Doğru Yol Partisi İl Başkanı Adem Gümüş’ten açıklama;"Doğru Yol herkese açıktır"

Doğru Yol Partisi İl Başkanı Adem Gümüş’ten açıklama;"Doğru Yol herkese açıktır"

DYP, son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili suskunluğunu bozdu ve bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına DYP İl Başkanı Adem Gümüş, Merkez İlçe Başkanlığı’na yeni atanan Ali Tugaytimur ve parti yetkilileri katı

DYP, son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili suskunluğunu bozdu ve bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına DYP İl Başkanı Adem Gümüş, Merkez İlçe Başkanlığı’na yeni atanan Ali Tugaytimur ve parti yetkilileri katıldı.

Adem Gümüş son günlerde DYP'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdiği basın toplantısında, Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar'ın görevden alınmadığını vurgulayarak sert ifadelere yer verdi. Gümüş, merkez ilçenin başına geçici bir süre için de olsa getirilen Tugaytimur'u onaylamayan tabana karşı şunları ifade etti; “Ali Tugaytimur Bey şu an atama ile gelmiştir, belirli bir zaman tespitiyle Merkez İlçede bir seçim olabilir. Ali Bey'in DSP'li olduğu söyleniyor ve bunu haber yapmışlar. Oğuz Bey'le Ali Bey altı aydır birlikte çalışıyorlar. O zamanlar DYP'liydi hiçbir şey yoktu ama, şimdi eski DSP İl Başkanı olarak gündeme getiriliyor. Kişiler partilerden istifa edebilir, başka partiye geçebilir. DYP'nin kapısı herkese açıktır, partimizin tüzüğünü kabul eden herkes gelebilir. Bugün partiye kayıt olan da, yıllardır DYP'ye hizmet veren de aynıdır, fark gözetmeyiz.”

GÖREVDEN ALINMADI

Oğuz Uçar'ın görevine son verilmesi diye bir konunun söz konusu olmadığını belirten Adem Gümüş; “DYP'de bir görevden alınma söz konusu değildir. Sayın Oğuz Uçar kendi yönetimiyle anlaşamadı. Oğuz Bey'le birlikte 19 kişi olan Merkez İlçe Yönetiminin 12 üyesi istifa etti. Bu istifalar önce il yönetimi olarak bize geldi. Biz yönetimle Oğuz Bey arasındaki anlaşmazlığı çözüp barıştırmaya çalıştık, fakat olmadı ve olay Genel Merkeze intikal etti. Genel Merkez istifa eden 12 kişiyle görüştü ve istifa eden üyelerden 11 kişinin Ali Tugaytimur başkanlığında tekrar yeni yönetimde yer alması uygun görüldü”dedi.

GENEL MERKEZİ BEKLEDİK

Görev değişikliği ile ilgili sessiz kalmasının nedenini DYP Genel Merkezinden gelecek izine bağlayan Gümüş; “Olaylarla ilgili açıklama yapmak için Genel Merkezden gelecek yazıyı bekledik. 12.07.2006 tarihi itibariyle bu yazı geldi ve biz açıklamamızı yapıyoruz. Bizim Oğuz Bey'le hiçbir problemimiz yoktur. O kendi yönetimiyle anlaşamadı. Yönetiminden 12 kişi istifa edince, tüzük gereği merkez ilçe yönetimi düştü” dedi.

ALİ TUGAYTİMUR: “OĞUZ UÇAR'LA ANLAŞAMADIK”

Basın toplantısında yeni Merkez İlçe Başkanı Ali Tugaytimur da kendisini tanıtıcı kısa bir konuşma yaptı. Tugaytimur konuşmasında; “1954 Karacasu doğumluyum. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunuyum. Yaklaşık 10 yıl Elektrik Mühendisleri Odası Başkanlığı yaptım. 2002'de DSP İl Başkanlığı görevinde bulundum, 2004 yılında DYP'ye üye oldum ve DYP'den Karacasu Belde Başkanlığı’na aday oldum. Oğuz Beyle birlikte Merkez İlçe yönetiminde görev aldım. Oğuz Uçar'la biz yönetimdeki 12 arkadaş anlaşamadık ve istifa ettik. Şimdi ise Genel Merkez tarafından görevlendirildim, en iyi şekilde çalışacağım” diyerek görüşlerini ifade etti.

18.07.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.