Eğlence mekanlarının şehir dışına taşınması çok saçma

Eğlence mekanlarının şehir dışına taşınması çok saçma

Dün Bolu Belediyesi İmar Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda bar ve eğlence mekânlarının şehir dışına taşınması ile ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya işletme sahipleri katıldı. Yapılan toplantıda Mazı Restoran'ın sahibi Hakan Özcan, eğlence mekânlarının şehir dışına taşınması ile ilgili kararı eleştirdi ve “Eğlence mekânlarının şehir dışına taşınması çok saçma” diyerek tepki gösterdi.

Bolu Belediyesi, 19 sektörle birlikte bar ve eğlence mekânlarının şehir dışına taşınması ile ilgili kararı görüşmek üzere işletme sahipleri ile toplantı düzenledi. İmar Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşen görüşmede, İmar Müdürü Yaşar Taşkıran yapılacak yeni planlama ile ilgili işletmecilere ayrıntılı bilgi verdi.

AMACIMIZ ÜZÜM YEMEK

Yaşar taşkıran işletmecilere yeni uygulamalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Bolu'da şehir dışına taşınacak olan 19 sektörle toplantı yaptık. Bazıları ile 2 defa toplantı yaptık. Bugün sizinle de toplantı yapmak istedik. Bizim burada bir şeyleri oldubittiye getirmek gibi bir niyetimiz yok. Amacımız üzüm yemek. Tabi bunu yaparken de doğru yerde doğru uygulama yapmak gerekiyor. Sizin bu konuda görüşlerine başvurmak üzere bu toplantıyı yaptık. 15 gün sonra tekrar sizinle bu konuda görüşme yapacağız” dedi

EĞLENCE MEKÂNLARININ TAŞINMASINDAKİ AMAÇ NE?

Taşkıran sözlerine şu şekilde devam etti: “Bar ve içkili restoranlara ilişkin yeni bir yönetmelik hazırlandı. Bar ve eğlence merkezlerini yeni taşıyacağımız bölgede bu yönetmeliğe uygun olarak yerleştireceğiz. Barlar için Büyüksu kenarında düşündüğümüz bir alan var.”

Mazı Restoran'ın İşletmecisi Hakan Özcan, Taşkıran'a itiraz ederek “Hurdacıların, kerestecilerin şehir dışına taşınmasını anlıyorum ama eğlence mekânlarının taşınmasındaki amaç ne? Huzursuzluk yarattığını düşündüğünüz için mi şehir dışına taşıyorsunuz? Eğlence mekânlarının şehir dışına taşınması çok saçma” dedi. Yaşar Taşkıran, Özcan'a “Biliyorsunuz birçok ilde bu tür uygulamalar var. Avrupa'da da bu tip uygulamalar var” diye cevap verdi.

BİZE ÖZEL BİR UYGULAMA MI YAPILIYOR?

Taşkıran'ın açıklamasının ardından yeniden söz alan Özcan tepkisini şöyle dile getirdi: “Eskişehir'de ben 4 yıl yaşadım. Hiçbir eğlence mekânının şehrin dışında olduğunu görmedim. Bolu'da da bütün eğlence mekânları şehir içinde ama böyle bir uygulama yapmayı düşünüyorsunuz. Neden bar ve benzeri yerlere ilişkin böyle bir karar alınıyor? Dilan Pub da eğlence yeri, İdris Restoran da ama ben onların işletmecilerini burada göremiyorum. Oralarda da insanlar yiyor içiyor eğleniyor. Belki orada da huzursuzluk çıkıyor ama onlara bu tebligat yapılmadı mı? Onlar neden yok? Bize özel bir uygulama mı yapılıyor?”

BİZİM AMACIMIZ KİMSEYİ ZORLAMAK DEĞİL

Özcan'ın sorduğu soruyu Yaşar Taşkıran şu şekilde cevaplandırdı: “Hayır, size özel bir uygulama yok. Listeler güncellenecek o listeye göre bar ve eğlence yerlerinin tamamı bu uygulamaya dâhil edilecek. Belediye bir taraftan bir grubu şehir dışına çıkartırken, belli bir grubu şehir içinde bırakmak gibi bir düşüncesi asla olamaz. Bizim amacımız kimseyi zorlamak değil. Belediye alkole karşıdır gibi bir anlam çıkmasın. Ayrıca bu karar alınırken sadece AK Partili belediye meclis üyeleri karar vermediler. CHP'li üyeler de bu konuda aynı görüşü bildirdiler. Hem belediye meclisinde bu karar alınırken, hem de kent konseyinde bu konu görüşülürken oy birliği ile değerlendirildi” dedi.

Eğlence mekanları ile yapılacak ikinci toplantı, 22 Şubat 2010 tarihinde gerçekleşecek.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.