DOĞALGAZ TARTIŞMASI SÜRÜYOR... Özbey: "Bilgi alma yetisinden bile yoksunlar"

DOĞALGAZ TARTIŞMASI SÜRÜYOR... Özbey: "Bilgi alma yetisinden bile yoksunlar"

DSP İl Başkanı Mehmet Özbey, AKP milletvekillerinden gelen çelişkili tarihler konusunda sert konuştu. Özbey milletvekillerini; “Doğalgazın Bolu'ya geliş tarihini, bürokratlardan yaklaşık da olsa alabilme yetisinden yoksun

DSP İl Başkanı Mehmet Özbey, AKP milletvekillerinden gelen çelişkili tarihler konusunda sert konuştu. Özbey milletvekillerini; “Doğalgazın Bolu'ya geliş tarihini, bürokratlardan yaklaşık da olsa alabilme yetisinden yoksunlar” diyerek eleştirdi.

Doğalgaz konusu iktidar milletvekillerini ve muhalefeti yine karşı karşıya getirdi. Vaatleri arasında olmamasına rağmen bu hizmeti Bolu'ya getirme yarışında olduklarını söyleyen AKP Bolu Milletvekillerinin karşısına, verdikleri tarihin hayal olduğunu ve yeterli ilgiyi göstermedikleri iddia ederek çıkan muhalefet partilerinin sesi yükselmeye başladı. CHP İlçe Başkanı Tanju Özcan, SP İl Başkanı Abdullah Uzun'un ardından DSP İl Başkanı Mehmet Özbey de milletvekillerini sert bir dille uyardı.

Kamuoyunu yanıltıyorlar

Mehmet Özbey, gazetemize yaptığı açıklamada, doğalgaz konusunun çok önemli olduğunu ve üzerinde ciddiyetle çalışılması gerektiğine dikkat çekerek; “Bolu Türkiye'de hava kirliliği sıralamasında üçüncü sırada. Bu konu çok önemli ve biz DSP olarak bu konuya çok önem veriyoruz. Hava kirliliğinin önüne ancak doğalgaz kullanımı ile geçebileceğimize inanıyoruz. Bu iktidarın Bolu'ya doğalgaz getireceğine de inanmıyoruz. “Doğalgaz konusunda tarih vermek istemiyoruz” sözü ya da olmayacak tarihler açıklayarak halkı yanıltmaya kimsenin hakkı yok. Zaten bu tür söylemler de onların ne kadar ciddiyetsiz çalıştıklarının bir göstergesi. Bu çaba ile, söyledikleri tarihlerde doğalgazın gelemeyeceği açık. Bürokratlardan doğru dürüst bilgi alma yetisinden bile yoksun olan milletvekillerimizi uyarıyorum” diye konuştu.

Diğer konularda olduğu gibi bu konuda da duyarsızlar

AKP Bolu milletvekillerinin, Bolu'ya getirilecek her türlü hizmet konusundaki duyarsızlıkları, doğalgaz konusunda da kendini gösterdi diyen Özbey; “İktidar olmanın avantajlarını kullanamayan Bolu milletvekillerini uyarıyorum. Bir an önce ellerindeki imkanları kullanarak, Bolu'yu bu kirlilikten kurtarsınlar. Hiçbir konuda göstermedikleri duyarlılığı bu konuda da gösteremeyen milletvekillerimizi gerekli çabayı göstermeye çağırıyorum” diye konuştu.

Ömürleri yetmeyecek

AKP iktidarının Bolu'ya doğalgazın gelişini göremeyeceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Doğalgazın Bolu'ya söylenen tarihlerde gelmeyeceği açık. Yani AKP Bolu Milletvekillerimizin, iktidarları döneminde bu hizmeti Bolu'ya getirmeye ömürleri yetmeyecek. Söylemlerle halkı kandırmaya da hakları yok. Bir an önce erken seçime gitsinler. Eğer halkımız DSP'ye gerekli desteği verirlerse, Bolu'yu en kısa zamanda doğalgaza kavuşturmak amacımız olacak. Bu ilk vaadimizdir.”

Uçar: "Ömrünüz yetmeyecek"

Doğru Yol Partisi Merkez İlçe Başkanı, Oğuz Uçar, AKP Milletvekilleri Mehmet Güner ve Yüksel Coşkunyürek'in açıklamaları ile tekrar gündeme gelen doğalgaz konusunda iddialı konuştu. Uçar; “Bu konuda tek bir şey söylemek isterim, ömürleri vefa etmeyecek, bu hizmet bize nasip olacak” dedi.

Doğalgaz konusu tüm Bolu'yu ilgilendiren hassas bir konu. Hava kirliliğinin önlenmesinde en önemli çıkış noktası durumundaki doğalgaz, ısınma sorununa çözüm arayan vatandaşları da zor durumda bırakıyor. Bolu'ya geliş tarihinin sürekli ileri atılması, merkezi ısıtma kurmayı ve sağlıksız hava koşullarından bir an önce kurtulmayı düşünen herkesin kararsız kalmasına neden oluyor. Vatandaşların şikayetleri artarak sürerken, doğalgazın Bolu'ya ne zaman ulaşacağı konusu muhalefet partilerinin sıkı takibinde. Muhalefet, söz birliği etmişçesine, aynı düşüncede birleşiyor.Doğalgazın Bolu'ya gelişini AKP iktidarı göremeyecek.

Bu iddiaya DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar da şu sözleri ile katıldı; “AKP'nin ömrü vefa etmeyecek ve bu hizmet, bizim iktidarımıza nasip olacak.”

Hizmet yapmak bizim alışkanlığımız

Oğuz Uçar, DYP İlçe Divan toplantılarına katılmak için gittiği Göynük'ten gazetemize yaptığı özel açıklamada, AKP Bolu milletvekillerine gönderme yaptı. DYP'nin hizmet yapma alışkanlığında köklü bir parti olduğunun altını çizen Uçar, “Ülkeye her konuda hizmet verme alışkanlığında olan DYP, bu hizmeti de getirme gücüne sahip tek parti olarak vatandaşların her zaman yanında olacaktır. AKP'nin ve milletvekillerimizin hizmet alışkanlığı yok. Bu ülkeyi ve ilimizi hizmetlerle tanıştırmış parti olarak ciddi çalışmalar iktidarımız döneminde yapılacaktır” diye konuştu.

18.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.