DSP İl Başkanı Mehmet Özbey;"Yok öyle yağma"

DSP İl Başkanı Mehmet Özbey;"Yok öyle yağma"

DSP Bolu İl Başkanı Mehmet Özbey, Karacasu'da yapılması planlanan 500 konutluk devremülk, 5 yıldızlı otel ve Fizik Tedavi Hastanesi’nin İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız ve meclis üyelerinin, kurulacak bir şirket tarafın

DSP Bolu İl Başkanı Mehmet Özbey, Karacasu'da yapılması planlanan 500 konutluk devremülk, 5 yıldızlı otel ve Fizik Tedavi Hastanesi’nin İl Genel Meclisi Başkanı Halit Yıldız ve meclis üyelerinin, kurulacak bir şirket tarafından yapılması konusunda ısrar etmesine “Yok öyle yağma” diyerek, bunun kanuna aykırı olduğunun altını çizdi.

    Özbey, Karacasu'da gerçekleştirilmek istenen projenin, Bolu turizmi ve istihdam yaratması açısından faydalı bir yatırım olduğunu belirterek; İl Genel Meclisi'nin, Özel İdare'nin arsasını ve şirketlerini de içine alacak bir yapılanma içinde olmasının yanlış olduğunu söyledi. Özbey açıklamasında şunları söyledi: “Bu olay oldu bittiye getirilerek birilerine çıkar sağlarken, Özel İdare’nin hak ve menfaatleri gözardı edilerek kamunun zarar görmesine sebep olacaklardır. DSP olarak Valimizin yanında olduğumuzu ve kendisine bu konuda sonuna kadar destek vereceğimizi bildiriyoruz. AKP daha önce de ORÜS'ü özelleştirerek, Karacasu Beldesi'ni 5 bin üniversite öğrencisinin ekonomiye ve sosyal aktiviteye katmaktan mahrum etti. Şimdi de İl Özel İdare kaynaklarını ve orada bulunan kaplıca turizmini de baltalamaya çalışmaktadır. AKP de Karacasu'da bulunan sıcak su kaynağını şirketlerin emrine vererek, kendi yandaşlarını nemalandırıp o bölgeyi beton yığını haline getirerek çevredeki insanları marabalaştırmaktadır. DSP olarak bizler o sıcak su kaynaklarını o yörenin emrine sunmak, oranın kaynaklarını yöre halkının ısınmasına ve kaplıca ev turizmini geliştirerek 'kaplıca ev turizminin' örnek bir şehri yapmaktır.”

İZZET BAYSAL’A SAYGISIZLIK

    İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ni Bolu halkının hizmetinden alıkoymanın İzzet Baysal'a saygısızlık olacağını belirten Özbey, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bu uygulama Bolu halkının sağlık alanında geleceğinin önünü kesen bir uygulamadır. AKP Hükümeti Bolu'da hastane sayısının fazla olmasından neden rahatsız olmaktadır, anlamış değilim. Başka hastane açacaksan yer mi yok? Yap bir hastane, bunu da ben yaptım demeye hakkın olsun, halk da sizi takdir etsin. Bolu'da ne kadar ruh ve sinir hastası olduğu konusunda bir istatistik yapıldı mı? Bu konuda eğer yeterli hasta olmaması halinde, koskoca İzzet Baysal Devlet Hastanesi'ni halkın hizmetinden yoksun hale getirmiş olursunuz. AKP iktidarının sağlık, eğitim, turizm konusunda yapmış oldukları yanlışlıklar, DSP iktidarında tekrar ele alınarak halkın ve ülkenin çıkarları doğrultusunda düzenlenecektir.”

07.02.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.