Dost bilirsiniz

Her zaman her yerde hep birlikte olmak istersiniz. Sanki yediğiniz içtiğiniz ayrıdır. Onun varlığını her yerde her zaman yanınızdaymış gibi hissedersiniz. Ölümüne bir sevgi vardır aramızda. Ancak ölümün ayıracağına inanır, sevgisiyle, acısıyla bütünleşirsiniz. Ne var ki dost bildiğiniz insanlar bazen çok basit olaylar sonucunda gösteriverirler gerçek yüzlerini. Hiç beklemediğiniz anda arkadan hançerleniverirsiniz. Çoğu zaman nerede hata yaptığınızı düşünmek bile istemezsiniz. Acınızı içinize gömer, vefasızlığa kahsedersiniz.

Hemen her zaman yaşanan olaylarda dostunuzun sorununu çözmek için belleğimizi zorlar, adeta bir parçasıymış gibi davranırsınız. O herkesten farklıdır. Kendinizi de aynı durumda sanırsınız. Aranızda kimsenin görmek istemesine tahammülünüz olmaz. Sevginizi kimsenin bozamayacağını düşünürsünüz. Öyle bir gün gelir ki, bu düşüncelerin yalnız kendinize ait olduğunu görürsünüz. İki yüzlülüğün ikinci yüzünü çok basit olaylarda görmüş olsanız bile, kendi kendinize yanıldığınızı düşünürsünüz. Oysa o iç dünyasındaki çirkin fotoğrafı zaman zaman kesitler halinde göstermeye başlamıştır. Bu durumda sizinle birlikte olduğu sürece alacaklarını alabilmenin son noktasına gelmiştir. Menfaatle ilgili varolanı sonuna kadar kullandığını bilir, başka alacak birşeylerin kalmadığına inanır. Onun için dostluk sadece menfaat ilişkisinden ibarettir. Bu davranışı sezdiğinizde çoktan herşey bitmiştir. Bir kez daha yıkılırsınız.

Yıllarca sahte gülücüklerle, gülmenin ne demek olduğunu anlattığını sanırsınız. İçinizde şeytanlık, şüphe olmamıştır. İçinizde faydalanmaya ait dostluk hiç olmamıştır. Dost sözcüğünün içinde art niyetin, sahte gülüşün olacağını hiç ki hiç aklınıza getirmezsiniz. Ne zamana kadar? Dost bellediğinizin yüzünü dönüp onu arkadan konuştuğunu duyup anlayana kadar. Dünya bu işte. Kahpe dünya, kahpe felek diye boşuna söylememiş bizden öncekiler. En iyisi kendi kendinizle dost olmaya çalışın. Gül çok güzeldir de nereden tutacağınızı bilemezsiniz dikeni elinizi acıtır. Günümüz insanı çok iyi makyaj yapmasını biliyor. Dost diye yılana sarıldığınızı anlamakta zorlanabilirsiniz.

Bu yazı toplam 642 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.