Doğrular eğrilere, eğriler doğrulara karışırsa..!

            23.04.2004

Ülkemizde sürekli yanlış giden işler var. Neden bu işler yanlış gidiyor? Herkes kendi doğrularından başka doğru olduğunu veya olabileceğini ya hiç kabul etmiyor ya da kabul ediyormuş gibi görünse de sonuçta yine kendi bildiğini okuyor. Özellikle TANZİMAT’tan buyana aydınlarımızla halkımız arasında bir düşünce sapması, kayması var. Aydınlarımız (Seçkinci, halka tepeden bakan) daha BEYNELMİNEL (Enternasyonel) Milli odaklılıktan uzak, tarih, şuuru, milli kültür bütünlüğünden nasibini almamış bir ufukla olayları değerlendiriyor. Halkımız ise olaylara daha DUYGUSAL ve geçmişte yaşadığı acı hatıraların bilinci ile yaklaşıyor. Bu durum sadece olaylara yaklaşım tarzımızla kalmıyor. Yaşama biçimimizi de etkiliyor. Aydınların çoğu halktan kopuk, kendi kurdukları sahte DÜNYADA yaşıyorlar.

Halkı yönlendirmek için; dışarıdan, içeriden olmadık fikri demokratik, özgürlükçü görünmek adına masaya taşıyorlar. Ancak bu tip aydınlarımızın hiçbirisi yönlendirdikleri halkı için canını, malını verecek kadar bu milleti sevmiyor. Sevdiğini gösterecek bir DELİL ortaya koyamıyor. Her türlü fikri tartışmaya açan bu SÖZDE AYDINLAR, kendileri gibi düşünmeyen diğer AYDINLARI MARJİNAL veya STATÜKOCU ilan ediyorlar. Çağdaş olmamakla suçluyorlar, hamaset yapmakla suçluyorlar.

Ben bu ülkede küçük bir ANADOLU köyünde doğdum. Babam çiftçi, annem ise okuma-yazması olmayan bir köylü kadın idi. 1980 yılına kadar köyünden ŞEHİRE gitmemiş, gidememişti. Bu ülkenin imkanlarıyla ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite okudum. Ülkeme, insanıma daima borçlu olduğum düşüncesiyle hareket etmeye çalıştım. Milli çıkarlarımızın dışına taşmamaya gayret gösterdim.

Ülke gerçeklerine uymayan, tarihin süzgecinden geçirilmemiş, dışarıdan empozeli hiçbir fikri akımın peşine takılmadım. Geldiğim yeri unutmadım. Milletime tepeden bakmadım. Ülkemi ve insanımızı sevmek gayretinde oldum.

Yıkıcılıktan uzak, yapıcı olmaya gayret ettim. Savunduğum fikirlerimden dolayı yanılmışım. Keşke böyle düşünmeseydim diye hayıflandığım hiçbir fikrim olmadı. Bu fikrimi değiştireyim, DEĞİŞTİM diyeyim diye düşünmem gereken hiçbir fikrim olmadı. Savunduğum fikirlerimin gelinen sonuçları beni yalanlamadı..!İnançla kararlılıkla fikirlerimi devam ettirdim.

BEN MARJİNALİM, STATÜKOCUYUM..!

ATATÜRK, Osmanlı’ya uygulanan SEVR PAÇAVRASINA karşı bir grup inançlı insanla mücadele bayrağını açtığında; Saray tarafından HAİN ilan edildi. MANDA ve HİMAYE savunucuları (Kolaycı aydınlar) tarafından ise hayal peşinde koşan bir MARJİNAL olarak gösterildi. O AZİM ve kararlılıkla; milletine inandı ve güvendi. Milli mücadeleyi örgütledi. Bugünkü Cumhuriyetin temellerini attı. O dönemde STATÜKO saraya tabi olmak, kolaycılığı seçmekti. Bunu yapmadığı için ATATÜRK MARJİNAL ilan edildi.

Ben ülkemin çıkarlarının her şartta korunmasını; Milletimin birliğinin, mutluluğunun devamını savunan birisi olarak STATÜKOCU ve MARJİNAL kabul ediyorsam, bunu seve seve kabul ederim. Ancak gün ne idüğü belirsiz maceralara kapı aralayıp sonra 360 derece dönenler kendilerinin ne olduğuna iyi karar vermelidirler. Madem döneceksiniz, geçmişte bu ülkeye neden zaman kaybettirdiniz? Renginizi, düşüncenizi o zamandan net bir şekilde ortaya koysaydınız ya..!

24 NİSAN BU MİLLETİN HIRPALANDIĞI TARİH OLMAK ZORUNDA MI?..

Biliyorsunuz, milletimizin düşmanları geçmişten buyana azalacağına giderek çoğalmaktadır. Dışarıdan, içeriden her yönden gelmekteler. Her yıl 24 NİSAN da, yıllarca Ermeniler birlikte, kardeşçe yaşadıkları Türk milletini dış kışkırtmalarla alçakça katledip olmadık işkence ve tecavüzleri yaptıklarını unutup; Milletimizi SOYKIRIM suçlamasıyla karşı karşıya getirmekteler. Bilinç altlarında TÜRK düşmanlığı yatan Hıristiyan alemi de onların bu yalanlarını, tarihi gerçekleri yok ederek alkışlamakta, destek olmaktadırlar. Bu nedenle her yıl 24 Nisan milletimizi üzen bir tarihtir. Şimdi de KIBRIS’TA: Türklüğü yok etmek için yapılacak ahlaki, hukuki ve adil olmayan bir REFERANDUM; ikinci kez üzüleceğimiz, hırpalanacağımız bir tarih olacaktır. Bayrak gönderden inecektir. Umarım tarih bizi yanıltır. Milletime bu kötü kaderi layık görenleri haklı çıkarır. Ben yanılmayı bu milletin hayrı için istiyorum. Millet kazansın ama biz kaybedersek kaybedelim.

Bu yazı toplam 1249 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.