DYP İl Başkanı Adem Gümüş; "Köroğlu Araplara satılıyor"

DYP İl Başkanı Adem Gümüş; "Köroğlu Araplara satılıyor"

DYP İl Başkanı Adem Gümüş, Bolu'nun sorunlarına ilişkin Bolu Gündem'e yaptığı açıklamada, işsizliğin Bolu'nun en büyük sorunu olduğunu belirtmesinin dışında, Köroğlu Turizm Projesinin hayata geçirileceği alanın Araplara satılmaya

DYP İl Başkanı Adem Gümüş, Bolu'nun sorunlarına ilişkin Bolu Gündem'e yaptığı açıklamada, işsizliğin Bolu'nun en büyük sorunu olduğunu belirtmesinin dışında, Köroğlu Turizm Projesinin hayata geçirileceği alanın Araplara satılmaya ya da kiralanmaya çalışıldığını iddia etti.

İktidar milletvekilleri ve İl Başkanının büyük önemle bahsettiği Köroğlu Turizm Projesi ihale aşamasına gelmiş, Bolu'nun kalkınmasında ve turizm atağında önemli pay sahibi olacak bir proje. 1500-2000 yataklı bir otelin yer alacağı dünya standardında projelendirilmesi düşünülen Köroğlu Dağı Turizm alanı, Bolu'nun tanıtımına katkıda bulunacağı gibi, sorun olarak görünen işsizliğin de önüne geçecek büyük bir yatırım. DYP İl Başkanı Adem Gümüş, Bolu ve sorunları hakkındaki düşüncelerini açıklarken, ihale aşamasındaki bu yatırımla ilgili iddialara da yer verdi. Gümüş; “Kamuoyunda, milletvekillerimizin Köroğlu Dağlarını Arap yatırımcılara gezdirdikleri konuşuluyor. Vatandaşlar, turizm yatırım planında önemli bir yeri olan Köroğlu Dağı'nın, Araplara satılacağı ya da 99 yıllığına kiraya verileceği korkusunu yaşıyor. Kıbrıscık, Dörtdivan maalesef tedirgin. Yöre halkı korkularını dile getiriyor. Biz bu konunun üzerinde daha önce de durduk. Ama yetkililerden kimse kaale almıyor” dedi.

MİLLETVEKİLLERİ BAŞARISIZ

İktidar ve muhalefet partileri, İl Başkanlarına ve milletvekillerine yönelttiğimiz, “Bolu'nun en büyük sorunu sizce nedir ve çözüme sizce nasıl ulaşılır?” sorusuna bir yanıt da DYP İl Başkanı Adem Gümüş'ten geldi. Gümüş de tüm il başkanları gibi “işsizliği”en büyük sorun olarak gördüklerini belirtirken, çözüm noktasında Organize Sanayii Bölgesi Genişletme Planının bir an önce hayata geçirilmesi gerekliliğine parmak bastı. Gümüş, Bolu'nun en büyük darbeyi hesap hatası ile Teşvik Yasası Kapsamına aldırılamaması ile yediğini bunun da gelecek yatırımların önünü kestiğini belirtti. Bu durumu iktidarları döneminde düzelteceklerini söyleyen Adem Gümüş, şunları kaydetti; “Bolu Milletvekillerimizin, Düzce, Bolu'dan ayrıldıktan sonra Gayri Safi Milli Hasıla’da kişi başına düşen gelirin fazla çıkmasının önüne geçememiş ve Bolu Teşvik Yasası kapsamına alınamamıştı. Milletvekillerimizin iki dudağı arasındaki bu durum, onların uyarıları göz önünde bulundurmaması ile başarısızlığa neden oldu. Düzce, Bartın, Çankırı, Bilecik hepsi bize komşu iller ve hepsi Teşvik Yasası kapsamında. Milletvekillerinin şahsına saygım var. Ancak başarılı değiller. Eğer başarılı olsalardı, Bolu için büyük önem taşıyan teşvik kapsamına aldırmayı becerirlerdi. Bunlar yapılamadı ve Bolu da layık olduğu yere gelemedi. İktidar olduğumuzda Plan Bütçe Komisyonu'nda hesapların tekrar yapılmasını isteyeceğiz. Halk yeter ki arkamızda olsun.”

TABAKLAR MAHALLESİ İSTEMİYOR

Adem Gümüş, Belediye Meclisi'nden çıkan Cumhuriyet Parkı'nın otoparka çevrilmesinin uygun olmadığını da tekrarlayarak, Bolu'nun diğer büyük sorununun park ve otopark olduğunun altını çizdi. Gümüş; “Tabaklar Mahallesinde ikamet eden vatandaş, şehrin göbeğine yapılacak bu otoparkı istemiyor. Mevcut otoparka bile yönlendirilemeyen araçlar için daha uygun bir yere bu proje gerçekleşmeli. Şu anki otopark da doldurulabilmeli” diye konuştu.

Gümüş ayrıca, çöp toplama sisteminin de doğru işlemediğini ifade etti.

10.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.