DYP Bolu İl Başkanlığı’nda konuşan Kamer Genç; "Teşvik verilmemesi çok anlamsız"

DYP Bolu İl Başkanlığı’nda konuşan Kamer Genç; "Teşvik verilmemesi çok anlamsız"

DYP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç, Cumartesi günü Doğru Yol Partisi Bolu İl Başkanlığı'na gelerek Türkiye ve Bolu gündemine dair çeşitli konularda görüşlerini açıkladı.

Genç, Teşvik Yasası'na da değinerek; "Bolu'nun e

DYP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç, Cumartesi günü Doğru Yol Partisi Bolu İl Başkanlığı'na gelerek Türkiye ve Bolu gündemine dair çeşitli konularda görüşlerini açıkladı.

Genç, Teşvik Yasası'na da değinerek; "Bolu'nun etrafındaki illere teşvik verilirken Bolu'ya verilmemesine bir anlam veremiyorum" dedi.

Cumartesi günü öğle saatlerinde Doğru Yol Partisi Bolu İl binasında bir basın açıklaması yapan Kamer Genç, Boluspor'dan Rektör-Başbakan tartışmasına, Avrupa Birliği'nden (AB) Türkiye ekonomisine, işkenceden yolsuzluğa kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

BUGÜN OLSA HORTUMA VE YOLSUZLUĞA DAİR YEMİN EDERDİM

25 yıllık siyaset hayatında en korkunç şeyin işkence olduğunu belirten Kamer Genç, Meclis’te işkence ve işkencecilerle mücadele edeceğine dair yemin eden tek milletvekili olduğuna dikkat çekerken, "Bugün olsa, hortuma ve yolsuzluğa karşı mücadele edeceğime dair yemin ederdim" dedi.

Bolu'yu seven birisi olarak 19 Mayıs tatilini fırsat bilerek Bolu'ya geldiğini söyleyen Genç; 25 yıllık siyaset hayatında 4 kez milletvekili olduğunu, bunlardan ikisinin ise DYP'de iken gerçekleştiğini belirterek siyaset hayatı hakkında bilgiler verdi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN BİRAZ DA KABAHATİ KENDİNDE ARAMALI

Boluspor'un 3.ligden 2.lige çıkmasına çok sevindiğini belirten Kamer Genç; eskiden Boluspor'un 1.ligde olduğunu hatırlatarak, Boluspor'un 1. lige yakıştığını söyledi.

Başbakan Erdoğan ve Rektör Akbıyık tartışmasına da değinen Genç; AİBÜ öğrencilerine terörist diyen Başbakan'ın, Erbakan'ın öğrencisi olduğunu ve geçmiş dönemde de Erbakan'ın AİBÜ öğrencilerine ateist dediğini hatırlattı. Zihniyetin değişmediğini belirten Kamer Genç; "Başbakan Erdoğan'ın elinde olsa AİBÜ'ni ortadan kaldıracak. Rektör YÖK'ün kararını uygulamış. Ancak Türkiye halkının misafirperverliği var. Rektör onun için Başbakan'ı karşılayabilirdi, ancak Başbakan Erdoğan biraz da kabahati kendinde aramalı. Öğrencilere terörist demeye hakkı yok" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN HAPİSHANEDEN GELDİ, HAPİSHANEYE GERİ DÖNECEK

Teşvik Yasası'na da değinen Kamer Genç; Bolu'nun etrafındaki illere teşvik verilirken, Bolu'ya verilmemesine anlam veremediğini belirtti. Milletvekili seçilmeden ABD'ye giden Başbakan Erdoğan'ın, ABD'ye korkunç tavizler verdiğini belirten Genç, şunları söyledi; "Türkiye'nin sıkıntısı AB'ye girmek istemesinden kaynaklanıyor. Irak savaşı esnasında tezkerenin reddedilmesi güzel bir şeydi. Ancak buna bile müsaade edilmemesi, en başından reddedilmemesi gerekiyordu. Devlet sorumluluğu taşımayan kişilerin Türkiye'yi yönetmesi kötü bir şey. Ekonominin iyiye gittiğini söylüyorlar, fakat Türkiye'de olduğu gibi Bolu'da da yatırım yapıldığını göremiyoruz. Yatırımın olmadığı bir yerde büyüme olmaz. Türkiye'de hayali ihracat almış başını yürümüş. Her Meclis toplantısında naylon fatura davası olan Maliye Bakanı'nın ya da Başbakan Erdoğan'ın lehine yasa çıkartılıyor. Şimdi de bürokratlara trafik cezası kesilmesin diye yasa çıkartmaya çalışıyorlar. Bence bu yasa önerisini yapan arkadaşa milletvekilliği yakışmıyor. Çünkü Anayasa da herkes eşittir diyor."

CHP ile AKP'nin perde arkasında anlaştıklarını belirten Genç; DYP'nin Meclis’e girdiğinde, Meclis’in bir kişilik kazanacağını söyledi. Tayyip Erdoğan'ın hapishaneden çıkıp gelerek Başbakan olduğunu söyleyen Genç, "Bir Başbakanın ticaretle uğraşmaması gerekir, aksi takdirde tekrar hapishaneye dönecektir. Erdoğan hapishaneden geldi, hapishaneye geri dönecek" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.