DYP’de son tango

DYP’de son tango

27 Mayıs 1960 ihtilali ile siyaset sahnesinden silinen Demokrat Parti, 47 yıl sonra yeniden doğdu. DYP'nin son büyük kongresine, yurdun dört bir yanından olduğu gibi Bolu Teşkilatları da katıldı. Genel Başkan Mehmet Ağar birlik mesajları verirken,iktid

27 Mayıs 1960 ihtilali ile siyaset sahnesinden silinen Demokrat Parti, 47 yıl sonra yeniden doğdu. DYP'nin son büyük kongresine, yurdun dört bir yanından olduğu gibi Bolu Teşkilatları da katıldı. Genel Başkan Mehmet Ağar birlik mesajları verirken,iktidara meydan okudu.

Burak MARADİT

ANKARA, (Bolu Gündem)

DYP’nin son büyük kongresi, Ankara'da Büyük Anadolu Oteli’nde yapıldı. Büyük ilgi gören kongre sırasında, yurdun dört bir yanından gelen İl ve İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Başkanları il il bir odaya çağırılarak, aday adayları hakkında bir temayül yoklaması gerçekleşti. Bolu'dan Milletvekili Aday Adayı olan Nihat Alpat Öztürk, Dr.Fahrettin Yılmaz, Oktay Türesin ve Serhan Oksay da kongreye katılanlar arasındaydı.

MEHMET AĞAR SEVGİ İLE KARŞILANDI

Saat 10:00'da başlayacağı belirtilen kongre, gecikmeli olarak başladı. Gösterilen büyük ilginin trafiği tıkaması, Genel Başkan Mehmet Ağar'ın salona 2 saat gecikmeyle ulaşmasına neden oldu. Bu arada, DYP'nin ilk kurucu Genel Başkanı Dr. Yıldırım Avcı ile birlikte partinin kuruluşunda emeği olanlar, partililer tarafından ilgi ve sevgi ile karşılandı. DYP'nin son Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın eşi Emel Ağar ile salona girişinde gençler kol kola girerek ince bir koridor oluşturdular.

ATO BAŞKANI SİNAN AYGÜN DEMOKRAT PARTİ'DE

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın büyük bir tezahürat altında salona girmesinin ardından kürsüye çıkan ATO Başkanı Sinan Aygün, DP saflarında siyasette olacağını ve; “Büyük Türkiye Projesini ortaya atacağına inandığım için Demokrat Partideyim” sözleriyle büyük bir alkış aldı.

AĞAR KEYİFLİYDİ

Genel Başkan Ağar da yaptığı konuşmada, 1946'da kurularak 1950, 1954 ve 1957 seçimlerinde tek başına iktidara gelen Demokrat Parti’den sonra Adalet Partisi ve DYP ile yola devam edildiğini belirtti ve şöyle konuştu: “Eğer 1983 yılı seçimlerine DYP sokulmuş olsaydı, ANAP ile bu ayrılık yaşanmayacaktı. Ülkenin kötü gidişini, milletimizin özlemini gördüğümüz için Erkan Mumcu kardeşim ile birlikte Demokrat Parti'yi tam 47 yıl sonra yeniden hayata geçirdik, milletimize sığınacağı bir liman yarattık.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.