Dünyanın en mutlu adamı olmak

Yapmayı düşündüğümüz herhangi bir işi veya eylemi noksansız olarak yapabilmek, ya da olmasını arzuladığımız bir şeylere de noksansız kavuşmak olmalı mutluluk.

    Doğancı Köyü İlköğretim Okulu’na yaptıkları ek binadan sonra daha önce verdiği sözü yerine getiren Becikoğlu Şirketler Grubu Başkanı Sn. Yılmaz Becikoğlu’nun donattığı bilgisayar laboratuvarının açılışında yakaladım mutluluğun fotoğrafını, Becikoğlu’nun gülen yüzünde.

    Gözler parlak, kirpiklerin dibinde biriken yaşlar damla damla. Gözlerdeki ışıltının yansıması gümüşi bir renge dönüşmüş, aktı akacak. Dudaklar heyecandan titriyor, gülüyor için için. Suratta tatlı bir tebessüm.

    Gözler gülüyor, yüz gülüyor, dudaklar gülüyor...

    Bilgisayar laboratuvarının önünde konukları karşılayan okulun miniklerden kurulu folklor ekibinin de minik yüzlerinde oluşan sevinç görüntüleri, duygulandırmış olmalı Becikoğlu’nu.

    Kulağına eğilip soruyorum; “Sadece iki-üç kelimeyle söyleyin. Şu anda ne hissediyorsunuz?”

    “Dünyanın en mutlu adamıyım” diyor...

    Şu kısacık ölümlü dünyada, insanları böylesine güler yüzlü görmek ne güzel. Yarınların geleceği olan çocukları, kendinden emin olarak güven duyacakları ortamlarda, geleceğe hazırlamak ne güzel. Bizim de zengin ulusların çocuklarından farkımız yok. Bizim okullarımız da en az onlarınki kadar donatılı dercesine; “Yılmaz efendi, Yılmaz efendi” tezahüratlarıyla alkış tutan miniklerin coşkusunu görmek ne güzel. Hayır sahiplerine yürekten teşekkürler. Konuklar için hazırlık yapan köylülere, okul personeline teşekkürler. Hayırların efsane ismi İzzet Baysal’ın açtığı yoldan yürüyecek daha nice hayırseverlerimiz mutlaka çıkacak, bu kervan mola vermeden yoluna devam edecektir.

    Ne diyor Sn. Becikoğlu? “Ek binadan sonra mutluyum, sevinçliyim. Söz verdiğimiz bilgisayar laboratuvarını da kurduk. Bundan böyle sağ kaldıkça, bu okulun tüm ihtiyaçlarını ben karşılayacağım. Buna huzurunuzda söz veriyorum. AB ile ilgili proje çalışmalarının da finansörlüğünü ben yapacağım.”

    Ve öğrencilerden; “Bundan böyle daha güzel projelere imza atmanız dileğiyle”, kalem armağanı. Bu jest herkesi duygulandırıyor. Okul müdürümüz iyi düşünmüş. Ne güzel.

    Milli Eğitim Müdürü Sn. Halil Ecevit’in diğer okullarımıza da yardım yapacak hayırseverler bekleme isteği, ve valimiz Sn. Ali Serindağ’ın teşekkürü.

    “Ülkelerin kalkınmasında, eğitimin büyük önemi vardır. Eğitim; çağdaş ve bilimsel düzeyde yapıldığında gelişmiş çağdaş ülkeleri yakalamak mümkün. Eğitimde fiziki mekan ile modern ve çağdaş donanım çok önemli. Ders araç gereçleri önemli. Kaliteyi yükseltmek hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmada katkısı olan hayırseverlerimize teşekkür ederim. Hayırseverlerin önemi bu anlamda çok büyük.

    Öğretmen ve öğrencilerimizden bu hizmete layık çalışmalar bekliyorum.

    Bugünkü işin, tüm hayırseverlere bir mesaj olmasını diliyorum.

    Öyle umut ediyorum ki, 2006 Şubat Mart aylarında bilgisayar donanımsız okulumuz kalmayacaktır. Hayırlı olsun.”

26.12.2005

Bu yazı toplam 833 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.