Doğru Yol Partisi İl Başkan Adayı Adem Gümüş: "DYP’ye mesafesini kestiremedim"

Doğru Yol Partisi İl Başkan Adayı Adem Gümüş: "DYP’ye mesafesini kestiremedim"

Önce İl Başkanlığı için adaylığını açıklayıp daha sonra da çekildiğini beyan eden Fikret Erkılınç'a bir tepki de İl Başkanlığı'nın diğer adayı Adem Gümüş'ten geldi. Gümüş Erkılınç'ın açıklamalarına bir anlam veremediğini belirtere

Önce İl Başkanlığı için adaylığını açıklayıp daha sonra da çekildiğini beyan eden Fikret Erkılınç'a bir tepki de İl Başkanlığı'nın diğer adayı Adem Gümüş'ten geldi. Gümüş Erkılınç'ın açıklamalarına bir anlam veremediğini belirterek; “Kendisinin DYP'ye mesafesini kestiremedim” dedi.

Doğru Yol Partisi'nde kongre heyecanı iyice arttı. Geçtiğimiz günlerde DYP’nin kongresinde il başkanlığı için aday olacağını açıklayan daha sonra da yaptığı yazılı açıklama ile adaylıktan çekildiğini belirten Fikret Erkılınç'a bir yanıt da Adem Gümüş'ten geldi.

FEDAKARLIK GÖRMEDİM

Gümüş Erkılınç'ın parti için bir çok kez fedakarlık yaptığı şeklindeki açıklamaları hakkında da görüşlerini belirterek; “Bu kişi parti için birçok kez fedakarlık yaptığını söyledi ama ben onu bir kez Mengen kongresinde gördüm. Başka da bir yerde görmedim. Nasıl fedakarlıklarda bulundu bilmiyorum” dedi.

BAŞKALARI TARAFINDAN YÖNLENDİRİLİYOR

Bir Doğru Yol Partilinin bu şekilde konuşmasının çok düşündürücü olduğunu vurgulayan Gümüş; “Bizim eskidiğimizi, kendisinin yıpranmamış olduğunu söyleyen bu kişi, madem genç ve dinamikti, aday olsaydı. Medeni ölçüler içerisinde yarışılırdı. Hem kendisi çekildiğini açıkladı, hem de ‘Onlar birşey yapamazlar’ dedi. Kendi kendine tezata düştü. Bu yüzden particilik anlayışından şüpheliyim. Başkaları tarafından yönlendiriliyor” şeklinde konuştu.

PARTİLİLERİN GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ

Yarın kongre olduğunu ve partililerin kimi seçerlerse onun parti için çalışacağını ifade eden Gümüş; “Burada partililerin görüşü çok önemli. Onlar İl Başkanı olarak kimi seçerse o il başkanı olacak ve seçilemeyen kişi de başkanın yanında olup çalışmalarna devam edecektir. Bunun böyle olması gerekir. Ben daha önce Şükrü Kargun'a tek liste halinde çıkalım demiştim. Milletvekilliği düşünüldüğü için kabul edilmedi. Ben bunların hepsinin hocasıyım. Bizim yanımıza gelebilmek için hepsinin daha çok uzun yolları var. Ama Şükrü Kargun gelir, o çok azimli çok çalışkandır” şeklinde konuştu.

ÖNCE PARTİ BÜYÜMELİ

Listelerine ileride milletvekili aday adayı olabilecek isimleri almadıklarını ifade eden Adem Gümüş; “Önce partimizin bir yerlere gelmesi, büyümesi lazım. Milletvekili aday adaylarının parti içinde karışıklığa neden olmaları doğru olmaz” dedi.

İL BAŞKANLIĞINDA ŞÜPHEM YOK

Yarın yapılacak İl Başkanlığı sonuçları hakkında konuşan Adem Gümüş, İl Başkanlığında şüphesi olmadığını da belirterek; “İnşallah kongre sonrası il başkanı ben olacağım. Kongre sonrası ise yeniliklere açık, gençlere ve bayan gönüllülere öncelik vererek çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.