parsel, 642 nolu parsel ve 1093 nolu parselin raporumuzda belirttiğimiz gibi planlama dışında bırakarak, Mevzi İmar Planı'nın onaylanmasına karar verdik” ifadeleri yer aldı.

BÖLGE BİRAZ DAHA HAREKETLİ HALE GELECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Taner Laçin, “Bu arazi daha önce Dinç Bilgin'e ait bir araziydi. Daha sonra TMSF yoluyla Fersah Denizcilik A.Ş.'ye devredilmiş. Bu bölge herkesin bildiği gibi çok yeşil bir bölge, çok güzel bir bölge. Doğa harikası bir yer. Aynı zamanda o bölgede yapılmış çok güzel villalar var. Tabi alanın turizm tesis amaçlı kullanılması, o bölgeyi biraz daha hareketli hale getirecek. Bu anlamda bu bölgeyle ilgili 8 farklı müdürlükten onay alınması gerekiyordu. Bu olumlu görüşlerin rapor doğrultusunda toparlanması gerekiyordu. Bu konu hakkında hazırlanan belge ve izinleri inceledik. Bu kararı verdik” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.