DYP Genel Bşk.Yrd. eski Bakan Nevzat Ercan Boludaydı Ercan; ‘BOLU AKP’DEN FAYDA GÖRDÜ MÜ?’

DYP Genel Bşk.Yrd. eski Bakan Nevzat Ercan Boludaydı Ercan; ‘BOLU AKP’DEN FAYDA GÖRDÜ MÜ?’

DYP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Bakan Nevzat Ercan, “AKP’den 3 milletvekili çıkardınız. Peki faydasını gördünüz mü?”dedi.

DYP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Bakan Nevzat Ercan, “AKP’den 3 milletvekili çıkardınız. Peki faydasını gördünüz mü?”dedi.

DYP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Bakan Nevzat Ercan, Cumartesi günü Bolu'ya geldi. Ercan, DYP il ve ilçe başkanlığına bir ziyarette bulunarak partililerle bir süre sohbet etti.

"VERMEDİKLERİ GİBİ ALDILAR"

Daha sonra bir açıklama yapan DYP Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ercan, "Bolu'dan 3 AKP'li milletvekili çıkardınız. Ben gezdiğim yerlerde konuştuğum kişilere hizmetin gelip gelmediğini soruyorum. Gelmediğini söylüyorlar. Peki, Bolu AKP'den bir fayda gördü mü? Bolu AKP'den 3 milletvekili çıkardığı halde fayda değil zarar görmüştür. Bolu'ya bir şey vermedikleri gibi almışlardır" dedi.

"ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİLMEZ"

Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hükümet olan Belediye'ye oylarınızı verin.." sözlerini eleştiren eski Bakan Nevzat Ercan, "Kendisi Belediye Başkanıyken iktidar partisinin mi Belediye Başkanıydı? Türkiye hukuk devletiyse kim seçilirse seçilsin sıkıntı olmaz. Bu tür bir kampanyayı daha önce başka bir parti denedi, tutturamadı. Geri tepti. Vatandaşa aba altından sopa gösterilmez" şeklinde konuştu.

"HÜKÜMETİ ULUSAL MEDYA PAZARLIYOR"

Konuşmalarına ulusal medya kuruluşlarını eleştirerek devam eden Nevzat Ercan, "Bir sihir, bir büyüyü Türkiye'nin üzerine şal gibi örttüler. Herşeyi düzelmiş gibi gösteriyorlar. Ekonomik göstergeler yansıtılmıyor. Bir sanal Türkiye yaratılıyor. Hükümet içerde de, dışarıda da başarısızdır. Fakat ulusal medya ve gazeteler hükümeti allayıp pullayıp pazarlıyorlar. Ulusal medyada hükümeti eleştirme cesareti gösterebilecek bir kuruluş kalmadı. Ver kurtulcu medyada yazılanları esefle karşılıyoruz" dedi.

"MERKEZ SAĞDA ADRES DYP"

DYP'nin 57 senelik geçmişiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin dağında taşında hizmeti olduğunu söyleyen Nevzat Ercan, merkez sağa çağrıda bulundu. Ercan konuşmasına şöyle devam etti; "Merkez sağ darbelerle paramparça edilmiştir. Merkez sağda güçlü bir partiye ihtiyaç vardır. Adres DYP'dir. Tabi bu birleşme 81 il de tabanda başlamıştır. Ve kesinlikle bu birleşme kaçınılmazdır."

"ARAFAT BAŞARILI OLACAKTIR"

DYP Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ercan, Bolu Belediye Başkan adayı İsmail Necdet Arafat'a da destek verdi. Ercan, "Adaylarımız kendi genlerinde olan büyük hizmet anlayışını Bolu'da da taşıyacaklardır. Öteden beri tanıdığımız Arafat da projeleriyle başarılı olacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.