Dört gözle beklemiştik

Dört gözle beklemiştik

Köroğlu Devlet Hastanesi ismini alan Bolu eski SSK Hastanesi uzun bir süreden beri yeni binasında hizmet verirken, hastanenin acil servisi bulunmuyor.

Vatandaşlar acil servisin açılmasını isterken,hastanenin saat 17.00’

Köroğlu Devlet Hastanesi ismini alan Bolu eski SSK Hastanesi uzun bir süreden beri yeni binasında hizmet verirken, hastanenin acil servisi bulunmuyor.

Vatandaşlar acil servisin açılmasını isterken,hastanenin saat 17.00’de kapatılmasını da eleştirdi.

1999 yılında yaşanan 2 büyük depremin ardından, prefabrik binalarda hizmet veren Bolu SSK Hastanesi, bir süre önce Sağlık Bakanlığı'na devredilerek Köroğlu Devlet Hastanesi ismini almıştı. Prefabrik binadan görkemli bir binaya taşınan Köroğlu Devlet Hastanesi, Batı Karadeniz'in en büyük bölge hastanesi olmayı hedeflerken, hala acil servis hizmeti bulunmuyor. Akşam saat 17.00'ye kadar hasta kabul eden hastanede, mesainin bitmesiyle birlikte güvenlik görevlisinden başka kimse kalmıyor. Bolulu vatandaşlar ise, aylarca acil servis hizmetini beklediklerini, fakat hala hizmet alamadıklarını belirtti.

GÜNDÜZ DONANIM VAR, GECE YOK

İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nin acil servisinin kendilerine uzak olduğunu söyleyen vatandaşlar, bazen ceplerinde taksi parasının bile olmadığını belirterek, şunları söylediler: “Acil servis hizmeti almak için, akşam saat 17.30'da Köroğlu Devlet Hastanesi'ne gittiğimizde, hastaneden hizmet alamıyoruz ve bekçi ile burun buruna geliyoruz. Gündüz elimiz kesildiğinde müdahale ediyorlar, akşam müdahale etmiyorlar. Üstelik bize bir de, İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne gitmemiz gerektiğini söylüyorlar. Gündüz hizmet verilen bir yerde donanım tamamken, gece donanımın olmadığını ileri sürüyorlar. Cebimizde taksi parasının olmadığı zamanlar da oluyor, herkesin arabası yok ki; İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ne nasıl gidelim.”

DÖRT GÖZLE BEKLEDİK, AMA HALA HİZMET YOK

Vatandaşlar ayrıca, Köroğlu Devlet Hastanesi'nin görkemli bina olması için büyük yatırımlar yapılırken, bu binanın neden acil servis hizmeti vermediğini de, merak ettiklerini dile getirerek, Köroğlu Devlet Hastanesi'nin açılmasını ve acil servis hizmetinin verilmesini aylarca beklediklerini belirterek, “Dört gözle acil servis hizmetinin verilmesini beklemiştik, ama hala acil servis hizmeti yok” dediler.

MİLLETVEKİLLERİ NE DİYOR?

AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz; "Bolu’da 2 tane acil servis olmasının manası yok"

Bolu SSK Hastanesi'nin artık Devlet Hastanesi olduğuna dikkat çeken AKP Bolu Milletvekili Metin Yılmaz, “Artık Bolu'da 2 tane devlet hastanesi var. Bağ-Kur'lusu, SSK'lısı ve memuru; her iki hastaneden de yararlanabiliyor. Bundan dolayı Bolu'da 2 tane acil servis olmasının manası yok. İl Sağlık Müdürlüğü ile zaman zaman bu konuyla ilgili olarak görüşüyoruz. Sağlık Müdürlüğü'nün nihai olarak hazırlık yapıp bize sunumda bulunmasını bekliyoruz. Bunun sonucunda belki acil servisin yeri değişebilir, ancak kesin bir şey söylemek yanlış olur” şeklinde konuştu.

AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner; "Belki iki tane acil servis olabilir"

Konuyla ilgili olarak net bir çalışma yapmadıklarını söyleyen AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner ise, “Acil servisin taşınıp taşınmayacağı ya da nereye taşınacağı belli değil. Ancak İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nin Kardiyoloji Servisi'nin ciddi çalışmaları var. Bundan dolayı belki iki tane acil servis olabilir. Vatandaşa nasıl uygun gelirse, onu yapacağız. Ancak şu an kesin bir şey demek yanlış. Köroğlu Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı'na devredildiği için, bazı aksaklıklar yaşandı. Fakat bu aksaklıklar, hastanenin tam faaliyete geçmesiyle tamamlanacaktır” dedi.

AKP Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek; "Kesinlikle açılacak"

Köroğlu Devlet Hastanesi'nin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesiyle birlikte bazı sorunların yaşandığını kaydeden AKP Bolu Milletvekili Yüksel Çoşkunyürek ise, konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Acil servisin açılmasında, Bakanlığa devirden dolayı bir gecikme yaşandı. 2-3 aya kadar acil servis eksiklikler giderilerek kesinlikle açılacak. Eksikliklerin neler olduğunu bilmiyorum ama, Köroğlu Devlet Hastanesi acil servisinin kısa bir süre içerisinde açılacağını biliyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.