DYP’den eleştiri bombardımanı.. Uçar: "Üç kilo portakaldan bir bardak su"

DYP’den eleştiri bombardımanı.. Uçar: "Üç kilo portakaldan bir bardak su"

DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AKP Bolu Milletvekilleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Genel seçimlerde DYP'nin tek başına iktidar olacağını iddia eden Uçar, AKP Bolu milletvekill

DYP Merkez İlçe Başkanı Oğuz Uçar, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AKP Bolu Milletvekilleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Genel seçimlerde DYP'nin tek başına iktidar olacağını iddia eden Uçar, AKP Bolu milletvekillerini de çürük portakala benzetti.

    Oğuz Uçar baskın bir erken seçim beklediklerini belirterek, seçimlerden DYP'nin birinci parti olarak çıkacağını söyledi. Uçar, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AKP Bolu Milletvekillerini sert bir dille eleştirirken, AKP iktidarının inanan kesimi de mahcup ettiğinin altını çizdi.

Bir bardak su bile çıkmayabilir

    Şu anda Bolu'da seçilmiş 3 milletvekilinin 3 kilogram portakal olduklarını, bir dahaki seçimlerde AKP'nin ancak 1 ya da 2 milletvekili çıkarabileceğini iddia eden Uçar; “AKP Bolu Milletvekilleri 3 kilogram portakal. Seçimlerde de bu portakallardan ancak 1 bardak su çıkacak. Yani AKP, Bolu'dan ancak 1 ya da 2 vekil çıkarabilir. Gerçi bunlar o kadar çürümüşler ki, bir bardak su bile çıkmayabilir. Sağlık sektörüne verdikleri zararlar saymakla bitmez. Sekte vuruyorlar. Devlet hastanelerimizi döner sermayeden mahrum bırakıp, atıl durumda kalmasını sağlıyorlar. Verilemeyen hizmetlerin karşılığında da halk özel sağlık kuruluşlarına yönleniyor. Devlet hastanelerinin alamadığı ödenekleri, defterdarlık özel hastanelere anında ödüyor. İktidar milletvekilleri, hiç bir soruna çözüm bulamadıkları gibi, sorunların da büyümesine neden oluyorlar” dedi.

Vampirler

    Oğuz Uçar, erken genel seçim istediklerini belirterek; “AKP iktidarı devletin içini boşaltıyor. Vampirler gibi kan emiyorlar. Baskın seçim yapmayı düşündüklerini sanıyoruz. Biz çalışmalarımıza büyük bir hızla başladık. Ve milletvekillerinin topu birbirlerine atarak çözemedikleri sorunları çözmek için bizler burada olacağız. Birinci parti olarak ya tek başına iktidar ya da koalisyonun büyük ortağı olacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Tabi yapacaksın

    Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a yönelik eleştirilerini sıralayan Oğuz Uçar; “Belediyenin asli görevleri vardır. Bunları yerine getirmek hizmet değil, görevdir. Tabi yapacaksın. Yolları genişletiyormuş, tabi genişleteceksin. Park yapıyormuş, tabi yapacaksın. Bunların yanında çöp, çözümlenememiş bir sorun olarak karşımızda. Yılmaz, seviyesiz açıklamalar yaparken bu sorunları göz ardı edemez. Çöpler zamanında alınmıyor. Trafiğin en işlek zamanında yolu kapatan çöp araçları herkesi mağdur ediyor. Ana yollarda, göz boyamak için yapılan çalışma trafiği kilitlerken, ara sokaklarda yapılmıyor. Bahçeli evlerde, çiçek isimleri verilmiş sokakları gidin görün. Vatandaş zamanında çöpünü çıkarıyor, kurallara uyuyor. Ama çöpler toplanmıyor ya da en olmadık zamanda alınmaya kalkılıyor. Yaz geliyor. Kedinin, köpeğin dağıttığı çöpler mikrop saçacak. Özelleşen hizmetlerden kimse memnun değil. Şehir içi otobüslerden gelen şikayetler de çok fazla. Bilet verilmiyor, şoförler saygısız ve aşırı hız yapıyorlar. Alaaddin Yılmaz özelleştirdiği her türlü hizmetten sorumlu. Yaptıklarını ve yapmadıklarını biliyoruz. Ve seçim zamanı geldiğinde hepsinin hesabı sorulacak” dedi.

01.04.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.