Eğlence mekanlarını 3 yıl içinde taşıyacağız

Eğlence mekanlarını 3 yıl içinde taşıyacağız

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son dönemde sıkça tartışılan ve gündeme gelen eğlence mekânları ile ilgili açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada, “Eğlence mekânlarını, 3 yıl içerisinde uygun gördüğümüz yere taşıyacağız.İşletmelerin bu konuda şimdiden tedbirlerini alması lazım” dedi.

Alaaddin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Bu ayki meclis gündeminde 3 tane farklı yönetmelik hazırlandı. Bu yönetmelikler, AK Partili ve CHP'li meclis üyelerinin ortak kararıyla hazırlandı. Uzun süredir İmar Komisyonu ve diğer komisyonlarda düşünülen kararlar, birer yönetmelik haline getirildi ve daha sağlıklı hizmetlerin verilebilmesi için, belli kararlar alınmış oldu. Ben alınan bu kararları uygulamak için belli önlemleri almak ve uygulamak durumundayım ve bu kararlar uygulanacaktır” dedi.

BELLİ STANDARTLAR ARAYACAĞIZ

Yılmaz açıklamasının devamında, “Şuan ilimizin turizm anlamındaki gelişimiyle birlikte, eğlence mekânlarını kalıcı bir yerde toparlamak istiyoruz. Bu konuda düşündüğümüz ortak karar, verebileceğimiz bazı alanlar var, fakat bu alanlar daha kesinleşmedi. Şuan bize içkili mekan ya da eğlence merkezi gibi işletmeler için başvuruda bulunanlar var, fakat biz bu işletmelere ruhsat vermek istemiyoruz. Vermek istemememizle ilgili gerekçe de şu; şimdi biz bu işletmelere ruhsat verirsek, bir iki yıl içerisinde bu işletmeleri kaldırmak durumunda kalacağız. Ayrıca bu eğlence mekânlarında belli standartlar arayacağız. Örneğin hava sirkülasyonu ve kat yüksekliği ile ilgili belli standartlarımız olacak. Şuan şehir içindeki mevcutların durumu, bu istediğimiz standartlara çok uygun değil. Ayrıca bizim bu uygulamayı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek için, kalıcı çözümler düşünüp ona göre hareket etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

BOLU'YA YAKIŞIR İŞLETMELER OLACAK

Yapılacak çalışmaların, Bolu'nun geleceğini de ilgilendirdiğini söyleyen Yılmaz, şu açıklamayı yaptı: “İster içkili olsun, ister içkili olmasın, eğlence merkezlerine belli bir yer göstereceğiz. Bu alanın alt yapısını oluşturacağız ve mekân için gerekli standartları belirteceğiz ve oradaki binanın yapımını işletmecinin kendisine bırakacağız. Yapılacak tesislerin günü kurtarmak adına değil de, Bolu'nun geleceğine hitap eden eğlence mekânları olmasını istiyoruz. Ayrıca bizim yer gösterdiğimiz alanda işletmecilik yapmak istemeyenlere kendilerinin çalışma yapmak istedikleri alanlarla ilgili bilgi vereceğiz.”

ÖNLEMLERİNİ ALMAK ZORUNDALAR

Yılmaz açıklamasının sonunda, “Biz bu uygulamaları sağlayamazsak, gerçekleştiremezsek, vatandaşın hem rahatlığını sağlayacak, hem daha modern ve şehrimize yakışır işletmelerin oluşmasını engellemiş oluruz. Biz istiyoruz ki, Bolu'da, Bolu'nun geleceğine yakışır işletmeler olsun. Biz bu uygulamaları 3 yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. Mevcut işletmeler 3 yıl içerisinde taşınacak şekilde kendi önlemlerini almak zorundalar” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.