Elginkan Vakfı’ndaki mutluluk

            02.06.2004

Çok hızlı değişen teknolojiler içinde bireysel olarak bilgilenip yer almak çok kolay değil. Bireyin eskiyen bilgisini yenilenen günümüz koşullarına uygun hale getirmek çoğu zaman hizmetiçi seminerlerle yerine getirilmeye çalışıyor. Peki birey herhangi bir yerde çalışmıyorsa, belli bir işi, mesleği yoksa onlar bu hızlı gelişmişliğin içinde yerini nasıl alacaklar?

Geri kalmışlığın dar çerçevesinden insanları kurtaran demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları vardır. Toplumun kültürel yönden gelişimini sağlamaya çalışan bu kuruluşlar, zaman zaman da meslek edindirme kurslarıyla günün koşullarına uygun hale getirirler.

İşte bu bağlamda hızla gelişen bilgi değişiminde bu görevi üstlenen ciddi kuruluşlarımız, vakıflarımız, derneklerimiz vardır. Bu kuruluşlarımız gelişmiş ülkelerle aradaki açığı kapatmak, kültür değerlerini korumak, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri teşvik etmek, vasıflı işgücü kaynaklarını geliştirmek, toplumun her kesiminden insanları yeni teknolojilere ayak uyduracak seviyeye getirip kaliteli üretim için gerekli olan teknik insan gücünü yetiştirmek üzere Elginkan Vakfı çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. Hem de hiç ücret almadan. Hem de öğlen yemeklerini vererek.

ECA markasını yaratan “Elginkan Vakfı”, insanlardan aldığımızı insanlara veriyoruz mantığı içinde hizmet veriyor. İlimiz için çok büyük avantajlar sağlayan bu vakfımız, kursiyerlerini bilgilendirirken onlara başarma tutkusu, çalışma coşkusunu da vererek motive ediyor.

Çeşitli etkinliklerin dönem dönem sona ermesi nedeniyle belge töreni için gittiğim vakıfta yeni bilgilenmelerin keyfini yaşayan kursiyerler gördük. Verdikleri yeni bilgilerle onurlanan öğretmenler gördük, bütün bu organizasyonu planlayan yöneticilerin gururlu hallerindeki coşkuyu gördük. “Bilgi paylaşıldıkça büyür” düşüncesindeki sevinç tablosunu görmek gerçekten çok güzeldi. Hizmeti sunanlara teşekkürler. Hizmetten bilgilenenlere sağlık ve başarılar diliyorum. Elginkan Vakfı kurucularına Allah’tan rahmet diliyor, manevi huzurlarında birkez daha saygıyla eğiliyorum.

Bu yazı toplam 729 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.