DP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Ovadüzü’nde; "Sen kral mısın, Saddam mısın?"

DP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Ovadüzü’nde; "Sen kral mısın, Saddam mısın?"

DP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Alaaddin Yılmaz'a yönelttiği ve “İftira ediyor” karşılığını aldığı iddialarını kanıtlamak için Ovadüzü Köyündeydi. Köylüler isyanlarını, “Köyümüze dokunmasın. Yılmaz, BOLPARSAN'ı satsın başka yere gitsin”

DP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Alaaddin Yılmaz'a yönelttiği ve “İftira ediyor” karşılığını aldığı iddialarını kanıtlamak için Ovadüzü Köyündeydi. Köylüler isyanlarını, “Köyümüze dokunmasın. Yılmaz, BOLPARSAN'ı satsın başka yere gitsin” sözleri ile dile getirirken, Uçar da bunun Yılmaz'ın ilk kazığı olmadığını söyledi.

Oğuz Uçar Alaaddin Yılmaz karşılaşmasında 3. perde Uçar'ın... Alaaddin Yılmaz'ın ortağı olduğu Bolparsan'a rastgelen yol güzergahını değiştirerek, Ovadüzü Köyü'nün tarlalarından geçirdiği yönündeki iddialarını, çok sert bir şekilde karşılayan Yılmaz, yaptığı açıklamada; “Bu iftiralarını kanıtlamayan müfteridir” demişti. Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar da Yılmaz'ın bu sözlerini kanıtlamak amacıyla Ovadüzü Köyü'ne gitti. Uçar orada yaptığı açıklamada, Yılmaz'ın noter aracılığı ile yaptığı “Cevap Düzeltme Metninin" son derece yersiz olduğunu vurgulayarak, kendi açıklamasında “Eleştiri sınırları ötesinde hakaret edici” bir tavır bulunmadığının altını çizdi.

İŞYERİNİN SIRLARINI KAMU OYU İLE PAYLAŞIR MI ACABA?

Daha sonra köylülerle birlikte yere oturarak açtığı, “Çevre Yolunun geçiş güzergahını gösteren bir imar planını” göstererek iddialarını kanıtlamaya çalışan Uçar sordu;

"1-Büyüksu deresinin 500 metre altından, Bolu ovasının en verimli arazilerini bölerek Ovadüzü Köyü’ne gelen ve buradan da D.100 Karayolunun Jandarma Kavşağına bağlanan yola doğru olarak devam ettirilmiş olsaydı Bolparsan'a isabet etmez miydi? 2-Bu yolun, BOLPARSAN'a yaklaşık 1000 metre kala bu şekilde güzergah değiştirmesine sizce hangi ilahi güç etki etmiş olabilir? 3-Bu konudaki açıklamamıza yer verdiği için, Saygıdeğer Bolu Basınımıza 'Sırf çamur atmak amacıyla kulaktan dolma laflarla, teknik bilgi ve belgeye dayandırılmadan yayınlanan asılsız haberler, Bolu Basını’nı küçük düşürmekte ve yaptığınız asıl amacı kamuoyunu doğru bilgilendirme noktasında bulunduğunuz kutsal görevinizin ciddiyetini azaltmaktadır' sözleri sizce ne kadar haklı bir ifadedir? 4-BOLPARSAN'ın Bolu'ya istihdam sağlamak üzere kendisi ile birlikte yakın arkadaşları tarafından kurulduğunu itiraf eden Sayın Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz, esnaflarımızın siftahsız dükkan kapattığı fabrikaların bir bir kapandığı dönemde, 'Namuslu Ticaret anlayışı ile' büyüttüğünü söylediği işyerinin sırlarını, acaba kamuoyu ile paylaşır mı? 5084 Sayılı Teşvik Yasasından yararlandırılmadığı halde, yeni yatırım yapılmayan, eskilerinin de yaşama şansı neredeyse kaybolduğu bir ortamda 'Bu namuslu büyüme'yi Bolu kamuoyu merak ediyor. 5-Özellikle bu dönemde sürekli büyüyen Bolparsan'ın sahip olduğu arazi dikkate alındığında İmar Planı’nda öngörülen ölçülere göre yüzde 35'lik orana dikkat edilmiş midir?”

KAZIKLARI BEN Mİ ÇAKTIM?

Oğuz Uçar, daha sonra köylülere sordu; "Oylar AKP'ye mi?"
Köylülerin verdiği; "Hayır" cevabı ile konuşmasına devam eden Uçar Yılmaz'a; “Sen kral mısın, Saddam mısın?Demokrasi var burada. 'Halka ananı al git' diyen zihniyete karşı biz burada. o analarla oturuyoruz. Seraların kazığını kim çaktı, ben mi çaktım? Ovadüzü'nde boyalı kazık isyanı var. Çadır mı kurdurulacak size çingeneler gibi? Daha önce de köpek barınağı yapacaklardı bu tarlalara. Halk ayaklanınca vazgeçtiler. Yani bu belediyenin size ilk kazığı değil” dedi.

KÖYÜMÜZE DOKUNMASINLAR

Tarlasından ve evinin elinden alındığını söyleyen Ovadüzü Köylüsü Fatma Karancı gözyaşları arasında; “Evim ve tarlam elimden alınıyor. Bolparsan'ı satsın başka yere gitsin” şeklinde isyanını dile getirdi.

5 KURUŞ VERMİYOR

Diğer bir köylüde 18. maddenin köylerinde sökmeyeceğini öne sürerek;”Evlerimize ve tarlalarımıza karşılık 5 kuruş vermiyor. Alaaddin Yılmaz hem sokağa atıyor hem para ödemiyor. Biz sahipsiz miyiz?”diyerek tepkisini dile getirirken, bir başkası; "Bizim talebimiz, yol Büyüksu kenarından Filiz Makarna'ya çıksın. Bizim köyümüze dokunmasınlar. Bizim geçimimiz tarım ve hayvancılıkla. Bunları öldürmesinler” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.