DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar; "Milletvekillerimiz çok çalışıyorlar"

DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar; "Milletvekillerimiz çok çalışıyorlar"

Doğru Yol Partisi Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Bolu Gündem'e yaptığı açıklamada, Bolu'nun sorunlarına değindi. Uçar; “İşsizlik Bolu'nun en büyük problemi. Yeterince temsil edilememe gibi bir zaafı da var” derken, mil

Doğru Yol Partisi Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Bolu Gündem'e yaptığı açıklamada, Bolu'nun sorunlarına değindi. Uçar; “İşsizlik Bolu'nun en büyük problemi. Yeterince temsil edilememe gibi bir zaafı da var” derken, milletvekillerini de ironik tarzı ile eleştirdi.

DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Bolu ve sorunlarını değerlendirdiği açıklamasında, milletvekillerine çattı. Muhalefet ve iktidar partisine mensup tüm siyasilerin ortak görüşüne katılan Oğuz Uçar, işsizliği en büyük sorun olarak belirlerken, Bolu'nun mecliste yeterince temsil edilemediğine dikkat çekerek; “Bolu uzun zamandır Ankara'da bakanlık seviyesinde temsil edilmiyor. Bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Vekillerimizin de o kadar çok işi var ki, öyle çok çalışıyorlar ki vatandaşı dinlemeye zamanları yok” diye konuştu.

ÇOK ÇALIŞIYORLAR

Milletvekillerinin Bolu için yeterli zaman ayırmadıklarını vurguladığı açıklamasında yine ironik bir tarz kullanan Uçar, “Bizim milletvekillerimizin kendileri işleri o kadar çok ki, vatandaşı dinleyecek zamanları yok. Çok çalışıyorlar. Evlerinin önüne kadar asfalt yaptırdılar. Halk aynı oranda hizmet alamıyor ama olsun. Vekillerimizin köyü, evinin olduğu yerler asfalt olsun. Bu bizi çok mutlu eder. Bizim de onları seçerken istediğimiz buydu” ifadesini kullandı.

KABİLİYETSİZLER

Siyasetin devlet ve millet arasında bir köprü, bir kurum olduğunu söyleyen Oğuz Uçar, şöyle devam etti; “Devleti kollayacak, milleti ezdirmeyecek, devlet ve millet arasında köprü görevi gören bir kurumdur siyaset. Milleti temsil edenlerin görevi de, bu köprüyü hakkıyla kurmaktır. Devletin çıkarlarını korurken vatandaşının da sorunlarını en iyi şekilde anlatma ve çözme sorumluluğu vardır. Uzun zamandır bakanlık verilmeyen Bolu, bunun sıkıntısını da yaşıyor. Bolu milletvekillerinin, temsil kabiliyetinin de olmaması Bolu için kayıplara neden oluyor.“

BOLU'NUN GELECEĞİNİ KARARTTILAR

Uçar, iktidar milletvekillerinin 5084 Teşvik Yasası kapsamına alınmayan Bolu'nun geleceğini kararttıklarını söyleyerek; “Eğer akıllı davranılsaydı ve bir kabiliyet gösterilseydi, Bolu hiç değilse 5084 Teşvik Yasası kapsamına alınırdı. İnanılmaz hesap hataları yüzünden işsizliğe çare olabilecek yatırımların Bolu'dan komşu illere kaymasına neden oldu. Bu iller çok rahat. İstihdam ve yatırım sorunu yaşamıyorlar. Bolu çaresiz durumda” şeklinde konuştu.

KRİZ DEĞİL DE NE?

Uçar, işsizliğin büyük bir sorun olarak yaşanmasının yanında, Bolulu esnafın da çok zor durumda olduğuna parmak basarak açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “İktidar vekillerimiz esnafa çıkıp bir sorsunlar. Günde ne kadar satış yapıyorlar? Biliyorlar mı ki esnafın çoğu topu atmak üzere. Hükümetin yaptığı, akaryakıt zamları, doların önlenemez yükselişi bir kriz yaşandığının belirtisi. Ama kimse kriz sözünü ağzına almıyor. Bu yaşananlar kriz değil de ne? Her şey kontrol altında imiş. İyi ki kontrol altında.”

BAKIŞ AÇILARI YANLIŞ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tavrını eleştiren Oğuz Uçar; “Düne kadar 'ananı da al git’ diyen Başbakan, bugün prim adı altında verdikleri parayla köylünün gözünü boyuyor. Çiftçilerimiz, köylülerimiz, bu verimli topraklarda ürünlerini yetiştirmek istiyorlar. Ürünlerinin hak ettiği parayı almasını istiyorlar. Bir tarım ülkesiyken dış ülkelere muhtaç hale gelmemize üzülüyorlar. Kendi kendine bakacak topraklara sahip Türkiye'mizin namerde muhtaç hale gelmesine dayanamıyorlar. İktidarın konulara bakış açısı yanlış. Bunu düzelterek tabanın, halkın sesine kulak vermeli” dedi.

17.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.